eeland 'Nog niemand Meubelboulevard wacht niet op uitspraak en gaat toch uitbreiden Geen honger of dorst op oogstfeest Oudelande Owww.pzc.nl: filmpje van demon stratie hoefijzersmeden. Denktank gaat aan de slag met Vrouwenpolder Bijeenkomst ouders van kind met kanker Tholenaar mishandeld door plaatsgenoot Zitting bij Raad van State laat nog maanden op zich wachten. Taxichauffeur beroofd door twee klanten Waterschappen nemen beslissing over fusie Dronken parkeerder kan rijbewijs inleveren Automobilist schept fietser in Vlissingen Opgepimpte auto's uit heel Nederland op Fantasy Tuning Day. Appels, mede, worsten, huisgemaakte wijn en zelfgebrouwen bier. 1 4 Maandag 25 augustus 2008 PZC GOES - De Vereniging Ouders Kin deken en Kanker houdt woensdag een bijeenkomst in Goes. De avond is bedoeld voor ouders wier kind voor kanker wordt be handeld, behandeld is geweest of wier kind is overleden aan kanker. Het thema is: hoe ervaart u de be geleiding voor en na het overlijden van uw kind? De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het gebouw van de GGD aan de Westwal 37. SINT MAARTENSDIJK - Een man (18) uit de gemeente Tholen is zater dagavond mishandeld in de Bos straat in Sint Maartensdijk. De man is door een plaatsgenoot (20) uit een stilstaande auto getrokken, daarna geschopt, geslagen en be dreigd. Het slachtoffer liep hoofd letsel op. Beiden kennen elkaar en zijn verwikkeld in een conflict. door Rob Paardekam POORTVLIET - Woonboulevard Bou- man-Potter in Poortvliet staat op het punt te beginnen met de forse uitbreiding. Daarover loopt nog een rechtszaak bij de Raad van Sta te, maar directeur A. Bouman is niet van plan te wachten op de uit spraak. Wanneer die komt, is nog een vol strekt raadsel. De zaak is in januari al aangebracht, maar er is nog steeds geen zittingsdatum bekend. Destijds gokte de Raad van State erop dat de zitting vóór de zomer kon plaatsvinden, maar het duurt veel langer. Met name het vooron derzoek, waarin alle relevante stuk ken worden verzameld, nam veel tijd in beslag. „Ik hoop dat we de OOST-SOUBURG - Een 25-jarige taxi chauffeur is zaterdagochtend tus sen half zes en half zeven in Oost-Souburg beroofd door twee klanten. De mannen waren in Mid delburg ingestapt en wilden naar de Amstelstraat in Oost-Souburg. Daar aangekomen kreeg de chauf feur een scherp voorwerp in zijn nek gedrukt en werd hij gedwon gen zijn geld af te geven. De man nen stapten daarna uit. De buit be draagt enkele honderden euro's. GOES - De besturen van de water schappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden beslissen 2 sep tember over een fusie. Als ze in stemmen wordt GS gevraagd het fusieproces op te starten. Harde randvoorwaarde voor de fusie is dat de tarieven in Zeeuws-Vlaande- ren dalen en in het gebied van Zeeuwse Eilanden niet stijgen. zaak dit jaar nog kunnen behande len", zegt een woordvoerder. De zaak is aangespannen door The macentrum Bergen op Zoom BV. Dat is de exploitant van de meu belboulevard in Bergen op Zoom. Die ziet uitbreiding van de concur rent in Poortvliet niet zitten. Ze draagt daar allerlei redenen voor aan. Zelfs de toekomstige verkeers afwikkeling in Poortvliet, die pro blematisch zou worden, wordt ge noemd als argument tegen de uit breiding. Bij de gemeente Tholen en de provincie ving Themacen trum bot. Daarom maakte die de gang naar de Raad van State. Directeur A. Bouman van de woonboulevard is daar nog steeds fjf De uitbreiding van de woonbou- levard in Poortvliet staat op het punt van beginnen. Er loopt nog een