neemt revanche op Pateer Roctus Peter Mol pakt titel bij Waod Schrier wint Pandaloop Crossers Boot en Ovaa Korfballer Chaïm Koole keert winnen in Wemeldinge Wielrenner uit Kapelle verslaat drie Belgische medevluchters. Tennisser (35) uit Vogelwaarde wint in Kloosterzande. Ron Bos pakt de zege bij de veteranen voor Peter Maranus. Routinier (32) is na blessureleed terug bij Souburgs team. terug in hoofdmacht van Fortis z 38 Maandag 25 augustus 2008 PZC door Wim de Vos SCHOONDIJKE - Ingetogen stond hij gisteren op het erepodium. „De minste van de vier koplopers wint hier vandaag", oordeelde Peter Mol over zichzelf. De coureur uit ftapelle was in de slotfase met drie Belgische concurrenten aan de lei ding gekomen in Schoondijke. In de laatste ronde wist Mol dit trio te verschalken. Daardoor won hij de koers en werd hij tevens Neder lands kampioen van de Belgische vrije liefhebbersbond Waod. Peter Mol heeft al een poosje last van lichamelijke ongemakken. „Wat het is weet ik nog niet. Mede daarom zeg ik dan ook dat de min ste van de vier vandaag gewonnen heeft", zei hij kort na de huldiging in Schoondijke. Van die mindere vorm was in de wedstrijd weinig te merken. Tel kens was Mol van de partij als er werd getracht een ontsnapping op touw te zetten. Dat was ook het ge val toen elf renners wegreden, on der wie Rudi Rabout uit Heinkens- zand. Het elftal vond elkaar uitste kend en reed steeds verder weg van de rest. In de slotfase kwamen vier renners vooruit te zitten. Van zelfsprekend was Peter Mol erbij. Hij kreeg gezelschap van de Bel gen Bart Verhasselt, Steven Mar tens en Alexander Clynckens. „Ik heb al wat jaartjes ervaring. Toen ik die drie zag wegrijden dacht ik bij mezelf: daar moet ik bij zijn", vertelde Mol over het beslissende moment in de wedstrijd. In de laatste vijf kilometer reed de Kapellenaar nog bij zijn opponen ten weg. Daardoor werd hij ook de Nederlandse kampioen van de Waod. Sjacco Matthijs uit Terneu- zen werd daarbij tweede en Rudi Rabout derde. OOSTKAPELLE - Michel Schrier heeft zaterdag de dertiende editie van de Pandaloop op zijn naam ge schreven. De Vlissinger won de loop over tien kilometer door de bossen tussen Domburg en Oost- kapelle met ruime voorsprong. Er kwamen slechts 79 atleten aan de start. Schrier, eerder dit seizoen win naar van het PZC Stratenloopcir- cuit, had een ruime voorsprong op Kris Derveaux uit Oostende, de Belg die in Zeeuws-Vlaanderen de ene zege na de andere overwin ning boekt. Schrier finishte in 37 minuten en 4 seconden, Derveaux liet 38.25 noteren. Derde werd Erik Poppe in 38.58. De snelste vrouw was Anjolie En gels-Wisse uit Middelburg. Ze fi nishte in 42.48. Tweede was Chan- tal Koole (Zoutelande) in 44.39 en derde Petra Verhulst (Westkapel- le) in 50.30. Schrier won ook de wisselprijs omdat hij de eerste vrouw meer dan vijf minuten voorbleef door Sven Bakker KLOOSTERZANDE - Gino RoCtUS heeft de kans om revanche te ne men op Michel Pateer met beide handen aangegrepen. Roctus won in de 5-finale van het Golff Kloos- terse Windtoernooi door Pateer in drie sets te verslaan: 6-2 2-6 6-2. Roctus (35) uit Vogelwaarde en Pateer (32) uit Hulst kwamen el kaar bij het De Kroon Smashtoer- nooi in Sint lansteen ook al tegen. Toen was het Pateer die een zeer lange partij met 6-4 6-7 en 6-1 won. Daar wilde Gino Roctus het gisteren tijdens de finale in Kloos- door Herman Heuvink WEMELDINCE - De eerste wedstrijd om het Open Zeeuws kampioen motorcross is in de klasse MXi ge wonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Hij schreef in Wemeldinge beide manches op zijn naam. In de eerste manche was Boot op permachtig. Hij leidde van start tot finish. Casper Ovaa (Oost-Sou burg) behaalde in het eindklasse ment een tweede plaats. Joeri van Liere (Kapelle) eindigde als derde. terzande niet op aan laten komen. Roctus: „Ik had mijzelf voorgeno men