Sport op te leggen Smalle selectie stelt Aardenburg voor problemen Ferdi Kabal trefzeker voor RIA W. Hoofdklasser schiet slechts twee bressen in Koudekerkse defensie. Croede speelt gelijk tegen Kwadendamme Biervliet doet zichzelf tekort tegen Lebo Breskens al voor de rust langs Hansweert Craauw en SDO'63 gaan allebei onderuit v Oostburg heeft geen kind aan Volharding Philippine en Koewacht delven het onderspit Ploeg uit Westdorpe verslaat Waarde met 7-1, zeges Axel en Steen. GPC Vlissingen wint met 2-1 in eerste bekerduel. Z PZC Maandag 25 augustus 2008 35 door Koen de Vries KOUDEKERKE - Eerst oefenen tegen FC Utrecht en een week later voor de beker tegen VCK. Het was zater dag even wennen voor de voetbal lers van Hoek. Na een club uit de eredivisie ontmoette de hoofdklas ser een tweedeklasser. „Ik heb mijn spelers gewaarschuwd VCK niet te onderschatten. Maar dat heeft niet veel geholpen", gaf trai ner Jan Verdegem toe na de mage re 2-o-overwinning. Tegen FC Utrecht maakte Hoek in druk. De ploeg hield niet alleen de schade beperkt (2-0), er werd ook nog heel aardig gevoetbald. Dat was zaterdag in Koudekerke an ders. VCK had bijna steeds een simpel antwoord op het weinig creatieve spel van Hoek. Voor rust leek het er op dat de hoofdklassers nog nooit gehoord hadden van spelen over de vleugels. Bijna alle ballen werden in het centrum van de VCK-verdediging gepompt. Het was schrijnend te zien hoe de spit sen Ferry Alfons en Regilio Pinas door de centrale verdedigers Mi chel Meulmeester en Sebastiaan Schipper aan banden werden ge legd. Alfons en Pinas scoorden na rust beiden een keer, maar scoor den desondanks ook een dikke on voldoende. „Was het onze verdienste dat ze niet over de flanken kwamen of was het hun zwakte?", vroeg VCK-trainer Hans de Nooijer zich na afloop hardop af „Het is voor Hoek te hopen dat het eerste niet het geval is. Anders zouden ze het weieens moeilijk kunnen krijgen in de hoofdklasse." De VCK-spitsen maakten zeker voor rust meer indruk. Merijn Dek en Eric Goudt speelden met lef en passie en slaagden er in te genstelling tot hun Hoek-collega's VCK biedt in de eerste wedstrijd van de eerste bekerronde Hoek goed partij. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser kan slechts twee keer scoren: 0-2. wel in een mannetje voorbij te ko men. Ze schiepen enkele fraaie kansen, waarvan de voorzet van Goudt op Dek in de 28e minuut de mooiste was. Daarnaast kreeg Erik Damen een fraaie kans toen niemand hem verdedigde bij een vrije trap van Dylan Verhage. Da- men kopte alleen voor keeper Joan van Belzen net over. Natuurlijk kreeg Hoek ook kansen. Zo kon keeper Joeri Nonnekes maar net en kopbal van Gideon Imagbudu keren en liet de doorgebroken Stijn Mahieu zich door dezelfde doelman de bal van zijn schoen plukken. De frustraties over het slechte spel kwamen al in de eerste helft naar boven. Spelers van Hoek reageer den zich af op arbiter Van de Rest, die het verbale geweld 'beloonde' met drie gele kaarten. Het was maar goed dat een door een licht herseninfarct getroffen Hoek-trai- ner Paul Telussa pas kort voor de pauze sportpark De Stoofwei be trad. Want de swingende Telus- sa-stijl die in de PZC van zaterdag werd gepredikt werd zeker niet ge speeld. In de rust gaf Verdegem aan dat Hoek het spel veel breder moest maken. Dat had bij de eerste de beste aanval resultaat. Corné Schil- peroort zette vanaf rechts met iinks voor. De indraaiende bal werd door Ferry Alfons bekwaam binnen gekopt: 0-1. De 0-2 was van Pinas. Hij kopte een kwartier voor tijd een voorzet van de naar de achterlijn doorgebroken Alan Grosdanic van dichtbij binnen. Daar bleef het bij, tot tevreden heid van VCK-trainer Hans de Nooijer. „We wilden graag mee- voetballen en dat is aardig gelukt. Onze jongens speelden twee jaar geleden nog in de vierde klasse. Dit zijn mooie leermomenten. Je kan zien of de organisatie goed is. Ik ben blij dat we in de beker te gen Hoek mogen spelen. En we krijgen Terneuzen ook nog." VCK-Hoek 0-2 (0-0). 