Sport Goes moet na rode kaart diep buigen voor Zaamslag Patrijzen doet aan klantenbinding Toernooi is promotie voor het jeugdvoetbal WHS is in tweede helft kansloos Fortuna Sittard wordt winnaar van Barbé-toernooi. Nieuwdorp slaat in blessuretijd toe tegen AZW: 2-3. 02 Ploeg uit 's-Heerenhoek heeft geen kind aan Renesse in bekerduel. B pzc Maandag 25 augustus 2008 35 door Marco Puik yerseke - Sportpark Cleijn Moer- ken was zaterdag het toneel van de 28e editie van het Barbé-toernooi voor D-pupillen. In Yerseke lieten de jonge voetballers van Fortuna Sittard zich tot winnaar kronen. In de finale waren de Limburgers na strafschoppen te sterk voor Ajax: 4-3- De organisatie kon terugzien op een vlekkeloos verlopen dag. Het toernooi, dat begon als evenement met uitsluitend amateurteams, heeft een flinke groei doorge maakt. Sparta was in 1985 de eer ste BVO die een jeugdteam naar Yerseke stuurde. Daarna ging het in een stroomversnelling. Zaterdag mocht het toernooi zich verheu gen op deelname van onder meer Ajax, Roda JC, Vancouver White- caps en de nationale selectie van Bermuda. De openingswedstrijd tegen Sparta begon slecht voor de Noord-Amerikanen. Binnen vier minuten stonden de Rotterdam mers, overigens tot groot enthou siasme van de massaal meegereis de 'spelersmoeders' van Sparta, met 1-0 achter. Het D-pupillentoernooi in Yerse- ke is wederom een groot succes. Fortuna Sittard wordt in Yerseke winnaar van de 28e editie van het evenement. Vanaf de goed gevulde tribune zag Dick ter Maat het schouwspel aan. Zijn zoon Joris, normaal gespro ken uitkomend voor de pupillen van amateurclub Be Quick Zut- phen, is één van de zes Nederland se gastspelers bij het team van Ber muda. „Voor mijn zoon is het erg leuk. Je speelt niet elke dag tegen clubs als Ajax. Hoe de communica tie met zijn teamgenoten ver loopt? In het veld wordt de taal van de handen en de voeten ge sproken", laat Ter Maat weten. Vijf minuten voor tijd komt Bermuda overigens langszij. „Met dit toernooi trachten we de club Yerseke en het Zeeuwse jeugd voetbal te promoten", zei Adri Biersteker, voorzitter van het orga nisatiecomité, zaterdag. „We probe ren elk jaar zoveel mogelijk aan sprekende namen hier naartoe te halen. We doen er alles aan om de deelnemende teams volledig in de watten te leggen. Buiten een on kostenvergoeding krijgen de clubs niet voor hun aanwezigheid be taald." Biersteker wilde tenslotte ook nog wel iets kwijt over de problema tiek waarmee de mosselbranche momenteel te maken heeft. „De mosselsector, waarin onze hoofds ponsor actief is, zit in zwaar weer en dat kan gevolgen hebben voor de toekomst van ons toernooi. Als comité proberen we optimistisch te blijven." Eindstand. 1. Fortuna Sittard, 2. Ajax, 3. Zeeuwse selectie, 4. Van couver Whitecaps. goes - Zondag-derdeklasser Goes kreeg een pak slaag te verwerken in de bekerstrijd. De ploeg van trai ner Kees van de Sluijs verloor met 6-1 van Zaamslag. Goes miste ove rigens 11 spelers. Groep 1. Arnemuiden-Heinkenszand 4-2. Dennis Blomaard zette Heinkens- zand uit een vrije trap op voor sprong. Leon van Belzen schoot kort voor rust van elf meter de ge lijkmaker binnen. Na rust nam de de thuisploeg door drie treffers (Maarten Brasser, Leon van Belzen en Jarco Siereveld) binnen twintig minuten afstand. Gerben Menhee- re bepaalde de eindstand op 4-2. Goes-Zaamslag 1-6. De thuisploeg bleef vooral net na rust in gebreke in de afwerking. Dat ging Peter Dieleman beter af. De spits van Zaamslag scoorde vijf keer. Trung Tran zorgde na Dielemans eerste doelpunt voor een 1-1-ruststand. Cruciaal was na een uur spelen de rode kaart voor Padden van de Wa ter (Goes, twee keer geel). Zaam slag buitte de overtalsituatie