de rally's korter te houden dan bij onze vorige wedstrijd. Niet omdat ik daarin minder ben, maar ik wilde niet dat het op hetzelfde zou uitdraaien als in Sint Jan steen." De wedstrijd eindigde met setstan den die enigszins vreemd aan doen: 6-2 voor Roctus, 6-2 voor Pateer en weer 6-2 voor Roctus. „Dat is vrij gemakkelijk uit leggen, want tennis is een simpel spelletje. In de eerste en derde set kon ik de kortere ballen goed aanpakken en sloeg ik vaker in dan uit. In de tweede set maakte ik te veel fou ten en was het Michel die de mees te punten pakte", legde Roctus uit. Gino Roctus werkte deze zomer In de klasse MX2 was de spanning veel groter. De eindzege was voor Steven Ovaa dankzij een overwin ning in de eerste manche en een derde plaats in de tweede manche. Vooral in de tweede manche stre den de crossers op het scherpst van de snede. Daarin ging over winning naar Twan van Liere. De Kapellenaar werd derde in het eindklassement. Kevin Spruijt (Me- liskerke) eiste dankzij twee vierde plaatsen de tweede plaats voor zich op. Bij de veteranen was Ron Bos uit Goes de sterkste. Hij won beide manches. Peter Maranus uit Aagte- kerke haalde de tweede plaats voor Vlissinger Ben Verschoor. drie toernooien af maar beleefde zijn grootste succes in de voorjaars competitie. Samen met zijn team Vogelvlucht uit Vogelwaarde pro moveerde hij van de landelijke ge mengde vijfde klasse naar de vier de klasse. In de vierde categorie bij het Kloos- terse Windtoernooi won Hans van Broekhoven de titel. In de fina le was de als eerste geplaatste Van Broekhoven met 6-2 6-3 een maat je te groot voor René van Gassen. Ook in het vrouwen- en gemengd- dubbelspel gingen de favorieten er met de zege vandoor. Bij de vrou wen wonnen Nathalie de Schep per en Leontine Dingenouts met 6-4 6-4 van Saskia Haayer en Ellen Vercruyssen. In het gemengddub- belspel versloegen Wendy de Ke- door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In mei 2007, net toen hij zich heel sterk voelde, raakte Chaïm Koole zwaar gebles seerd. Nu, vijftien maanden later, is de 32-jarige korfballer terug in het eerste team van Fortis. Hij straalt één en al gretigheid uit. „Het is echt zó zonde dat ik een heel seizoen gemist heb." Koole is weer helemaal fit, van zijn gekwetste knie heeft hij geen last meer. „Nu moet ik nog zorgen dat ik helemaal terug kom op mijn oude niveau", zei hij na afloop van de oefendag van Fortis. „Ik merk sel en Marcel Groffen met twee keer 6-4 Stéphanie van Balen en Wouter de Feijter. Marc Leenknegt van tennisclub Hulster Ambacht zorgde in de 6-categorie bij de mannen voor de thriller van de dag. Nadat het te gen Bas Dingenouts 6-3 en 3-6 was geworden, was er in het derde bedrijf een tiebreak nodig. Die sloot Leenknegt met 7-2 in zijn voordeel af In het mannendubbel 6 won het vaste dubbelkoppel Dennis Vlassenrood/Sebastiaan Millenaar met 6-2 6-1 van Jeroen van Loon en Anton Thoen. Vlassenrood won ook het gemengddubbel 6 sa men met Saskia Haayer. Tegen Re becca Prijs en Jack Mariman werd het 6-4 6-4. wel dat ik al weer heel scherp ben, maar ik moet nog meer gaan stu ren in het veld." Fortis oefende zaterdag tegen het Delftse Fortuna 2 (9-11-nederlaag) en het Papendrechtse PKC 2 (8-9). In verdedigend opzicht stonden de Souburgers goed, maar de aan vallen lieten nog te wensen over. Koole: „We zijn op zoek naar de onderlinge klik en als het eenmaal loopt, kan dit team heel aardig korfballen." Dat denkt het trainers duo Vos/Crucq ook. „Alle acht spe lers zijn afmakers. Ik denk niet dat we dat eerder bij Fortis 1 hebben gehad", zei Ad Vos. Aernout Crucq: „De groep straalt gretig heid uit. Er wordt hard getraind en je ziet dat iedereen voor elkaar wil werken." '*,,p m m w w Hans van Broekhoven was in de finale van het enkelspel 4 een maatje te groot voor René van Gassen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62