47. Ferry Alfons 0-1, 76. Regilio Pinas 0-2. Gele kaart: Björn Langeveld, Gideon Imagbudu en Ferry Alfons (allen Hoek). Scheidsrech ter R. A. van de Rest (Dordrecht). Aan tal toeschouwers: 200. GOES - Groede sleepte tegen Kwa dendamme ternauwernood een ge lijkspel uit het vuur: 3-3. Ilyaz Yavuz benutte voor de pauze twee van de vele mogelijkheden voor Groede. Hij deed dat voor en na de gelijkmaker van Erik de Groene. Via Johan Beulens (straf schop) en Mariusz Mosiej werd het na rust 2-3. Groede maakte nog gelijk door een late goal van Ralf Kramer. GOES - Biervliet speelde tegen Le- wedorpse Boys een redelijke beker wedstrijd, maar mocht het zichzelf aanrekenen dat het duel in een 1-1- gelijkspel eindigde. Slordige afwerken bleek meer doel punten in de weg te staan dan de enige treffer die Timon van der Hooft in de tweede helft scoorde. Michel Forfana had de bezoekers voor de rust al op een o-i-voor- sprong gebracht. GOES - Hoewel Hansweertse Boys zich voor de beker tegen Breskens niet onaardig weerde, werd het toch een ruime 3-0-overwinning voor de Zeeuws-Vlamingen. Breskens kreeg de beste mogelijk heden. Wim Vet en Erik de Rech ter beslisten de wedstrijd al voor de rust. In de tweede helft was het Jeffrey de Keuning die de score uit bouwde tot 3-0. Dat was meteen ook de eindstand. GOES - Het bekerduel tegen Wal cheren leverde Graauw een 5-1 ne derlaag op. De thuisploeg liep voor de rust naar een 3-0-voor- sprong. Na de 4-0 maakte John van Boven in de tweede helft het enige doelpunt namens Graauw. SDO'63 ging thuis met 5-2 onder uit tegen Robur. Dennis Weijers te kende voor de gelijkmaker (1-1). Jo hnny de Bakker maakte de 4-2 na mens de ploeg uit Lamswaarde. goes - Oostburg had in het beker duel met Volharding de gehele wedstrijd een overwicht. In Ove- zande werd het eenvoudig 1-6. Voor de rust werd het eerst 0-3 door treffers van Peter van de Lin de, Quinten de Muer en Alexan der du Fossé voordat Willem Bie- rens de score op 1-3 bracht. In de tweede helft maakten Niek Barra, Sven Verploeg en Peter van de Lin de het halve dozijn vol. goes - Domburg had veel meer moeite met Philippine dan vooraf werd verwacht, maar won toch met 3-2. Timmy Goossens was twee keer trefzeker namens de ploeg uit het mosseldorp. In het bekerduel met Jong Ambon delfde Koewacht met 5-2 het on derspit. Bij de rust was het 3-0. De doelpunten van de Zeeuws-Vla mingen werden gemaakt door Joh nny Lensen en Jordi Rietjens. GOES - RIA W. legde Waarde op de pijnbank en won het bekerduel met 7-1. AZW ging met 3-2 onder uit tegen Nieuwdorp. Steen ver sloeg Dinteloord met 2-0, terwijl Axel in Nieuwland met 3-2 won. Groep 7. AZW-Nieuwdorp 2-3: De Axelaars waren voor rust heer en meester, maar verzuimden ruim afstand te nemen. Kana da Rosa Bernardo en Corné Langen- doen zetten AZW op een 2-0- voorsprong. Niels Mulder bepaal de uit een strafschop de ruststand op 2-1. Waar AZW kansen bleef missen, mikte Nieuwdorp wel raak. In blessuretijd schoot Niels Mulder de bezoekers naar winst. Kevin Joosse had eerder al voor de 2-2 gezorgd. Groep 9. Steen-Dinteloord 2-0: Een ijverig Steen kreeg loon naar