zaak bij de Raad van State, maar dat wordt niet op gewacht. THOLEN - Een 64-jarige automobi list uit Tholen is gisteren om 17.45 uur in zijn woonplaats aangehou den omdat hij met te veel alcohol op achter het stuur zat. De man probeerde zijn auto op een parkeerterrein bij de haven te parkeren, maar reed tegen een an dere wagen aan. De Tholenaar bleek vier keer te veel alcohol in zijn bloed te hebben. De 64-jarige kon meteen zijn rijbewijs inleve ren. VLISSINGEN - Op de Boulevard de Ruyter in Vlissingen reed een auto mobilist zaterdag om 19.45 uur een fietser aan. De 19-jarige auto mobilist kwam in een bocht op de verkeerde weghelft terecht en schepte daar een 40-jarige fietser. Een 7-jarig meisje dat bij de man op de fiets zat, liep een schaaf wond op. niet van onder de indruk. Ook hij weet uiteraard nog geen zittingsda tum. „Maar ik informeer er ook nooit naar", zegt hij. „Het zal alle maal wel." Feitelijk staat de meu belboulevard ook buiten de rechts zaak, want die is aangespannen te gen de gemeente. Die heeft de uit breiding immers mogelijk gemaakt in het bestemmingsplan. De meubelgigant wordt ongeveer twee keer zo groot. Een aangekoch te loods van Budelpack wordt er bij getrokken en er komt een stuk nieuwbouw. „De voorbereidingen zijn in volle gang", aldus Bouman. „We starten binnenkort met de uit breiding." Bouman mag dat, om dat van de lopende rechtszaak geen schorsende werking uitgaat. Als Themacentrum de activiteiten gedurende de zaak stil had willen leggen, had ze een voorlopige voor ziening moeten aanvragen. Dat is niet gebeurd. door Lilian Dominicus KAPELLE - Wat bezielt iemand om zijn auto volledig vol te bouwen met subwoofers en versterkers? „Het is de pure shot adrenaline die je krijgt", is het antwoord van Tim van den Wijngaart (23) uit Et- ten-Leur, één van de deelnemers aan de Fantasy Tuning Day, die gis teren in Kapelle werd gehouden. „Dat maakt alle uren werk die je erin steekt in één keer goed." Rond zijn zwarte bestelbus Peu geot Partner ziet het zwart van de mensen. Iedereen wil het wonder tje op wielen wel eens van dichtbij bekijken, op de foto of video vast leggen, maar vooral: hem horen. Want Van den Wijngaart komt zo juist bij de dragmeter vandaan met een score van ruim 155 deci bel. Dat is volgens verscheidene 'Lachen in parkeergarages. Als ik hem aanzet, gaan alle autoalarmen in de buurt af bronnen op internet vergelijkbaar met een startend straalvliegtuig van dichtbij, artillerie op 150 me ter of de piek van een rockconcert nabij de luidsprekers. „Het is op dit moment de luidste auto van Nederland", durft Van den Wijngaart wel te beweren. „Ei genlijk kan ik dat niet zeggen, want dan komt er gelijk iemand die beweert dat zijn auto nog lui der kan. Het blijft altijd een mo mentopname." Hoe dan ook, de score is tot nu toe de hoogste van de dag. Van den Wijngaart heeft bewust gekozen voor een met audio-appa- ratuur volgestouwde wagen, niet voor een visueel opgepimpt exem plaar, zoals vele andere op deze Fantasy Tuning Day. „Daarvoor is deze bus ook niet geschikt." De Peugeot is zo ingericht dat als de apparatuur op volle sterkte staat, iedere inzittende het gevoel krijgt in windkracht tien op het strand te zitten. „Ik kan een blikje laten zweven op mijn dashboard. Het is helemaal lachen in parkeer garages. Als ik hem aanzet, gaan al le autoalarmen in de buurt af Ze noemen me dan ook de alarmtes ter", vertelt Van den Wijngaart. Alleen de laatste tijd heeft hij een nieuwe bijnaam erbij gekregen: 'oude sloper'. „Er staat voor zeven honderd