Buitenland Obama kiest Biden als 'running mate' effeweg.nl Brute aanval op Brabants paar splijt politiek Italië supervoordelige busreizen Opdracht nummer een: aanvalsmachine van de Republikeinen pareren. 5 dagen - Kopenhagen Malmö Geen hoop op overlevenden lawine Hevige sneeuwbuien Betoging voor verrassen Oostenrijk zelfstandig Vlaanderen Stel heeft onheil over zich afgeroepen, zegt burgemeester Rome. 10 dagen - Slovenië 5 dagen - Mooi Drenthe (voipension) Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het contrast was groot zaterdag bij het eerste geza menlijke optreden van de Demo cratische presidentskandidaat Ba- rack Obama met zijn kersverse 'running mate' Joe Biden in Illi nois. Obama noemde in zijn toe spraak op een verkiezingsbijeen komst in Springfield de naam van zijn rivaal John McCain niet één keer. Hij concentreerde zich op zijn boodschap van hoop en veran dering. Secondant Biden kende minder schroom. Met genoegen serveerde hij zijn 'vriend John' ('ik ken hem al 35 jaar') af als een politicus die zijn ziel heeft verkocht aan de rechter vleugel van de Republikeinse par tij. „Hij maakt zich schuldig aan de smeercampagnes die hij ooit zelf veroordeelde." Het zorgvuldig georkestreerde optreden aan de vooravond van de Democratische Conventie maakte de rolverdeling duidelijk voor de komende negen weken tot de verkiezingen: Obama is de elegante spreker, Biden wordt de vechtjas. De keuze voor de erva ren senator uit de kleine staat Dela ware hangt direct samen met re cente verruwing van de campagne. McCain heeft zijn Democratische tegenstander de afgelopen weken in het defensief gedrongen met harde aanvallen op diens karakter. In campagnespot na campagnes pot wordt Obama afgeschilderd als een lichtgewicht, een internationa le ster die weinig begrijpt van het gewone Amerika. „Hij is een cele brity, maar is hij klaar om te lei den?", zo houden de Republikei nen de kiezers steeds weer voor. Het heeft effect: McCain loopt in op Obama. Biden moet de campag ne van de Democraten meer slag kracht geven. De 65-jarige senator staat bekend als een politicus met FN Obama maakte zaterdag de naam bekend van de beoogde Democratische vicepresident: Joe Biden. De twee traden dit weekend voor 't eerst samen op. PZC Maandag 25 augustus 2008 9 scherpe ellebogen en een nog scherpere tong. Obama leek lange tijd een voorkeur te hebben voor jongere kandidaten buiten de poli tieke elite in Washington, maar in een bikkelharde politieke strijd is Biden een formidabele medestan der. De overige favorieten voor de positie van nummer twee hadden op dat vlak minder ervaring. De keuze voor Biden is ook een sig naal aan McCain: de handschoe nen zijn uit. Biden schrikt na bijna 36 jaar in de senaat voor niemand meer terug. Toen president Bush tijdens een recent bezoek aan Is raël Obama beschuldigde van slap te richting Iran, haalde Biden hard uit. „Dat is onzin, bullshit! Het is een grof schandaal dat een presi dent van Amerika zo'n idiote op merking maakt." Hij noemde de regering Bush op buitenlands gebied 'de slechtste in de recente geschiedenis, mogelijk de slechtste ooit'. „We hoeven ons als Democraten van deze regering niets te laten welgevallen." pagina 11: ervaren en gerespec- teerd politicus BU IsokoH» OP=OP! li .luV Iikiii T!'» iÉfc'! dus*-' - T -feite» 1 fTiwiiHüïfn—fi nt iuhwl.i m.rm !P 3?' CHAMONIX - Reddingswerkers heb ben de hoop opgegeven dat ze drie Zwitsers en vijf Oostenrijkers die vermist worden op de Mont-Blanc levend terugvinden. De Zwitsers en Oostenrijkers wor den vermist na een grote lawine gisterochtend. Acht anderen, Fran sen en Italianen, werden gered. Meer dan veertig reddingswerkers zochten gisteren onder meer met speurhonden en helikopters. WENEN - Veel zomergasten in Oos tenrijk zijn zaterdag overvallen door winterse sneeuwbuien. De sneeuw viel uitzonderlijk vroeg. Op de weg van Salzburg naar Ka- rinthië over de berg Grossglockner viel zoveel sneeuw dat die alleen nog begaanbaar was voor auto's met sneeuwkettingen. Meerdere auto's kwamen vast te zitten in de STEENSTRATE - Ruim vijfduizend Vlaams-nationalisten hebben giste ren aangedrongen op een onafhan kelijk Vlaanderen. Dat gebeurde op een demonstratie tijdens de radicaal-Vlaamse mani festatie Ijzerwake in Steenstrate. De betogers willen dat het Vlaams parlement zijn verantwoordelijk heid neemt en eenzijdige stappen zet naar onafhankelijkheid en daar na samenwerkt met Nederland. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - De gewelddadige overval op het uit Waalre (Brabanto af komstige echtpaar Van Munster even buiten Rome vrijdagnacht, heeft gezorgd voor grote ophef in Italië. Het nieuwe veiligheidsbe leid van de regering-Berlusconi staat ter discussie, maar de rechtse burgemeester van Rome vindt dat de Nederlandse fietsers het onheil over zichzelf hebben afgeroepen. Voor de Italiaanse media was de roofoverval hoofdnieuws, de mees te Italiaanse kranten besteedden er gisteren twee volle pagina's aan. Alle kranten publiceerden het ge tuigenis vol gruwelijke details dat de 54-jarige informaticaspecialist Paul van Munster in het zieken huis aflegde. Zoals altijd in Italië is het gebeurde direct inzet gewor den van politieke twisten. De link se partijen, die de laatste verkiezin gen verloren omdat ze volgens rechts verantwoordelijk waren voor gelijksoortige misdaden in Rome, slaan nu terug. „We zien nu dat alles propaganda was", al dus Maria Pia Caravaglia, voorma lig viceburgemeester van Rome. Ze viel ook hard de nieuwe burge meester, Gianni Alemanno, aan die sprak van een 'geïsoleerd inci dent' en de schuld zonder veel om haal legde bij de Nederlanders zelf Alemanno vond niet dat vier ande re incidenten die zich de afgelo pen twaalf maanden in Rome voordeden, vergelijkbaar waren met wat vrijdagnacht is gebeurd. „De aanval vond niet plaats bij de uitgang van een metrohalte, maar in een zeer afgelegen gebied. Bij een camping zou niets zijn ge beurd." W* Het buitensporige geweld van twee schaapherders bij Rome te gen een Nederlands stel, vrij dagnacht, is inzet geworden van hevige politieke twisten in Italië. Alemanno heeft niet helemaal on gelijk. De half agrarische gebieden aan de rand van Rome (en veel an dere Italiaanse steden) zijn een toe vluchtsoord voor illegale immi granten en tal van halve en hele criminelen - en dus absoluut onge schikt voor kamperen. De plaats waar het Nederlandse paar besloot te stoppen, de Ponte Galeria, hal verwege Rome en het vliegveld Fiumicino, is een berucht gebied met veel prostitutie. Burgemeester Alemanno en de regering-Berlus coni verdedigden gisteren het nieu we veiligheidsbeleid en lieten we ten de inzet van meer militairen op straat te overwegen. Het accent werd in alle commenta ren gelegd op de snelle operatie van de carabinieri. De rechtse pers hield zich stil over het feit dat de agressie weer door de vaak verket terde Roemenen is gepleegd. Men is blijkbaar bang voor een 'boeme rangeffect'. Ook was er weinig aan dacht voor het feit dat de Roe meense herders door Italiaanse grondbezitters worden ingehuurd. €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 15 september Staphorst, Het Dorp van Bartje, Emmen, Noorder Dierenpark, biolo gische KaasKijkboerderij in Wezup, museumdorp Orvelte, Bourtange, Het Land van Bartje, hunebedmuseum, herinneringscentrum Kamp Westerbork, Kaarsenmakerij in Ernst. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 5 maal lunch(pakket) 4 maal diner Vervoer per Tourist Class Touringcar Liever naar Tsjechië Reuzengebergte? Boek voor vertrek op 29 augustus en ontvang €50,- korting! Kortingscode LM20 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwieusen. (ook groepsreizen mogelijk) WA Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reservedngskosten, entreegelden en ANVR (w// /J brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn '•sf/ scr f geldig vanaf de verschijningsdatum t/m 30 aug. of zo lang de voorraad strekt. €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 1,22 september Hoogtepunten: stadstour Kopenhagen, kasteel Amalienborg, Tivoli, Oresundbrug, stadstour Malmö, slot Kronborg, Dom van Roskilde. Inclusief: 4 hotelovernachtingen met ontbijtbuffet Bootovertochten Stadswandelingen Kopenhagen en Malmö o.l.v Vervoer per Tourist Class touringcar €50,- korting bij boeking voor vertrek op: 29 september Hoogtepunten: Meer van Bied, Ljubljana, botanische tuinen, Julische Alpen, Cerkno, stadswandeling Koper, Sloveens Istrië, grottencomplex Postojnska Jama, Kasteel van Postojna, Regionaal park Rakov Skocjan, Lipica, Lokev, kasteel Miramare. Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijt 9 maal diner Nederlandstalige gids van dag 3 t/m 7 Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9