Sport Chaïm Koole terug in hoofdmacht Fortis Tjoba kan nog niet overtuigen Steven Ovaa crosst naar zwaarbevochten zege Tennisprijzen verdeeld Jê Marco Minnaard pakt bergprijs Routinier keert na blessureleed terug in sterk veranderd team. Korballers halen twee punten uit drie duels in eigen toernooi. Mark Boot in eerste race Zeeuws kampioenschap veel te sterk in MXi. 38 I Maandag 25 augustus 2008 PZC door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In mei 2007, net toen hij zich heel sterk voelde, raakte Chaïm Koole zwaar gebles seerd. Nu, vijftien maanden later, is de 32-jarige korfballer terug in het eerste team van Fortis. Hij straalt één en al gretigheid uit. „Het is echt zó zonde dat ik een heel seizoen gemist heb." Koole is weer helemaal fit, van zijn gekwetste knie heeft hij geen last meer. „Nu moet ik nog zorgen dat ik helemaal terug kom op mijn oude niveau", zei hij na afloop van de oefendag van Fortis. „Ik merk wel dat ik al weer heel scherp ben, maar ik moet nog meer gaan stu ren in het veld. Dat was altijd wel een van mijn sterke kanten." De leiderscapaciteiten van de aan voerder zullen dit seizoen ook hard nodig zijn. Fortis, gedegra deerd uit de overgangsklasse, heeft namelijk wéér een metamorfose ondergaan. Nadat Chaïm Kooles tweelingbroer Wander, Mark Trim- pe, Elze Blankenburgh en Angela Matthijsse zijn gestopt, kregen Chaïm Koole, Remi van de Broe- ke, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard een plek in het team van de trainers Ad Vos en Aarnout Crucq. Koole: „We hebben nu een heel jonge groep, die fris overkomt. We zitten nu in de fase dat we naar el- W* Korfballer Chaim Koole is na vijf- tien maanden blessureleed terug in de hoofdmacht van Fortis. Hij krijgt meteen een belangrijke rol in de jonge ploeg. kaar toe groeien. Er gaat nog een hoop mis, maar ik merk toch dat we sterk vooruit gaan." Fortis oefende zaterdag tegen het Delftse Fortuna 2 (9-11-nederlaag) en het Papendrechtse PKC 2 (8-9). In verdedigend opzicht stonden de Souburgers goed, maar de aan vallen lieten nog wat te wensen over. „Nu Mark er niet meer bij is, mis sen we lengte in het team", zei Koole. „We moeten daardoor wat anders gaan korfballen dan we ge wend zijn. We zijn nu op zoek naar de onderlinge klik en als het eenmaal loopt, kan dit team heel aardig korfballen." Dat denkt het trainersduo Vos/Crucq ook. De twee zijn namelijk van mening, dat het nieuwe Fortis 1 makkelij ker tot scoren zal komen dan alle voorgaande samenstellingen van de afgelopen tijd. „Alle acht spelers zijn afmakers. Ik denk niet dat we dat eerder bij For tis 1 hebben gehad", zei Ad Vos. Aernout Crucq: „En de groep straalt gretigheid uit. Er wordt hard getraind en je ziet dat ieder een voor elkaar wil werken. Het is echt een vriendengroep." door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba zijn zaterdag op hun eigen toernooi tegenval lend als vierde en laatste geëin digd. De ploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen kon nog niet overtuigen en pakte in drie wedstrijden slechts twee punten. Tjoba speel de twee keer gelijk en verloor een keer. Chris de Put, de nieuwe trainer bij de Bevelandse eersteklasser, maakt morgen zijn selectie bekend voor het nieuwe seizoen, dat op 5 sep tember begint. De Belgische oefen- meester gebruikte de 25 minuten durende duels met Albatros (7-7), Avanti (2-2) en Vitesse (5-6) om voor de laatste keer de combina ties uit te proberen. De Put heeft de luxe dat hij zijn team kan samenstellen uit een gro te groep sterke korfballers. De con currentie is groot, vooral bij de mannen. Avanti (Pijnacker) won de oefen vierkamp. Albatros (Zwijndrecht) en Vitesse (Barendrecht) eindig den als tweede en derde. In het toernooi voor de tweede teams eindigde Tjoba als derde, achter Vitesse en Albatros, maar voor Avanti. Tjoba 1 begint de veldcompetitie over veertien dagen tegen IJsselvo- geb uit Moordrecht. De vier Zeeuwse derby's tegen TOP Arne- muiden, All Ready (Zierikzee), Swift (Middelburg) en Fortis (Oost-Souburg) volgen tussen 20 september en 11 oktober. Kinderdijk, dat zich versterkt heeft met twee spelers van PKC en dus favoriet voor de titel is, en ODO zijn de andere twee tegenstanders. Aanval van Avanti op de korf van Tjoba. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - Tennissers Emiel Gideonse en Mario van Gastel heb ben de prijzen bij het Total Tebo- toernooi eerlijk verdeeld. Gideonse won in de finale van de 4-categorie bij de mannen in drie sets van Van Gastel: 4-6 6-3 6-2. In het gemengddubbelspel 4 was het de beurt aan Van Gastel, die sa men met Marloes Meulmeester met 7-6 6-4 van Gideonse en Ka- trien van Beers won. Meulmeester behaalde haar twee de titel door in het vrouwendub- bel 4 samen met Chantal Buyn- zeel in drie sets van Carolien Ge luk en Mariëlle RidderikhofF te winnen: 6-7 6-3 6-4. RidderikhofF won wel het gemengddubbel 5 met Eddy Relyveld. Het werd 7-5 3-6 6-4. Peter Sandee won het mannenenkel 5 met 6-2 6-3 van Sander van Buren. HAALTERT - Marco Minnaard is bij een wegwedstrijd in het Belgische Haaltert op de derde plaats geëin digd. De renner uit Wemeldinge maak te deel uit van een kopgroep van zes man. Het zestal ging al na vier kilometer aan de haal. Wat het pe loton ook probeerde, de koplopers werden nooit meer teruggepakt. De wedstrijd ging over een glooiend parkoers en kende een af stand van 120 kilometer. Minnaard weerde zich kranig en pakte uitein delijk de bergprijs. De wedstrijd stond open voor eli tes zonder contract en beloftes. De winst ging naar de Belg Vincent Annaert. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Op het motorcross- circuit in Wemeldinge werd einde lijk de eerste wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap ver reden. Twee eerdere ontmoetin gen moesten worden afgelast. Het aantal rijders dat was geko men viel tgen. Waarschijnlijk was het slechte weer voorafgaand aan de wedstrijd daar debet aan. Dege nen die wel gekomen waren had den niets dan lof voor de motor club De Sproeier, die hen een per fect circuit voorschotelde. In de MXt-klasse was Mark Boot uit Burgh-Haamstede veel te sterk. In de klasse MX2 was het daarente gen superspannend. Steven Ovaa uit Oost-Souburg greep uiteinde lijk de overwinning. Boot won beide manches in de MXt op overtuigende wijze. In de eerste manche leidde hij van start tot finish. In de tweede manche reed Casper Ovaa uit Oost-Sou burg aan de leiding, maar halver wege moest deze het hoofd buigen Mark Boot en Steven Ovaa zege- vieren in de eerste wedstrijd om Open Zeeuws kampioenschap. Boot wint makkelijk, Ovaa moet tot het gaatje gaan. voor een ontketende Boot. Derde en vierde werden Joeri van Liere en Martin Stroo. In de eerste manche van de MX 2 leek Kevin Spruijt uit Meliskerke op weg naar de overwinning. Ste ven Ovaa kwam aan het eind van de vierde ronde als vierde door en zijn rol leek uitgespeeld. Hij werd toch winnaar omdat Spruijt, Ste ven Hage en Twam van Liere in de slotfase stuk voor stuk in proble men kwamen. Ook in de tweede manche werd fel gestreden om de zege. Hage en Van Liere knokten van start tot fi nish om de eerste plaats. Het lukte Twam van Liere halverwege om Hage te passeren. Wat Hage ook probeerde, hij kwam er niet meer langs. Als derde finishte Ovaa. Die plaats was genoeg voor de dagze ge- Bij de veteranen was Ron Bos de sterkste. De Goesenaar won voor Maranus en Verschoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72