Zeeland is doof uit mijn auto gestapt' Goes één dag in teken van het kind Drie gewonden bij ongeluk gpEEW Minderhoud op plaats i, 2 en 3 bij ringrijden Eerste ambtsdag voor kinderburgemeester Linda Jasperse. B PZC Maandag 25 augustus 2008 1 5 Opgepimpte auto's op de Fantasy Tuning Day in Kapelle. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - 'Net zo leuk als de kermis, maar dit kost tenminste niets', is het commentaar van Duncan van Dijk (9) op de attracties van Goes Kinderstad, dat eens per jaar wordt gehouden voor alle kinde ren. Hij komt net van de supertruck van Nickelodeon vandaan, een soort moderne variant van de cake walk, waar kinderen kruipend, klimmend, klauterend en glijdend door gaan. De hele zaterdag staat in Goes voor één keer het kind centraal. De nieuwe kinderburgemeester, Linda Jasperse, krijgt van burge meester Dick van der Zaag 's och tends haar ambtsketen omgehan gen. Tegelijkertijd worden Bas Verburg en Ting Wae Wan benoemd tot wethouders van het schooljaar 2008-2009. Het is na hun uitverkie zing de eerste keer dat ze in func tie in het openbaar optreden. Overal kunnen kinderen zich ver maken. Op de Grote Markt zijn workshops djembé en dansen, een treintje rijdt door de stad, op 'Dit is net zo leuk als de kermis, maar dit kost tenminste niets' kunstplein de Vlasmarkt zijn spek steen-, klei- en tekenworkshops, er is een draaimolen, een quads- parcours, een kooktheater voor een pannenkoekje, een kids beau ty salon voor een professionele gri- mage en overal klinken vrolijke deuntjes van straatmuzikanten. Bij de bibliotheek worden boeken en spellen verkocht; de opbrengst gaat naar een organisatie die zich Dansworkshop voor kinderen op de Grote Markt in Goes. KERKWERVE - Op een kruising van de N59 bij Kerkwerve zijn bij een ongeluk gisteren rond 15.00 uur drie gewonden gevallen. Een 79-ja- rige man uit Kapelle, met in zijn auto twee inzittenden, verleende op de kruising geen voorrang aan een 46-jarige man uit het Duitse Mönchengladbach. De twee wa gens botsten op elkaar. De Duitser hield er rug- en nekklachten aan over en is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De 79-jarige Kapel- lenaar en één van de inzittenden, een 73-jarige Goesenaar, hadden borstklachten. Zij konden na een bezoek aan de huisarts naar huis. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl inzet voor kinderen met een stof wisselingsziekte. Maar de super truck blijft nog het meeste lonken. foto Willem Mieras rtcan: „Ik ga zo nog een keer!" www.pzc.nl: filmpje van Goes Kinderstad. door Marlies Lampert WESTKAPELLE - Ringrijder Jan Wil lem Minderhoud was zaterdag zijn naamgenoten de baas tijdens de klassementswedstrijd in Westka- pelle. Twee andere Minderhouds, Kees en diens zoon Koen gingen lange tijd gelijk met hem op. Maar het dagkampioenschap was uitein delijk toch voor Jan Willem. Hij stak achtentwintig van de dertig ringen. Kees en Koen Minderhoud eindig den op een tweede en derde plaats met allebei drie gemiste ringen. Ook bij de bekers was Jan Willem Minderhoud de beste, opnieuw voor Kees Minderhoud die de tweede beker won. De derde was voor Kees van Sighem. De jonge Koen Minderhoud ging overigens niet met lege handen naar huis. Hij won zowel de vierde beker in de grote finale als de jeugdbeker. En hij won de strijd om de pollepel. De tweede jeugdbeker was voor Patty Brouwer met eenentwintig ringen. De damesbeker ging naar Monica Mesu die negentien rin gen stak. In Westkapelle werd ook een klei ne finale verreden, waar de wat minder goed presterende ringrij- ders zich in de prijzen kunnen rij den. Hier ging Nathalie Sturm voor de eerste prijs en Alyssia Jan- se won de tweede prijs. Aarnout Gabriëlse won de eerste prijs voor het mooist versierde paard in de categorie 'overige rassen'. In de categorie koudbloedpaarden was de eerste prijs voor Kees Min derhoud. Komende zaterdag 30 augustus worden op vier plaatsen ringrij- wedstrijden gehouden. In Veere op het Oranjeplein (8.00-18.00 uur). In Kapelle bij de Van der Bilt- laan (8.00-17.00 uur). In Koudekerke te Dishoek (9.00-17.30 uur). In Biggekerke vindt een jubileumwedstrijd plaats aan de Koudekerkseweg 8 (8.00-17.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65