knap uit. Sebastiaan Dees maakte de 1-2. Groep 3. SSV'65-Vlissingen 0-4. Vlissingen overklaste de eerste helft de ploeg uit Goes. Drie van de vier Vlissing- se treffers vielen uit standaardsitua ties (twee hoekschoppen en een vrije trap). Peter de Jong kopte twee keer raak en tussendoor maakte Jihad Azzagari de tweede treffer. Nog voor de rust zorgde Ashraf Elhrouz voor de 4-0. De wedstrijd was gespeeld. Groep 6. Colijnsplaatse Boys-Serooskerke 0-2. Een gezapige wedstrijd, waar in David Dekker voor rust een fout achterin bij de thuisploeg af strafte en Serooskerke op voor sprong zette (0-1). Na rust vormde Frank Allaart het eindstation van een fraai uitgevoerde aanval (0-2). Groep 7. AZW-Nieuwdorp 2-3. De Axel aars waren voor rust heer en mees ter, maar verzuimden afstand te nemen. Kana da Rosa Bernardo en Corné Langendoen zetten AZW op een 2-o-voorsprong. Niels Mul der bepaalde uit een strafschop de ruststand op 2-1. In de tweede helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. Waar AZW kansen bleef missen, mikte Nieuwdorp wel raak. Kevin Joosse zorgde voor 2-2 en in blessuretijd schoot Niels Mulder de bezoekers naar winst. Groep 9. Wolfaartsdijk-Tholense Boys 2-2. Tholense Boys kwam al vroeg in de wedstrijd door Reinier Groen op 0-1. Eric de Rijke schoot de thuisploeg uit een strafschop pal voor rust langszij (1-1). Laurens Bo venberg tekende kort na rust voor 1-2. Erik de Kok zorgde voor de verdiende gelijkmaker. FC Dauwendaele-Noad'67 11-2. FC Dauwendaele liet geen spaan heel van de tegenstander. Peter van Gorsel en Sighel Burnet scoor den beiden driemaal. Joran Moes was twee keer trefzeker en Jaap de Kroo, Francis Langemaire (straf schop) en Jasper Leuvelink von den allen één keer het net. De Thoolse treffers werden gemaakt door Corné de Frel (1-1) en Rob den Engelsman (11-2). Groep 11. Rillandia-Unitas'30 0-3. Rillan- dia bood het Brabantse Unitas'30 aardig partij maar moest uiteinde lijk toch haar meerdere erkennen in de eersteklasser. Groep 12. Kapelle-DSE 4-0. In de 23e minuut kopte Ferdi Tilroe de thuisclub naar een voorsprong. Uit een hoekschop van Rob Oostrom tikte routinier Jon Herselman de 2-0 in de netten. Kort voor rust zorgde Raymond Ribbink voor 3-0 en na rust legde Ferdi Tilroe de eindstand vast op 4-0. Goes moet in het bekertoernooi diep in het stof bijten. De zon dag-derdeklasser verliest met 6-1 van Zaamslag. Goes mist wel elf spelers. Een moment uit de wedstrijd tussen Yerseke (wit shirt) en Sparta. foto Willem Mieras goes - WHS begon goed aan het bekerduel met Zeelandia Middel burg, nam een i-o-voorsprong, maar moest daarna de meerdere er kennen in de zondag-derdeklasser. Groep 5. WHS-Zeelandia Middel burg 1-4. In de eerste helft kopte Jeroen Oosdijk uit een voorzet van Robin van Dijke WHS naar de 1-0, maar een goal van Alberto Conde de Morgado zorgde voor de gelijke ruststand. In de tweede helft maakten de bezoekers het verschil via Amir Tafwik, Conde de Morga do en Jesse Beijer. Groep 49. Bor- sele-Clinge 3-3. In de zesde mi nuut opende Danny Gilde voor Borsele de score, maar Davy van Puyvelde bracht Clinge op gelijke voet. Nog voor de rust verzilverde Peter Drumont een strafschop: 1-2. In de tweede helft zorgde René de Jonge voor de 2-2. Thomas Leegwa ter en Mark van Hanegem zorgden voor de 3-3-eindstand. Groep 52. Waarde-RIA W 1-7. Bij een 0-6 stand scoorde Ban de Krij ger voor Waarde tegen. Groep 53. 