Camping Orisant breidt uit SS Afkoopsom PMR wekt verbazing 13 Clubgebouw is doelwit inbraak BEVELANDEN-THOLEN 20 Kampeerbedrijf uit Colijnsplaat mag 45 extra plekken maken. Knap Redding en genezing in tent aan Ringbaan in Goes Maandag 25 augustus 2008 KORTGENE - Wakeboard-cracks uit heel Europa waren zater dag op camping De Paardekreek in Kortgene voor wedstrijden en demonstraties. De wedstrijden zaterdag waren de laatste vóór de finale op 6 september in Izegem (België). „Vorig jaar vond de finale van de Lowlands Tour hier plaats, in Kortgene", zegt Jacco Jansen uit Goes, organisator van het toernooi. De belangstelling voor het evenement viel dit jaar een beetje te gen. Jansen: „Het weer heeft niet echt meegewerkt. Er stond Popfestival Almere herinnert aan de Brouwersdam Tip? redgoes@pzc.nl te veel wind. Maar we vinden het belangrijk dat Kortgene deel blijft uitmaken van de Lowlands Tour, omdat het het grootste wakeboard evenement is. Dat geeft Zeeland grootse uitstra ling." foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Op Camping Ori sant in Colijnsplaat mogen 45 extra kampeerplaatsen worden ge maakt. Dat staat in het vooront werp van het bestemmingsplan Orisant, dat de gemeente Noord-Beveland ter inzage heeft gelegd. Orisant mag aan de oostkant van de huidige camping een deel van de inlaag de Paardekuup kopen om de oppervlakte van de stand plaatsen te vergroten. Samen met de projectontwikkelaar die het GOES - In een clubgebouw op de Kattendijksedijk in Goes is tussen zaterdagochtend en zondag 14.00 uur ingebroken. Inbrekers forceer den een deur en namen uit het pand enkele kratten bier en een geldkistje met onbekende inhoud mee. Ook in een recreatiegebouw, eveneens op de Kattendijksedijk, is geprobeerd binnen te komen. Deze inbraak mislukte, maar er is wel schade aan een raam. huisjespark Ganuenta naar Zeeuws model gaat bouwen, moet Orisant een brede groengordel in planten. Momenteel heeft Orisant op 6,49 hectare 240 standplaatsen voor toe risten en vaste gasten: 270 vierkan te meter per plaats. In het uitbrei dingsplan worden de 34 zomerhui zen buiten beschouwing gelaten. Met de aankoop van 1,6 hectare aan de oostkant, de toevoeging van de 0,3 hectare Oosterschelde- water die de camping nu al in erf pacht heeft en toevoeging van 0,35 hectare groenvoorziening, komt het oppervlak van de camping op 8,74 hectare. Er van uitgaande dat een moderne standplaats 300 vierkante meter door Melita Lanting en Ali Pankow ZIERIKZEE - Verbazing en twijfels overheersen in de reacties op de deal die de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft gesloten met het Havenbedrijf Rotterdam en Project Mainportontwikkeling Rot terdam (PMR). De gemeente is onlangs akkoord gegaan met een afkoopsom van 3,4 miljoen euro. In ruil daarvoor ziet de gemeente af van juridische meet, zou Orisant 291 standplaat sen kunnen tellen. Het vooront werp gaat uit van een uitbreiding naar 285 plaatsen, zodat de ruimte per standplaats op 307 vierkante meter komt. Daarmee zou de cam ping kunnen voldoen aan de vraag van de moderne toerist op zoek naar meer comfort, rust en ruim te. Op de nieuwe standplaatsen moe ten chalets komen: grote stacara vans die meer weg hebben van een huisje. W*| Orisant mag aan de oostkant van de huidige camping een deel van de inlaag de Paardekuup kopen om de oppervlakte van de stand plaatsen te vergroten. procedures tegen de aanleg van de Tweede Maasvlakte en de aanver wante regelingen, zoals het instel len van een bodembeschermings- gebied (zeereservaat). „Het is een summier bedrag", zegt WD-raads- lid Henk Coomans. „Het lijkt heel veel, maar als je ziet wat voor kos ten je moet maken voor een enkel project is het in feite niet zo hoog." Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duiveland heeft ook de Op de rest van de camping zijn al kleinere plaatsen gesaneerd en daarmee gaat de bedrijfsleiding verder. Belangrijk is de doelstelling om tussen caravans tenminste drie meter ruimte te hebben in ver band met de brandveiligheid. Ori sant streeft daarnaar. Voordat de gemeente verder gaat met het bestemmingsplan, moet nog wel worden onderzocht hoe de toenemende verkeersdruk kan worden opgelost. Het plan voor ziet ook in een tweede bedrijfswo ning. Het bestemmingsplan is in te zien op www.noord-beveland.nl en tijdens openingsuren op het gemeentehuis in Wissenkerke. nodige twijfels. „Het voelt alsof we met ons hele hebben en houwen zijn verkocht", zegt Van Burg. Twijfels leven er ook bij Oliver Ver west, voorzitter van de Onderne merskring Schouwen-Duiveland (OSD). Zijn voorganger Ad Schouw heeft immer fel gepleit voor het bewaken van de recreatie- belangen en de veiligheid die door aanleg van de Tweede Maasvlakte en zeereservaat geschaad zouden worden. GOES - De witte benzinepomp aan de Westhavendijk in Goes gaat eind augustus dicht. Eigenaar Auto Adria moet het on bemande benzinestation sluiten vanwege de plannen voor de nieu we wijk Goese Schans. Op de plek van de pomp komen waarschijn lijk woningen. Volgens een woord voerster wordt gekeken naar een al ternatieve locatie. „Maar waar, dat weten we nog niet." ■SHIES G-EEfSt" Tip? redactie@pzc.nl De scholen zijn weer begonnen. En Sam van vijf jaar heeft eens goed om zich heen gekeken. In zijn klas, zo vertelt hij zijn oma, zit een kindje waarvan hij de ma ma best knap vindt. Oma zegt: „Maar jouw mama vind ik ook heel knap hoor, Sam." Dat ziet Sam toch anders: „Mijn moederWat is daar nou knap aan?" „Nou", zegt oma, „ik vind je moe der een knappe meid, veel knap per dan je oma." Daar heeft de kleuter onmiddel lijk een troostend antwoord op: „Och, oma, dat geeft niks hoor, want ik ken niemand op school met een knappe oma."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63