kilo aan apparatuur in, dat is eigenlijk meer dan dat deze wagen kan dragen. Op het mo ment gaat alles stuk: de buitenspie gels zijn afgebroken, het dak is ge scheurd, de sloten zijn kapot en laatst begaf de motor van het elek trische raam het." Volgens de Brabander is onder dompeling in het geluid van zijn auto niet zo gevaarlijk als het lijkt. „De lagere frequenties zijn veel minder schadelijk voor het gehoor dan de hogere." Met een druk op de knop demonstreert hij wat hij bedoelt: terwijl de decibellen lang zaam omhooggaan, nemen de tril lingen door heel het lichaam toe. Welke muziek er wordt gedraaid, is niet te horen, maar je beleeft een moment van tijdloosheid. Een bijna verslavende ervaring, en de verwachte pijn aan het trommel vlies blijft uit. „Er is nog nooit ie mand doof deze auto uitgestapt." Filmpje op www.pzc.nl met de monstratie van de auto van Tim van den Wijngaart. Tuning voor dummies Tuning is het modificeren van auto's of motorfietsen om ze opvallender of sportiever te maken. Er zijn duizenden gespeciali seerde tuningbedrijven. Deze bedrijven bieden pakketten, kits of onderdelen aan. Car-audio, het plaatsen van sub woofers en versterkers in au to's, is een andere tak van sport. Hier gaat het om het grootste aantal dB's. Voor car-audio is vooral veel kennis van techniek nodig. Bronnen: www.wikipedia.nl en www.12vhifi.nl vrouwenpolder - De gemeente Veere stelt een denktank in die moet gaan kijken naar de toe komst van Vrouwenpolder. De groep, bestaande uit dorpsverte genwoordigers, een stedenbouw kundige en twee ambtenaren van de gemeente, moet nog voor het eind van dit jaar een visie op het dorp klaar hebben. Aanleiding voor het oprichten van een denktank zijn rapporten van de dorpsraad en de ondernemers vereniging van Vrouwenpolder waarin zij hun zorgen over het dorp hebben opgeschreven. Daar bij gaat het onder meer om de drei gende daling van het inwonertal, de leegstand van commerciële pan den en de toekomst van het toeris me. De denktank moet oplossin gen vinden voor mogelijke proble men. Ook moet die kijken naar de eventuele behoefte aan een nieu we uitbreidingswijk bij het dorp. door Lilian Dominicus OUDELANDE - Augustus: tractoren laten sporen van modder achter op de plattelandswegen van de Zak van Zuid-Beveland en dus worden de oogsten binnenge haald. Oudelande en omstreken vierde het zaterdag massaal met een oogstfeest. Geen mens hoefde zaterdag in Oudelande honger of dorst te lij den, overal was eten en drinken te krijgen. Kraamhouders lieten pas santen proeven van traditioneel van honing vervaardigde mede, worsten, eigen gebrouwen bier of huisgemaakte wijn. Maar ook in de gezellig drukke feesttent kwam niemand iets te kort. En wie dat al lemaal niet kon betalen, kon na tuurlijk altijd nog een gratis appel tje graaien uit een van de fruitkis- ten. De hele dag waren er optochten in Oudelande. De hele dag door waren er optoch ten door plaatselijke bedrijven met thema's als teelt en verwerking van agrarische producten. Op de markt sokken, truien en ves ten van Zeeuwse schapenwol, maar ook was er verkoop van wol van de Zuid-Amerikaanse alpaca's van de boerderij uit Yerseke. De al paca's zelf geschoren als poedels van een deftige dame, waren voor de gelegenheid ook meegekomen. Kinderen konden zich uitleven in de kinderboerderij met hangoorko- foto Willem Mieras nijnen, piepende kuikentjes en een aaibare ezel. Voor wie dat alle maal te 'soft' was, kon meevliegen met de ingehuurde helikopter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64