's Heer Arendsker- ke-Zeeland Sport 2-4. Bij rust leid de Zeeland Sport door twee doel punten van Joran Lammers. In de tweede helft zorgde Lammers ook voor 0-3, waarna Frank Davidse wat terugdeed. De 1-4 kwam op naam van Rick Korevaar. Michiel Bouwman bepaalde de eindstand op 2-4. Groep 54. Mevo-Wemel- dinge 2-0. Na een schot van Tho mas Vos scoorde Erwin Fonteine de 1-0. Fonteine was daarna ook verantwoordelijk voor de tweede goal van Mevo Groep 58. Hulsterloo-Krabben- dijke 0-0. Een aardig duel, waarin beide ploegen de aanval zochten. Groep 59. SC Welberg-Yerseke 3-3. Bart van Steveninck bracht Yerse ke op 0-1, maar bij rust keken de bezoekers door goals van Erik van Minderhoud en Lars Bogers tegen een 2-1-achterstand aan. Bart van Steveninck scoorde na rust 2-2 en Welberg kwam na een goal van Bouke van Hooijdonk aan de 3-2. Jaap van der Lijke redde daarna uit een strafschop een punt. goes - Patrijzen heeft zijn visite kaartje afgegeven in het bekertoer nooi. De voetballers uit 's-Heeren hoek lieten niets heel van tegen stander Renesse. Het werd maar liefst ïi-i. Groep 45. Groede-Kwadendamme 3-3. Ilyaz Yavuz benutte voor de pauze twee van de vele mogelijkheden. Hij deed dat eenmaal voor en een maal na de gelijkmaker van Erik de Groene. Via Johan Beulens (die een stafschop benutte) en Mariusz Mosiej werd het na de hervatting 2-3, maar Groede sleepte nog een gelijkspel uit het vuur door een laat doelpunt van Ralf Kramer. Groep 46. Breskens-Hansweerts Boys 3-0. Wim Vet en Erik de Rechter beslis ten de wedstrijd al voor de rust. In de tweede helft was het Jeffrey de Keuning die de score uitbouwde tot 3-0. Groep 47. Volharding-Oostburg 1-6. Voor de rust werd het eerst 0-3 door treffers van Peter van de Linde, Quinten de Muer en Alexander du Fossé voordat Willem Bierens de score op 1-3 bracht. Na de hervat- ra^ Patrijzen is op schot in het beker- toernooi. De ploeg uit 's-Heeren- hoek wint met 11-1 van Renesse. Volharding is kansloos tegen Oostburg: 1-6. ting gaven Niek Barra. Sven Ver- ploeg en Peter van de Linde de ze ge de nodige glans. Groep 48. Biervliet-Lewedorpse Boys 1-1. Biervliet speelde tegen Lewedorp- se Boys een redelijke wedstrijd, maar mocht het zichzelf aanreke nen dat het duel in een gelijkspel eindigde. Een te slordige afwer king bleek achteraf meer doelpun ten in de weg te staan dan de eni ge treffer die Timon van der Hooft in de tweede helft scoorde. Omdat Michel Forfana de bezoekers voor de rust al op 0-1 had gebracht bleef het 1-1. Groep 50. SDO'63-Robur 2-5. Het was aan de uitblinkende SDO'63-doelman Dennis Boon man te danken dat de schade be perkt bleef tot vijf tegentreffers. Scoreverloop: Dennis Weijers 0-1, Leon Lambert 1-1, Dennis Kats- man 1-2 en 1-3, Dennis Weijers 1-4, Johnny de Bakker 2-4, Marco Elshout 2-5. Groep 56. Patrijzen-Renesse 11-1. Patrijzen had geen kind aan Renes se, dat na een 4-0-ruststand een nederlaag met dubbele cijfers voor de kiezen kreeg: 11-1. Edwin Capel- lo en Ouassim Hamoudi scoorden voor de rust elk tweemaal. Daarna werd het via 5-0 en 7-1 uiteindelijk dus 11-1. Voor Patrijzen waren Aynsley Jansen, Gabriël Salupete (2x), Pascal Zoeteweij (2x), Ferry Bordui en Richard Hardebol in de tweede helft de doelpuntenma kers. Voor Renesse scoorde Mer- lijn Lems als enige tegen. oost-souburg - Op basis van het vertoonde spel verdiende zon dag-eersteklasser RCS nauwelijks een punt. Toch haalde de Souburg- se ploeg gisteren het volle pond uit het bekerduel met Zierikzee. In de slotminuut besliste invaller Reguillo Vandepitte de wedstrijd: 2-1. RCS nam al vroeg de leiding. Jes- per de Vlieger schoot in de tiende minuut de bal uit een goede voor zet van Dennis de Nooijer achter keeper Stefan Smalheer. Zierikzee kwam een kwartier later verdiend langszij. Rutger Kooman schudde Marik Waterman van zich af en verschalkte keeper Roy Sallet van RCS in de verre hoek: 1-1. Die stand bleef tot de 90e minuut op het scorebord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69