werken. De Zeeuws-Vlamingen waren voor rust in alle linies beter en kwamen na een snel uitgevoer de aanval door een kopbal van Sigi Leest op voorsprong. Na rust kwam Steen onder druk te staan. Terwijl de gelijkmaker in de lucht hing, maakte Sander van Remorte- le er 2-0 van. Groep 49. Borsele-Clinge 3-3 (1-2). Danny Gilde 1-0, Davy van Puyvelde 1-1, Peter Dru- mont (strafschop) 1-2, René de Jonge 2-2, Thomas Leegwater 2-3, Mark van Hanegem (strafschop) 3-3. Groep 50. Hontenisse-Noormannen 1-1 (0-0). Gyon Asselman 1-0, Adrie van Belzen 1-1. Groep 51. Nieuwland-Axel 2-3: Axel liet zich in de eerste helft ver rassen door een effectieve speelwij ze van de tegenstander. Nieuw land nam bij de rust een 2-o-voor- sprong door doelpunten van Tim my Jacobs en Karsten Felius. De Zeeuws-Vlamingen toonden veer kracht, waren na rust de betere ploeg en pakten uiteindelijk ver diend de volle buit. Sander Stock hof, Niels Gommers en Marco Plas- saert waren verantwoordelijk voor de Axelse winst. Hoek 2-Sluiskil 2-0 (0-0). Sjoerd Huis man (e.d.) 1-0, Peter Hamelink 2-0. Bij zonderheid: rode kaart voor Richard de Bruijn van Sluiskil. Groep 52. MZVC-Vogelwaarde 3-3 (1-2). Artjan Lambert 0-1, Dennis Vlassenrood 0-2, Martijn de Vries 1-2, Alexander Bom (strafschop) 2-2, René van de Kerkhof 3-2, Michael de Nijs 3-3. Waarde-RIA W 1-7: Het klassever- schil was te groot. De Westdorpen- aren waren veel te sterk en druk ten het overwicht nog voor de rust uit in vier doelpunten. De zevenklapper kwam tot stand via Ferdi Kabal (3x), Björn den Ha mer (2), Collin Struyck en Steve Kesteleijn. Bij een 0-6-stand scoor de Bart de Krijger voor Waarde te gen. door René van Stee aardenburg - Hoewel de ploeg verdienstelijk tegenpartij bood, moest Aardenburg zaterdag toch het hoofd buigen voor GPC Vlis singen. De twee klassen hoger spe lende bezoekers wonnen voor de beker met 2-1. Op die zege viel weinig af te din gen. Met name in de eerste helft was GPC sterker. De Vlissingers vonden elkaar gemakkelijker en wonnen vaker hun duels. Aarden burg miste om verschillende rede nen de belangrijke krachten Niek van Sprundel, Martin van Vooren, Steve van Hulle, Marco de Croock en Michiel Leyte. Hoewel hun ver vangers het beste van zichzelf ga ven, bleek die aderlating te groot. „We hebben naar onze mogelijkhe den gespeeld", vond Aarden burg-trainer Patrick Boute. „Ook is duidelijk dat onze kern smal is. Zodra enkele spelers wegvallen, wordt het lastig. Toch ben ik tevre den, want we hebben negentig mi nuten fatsoenlijk meegespeeld." Na een lokale stortbui was het eventjes onzeker of het duel zou doorgaan. Scheidsrechter Stoffel Schipper besloot echter dat er ge woon gespeeld moest worden. GPC had de wedstrijd voor de rust kunnen beslissen. Onder anderen Matthijs Lugtenburg (vrije schiet- 'We hebben naar onze mogelijkheden gespeeld en goed meegedaan' kans) en Wessel Leijer (kopbal op de lat) verzuimden om te scoren. Toch viel in de 26e minuut de 0-1 via Ralph Wiessner, die uit een fraaie pass van Erik de Ruijter raak- schoot. Na tien minuten in de GPC krijgt een penalty omdat Wessel Leijer in het strafschopgebied in de rug wordt gelopen. foto Wim Kooyman tweede helft strafte Matthijs Lug tenburg zwak uitverdedigen bij Aardenburg af. Zijn schot liet goa lie Sander Tazelaar kansloos. Vlak daarna was Robbie van de Wijn- ckel dicht bij een doelpunt voor Aardenburg. Zijn schot werd ech ter gekeerd door GPC-doelman Leon Weeda. In de tegenstoot viel bijna de 3-0, maar Erik de Ruijter zag geen kans om de goed terugge legde bal van Ralph Wiessner bin nen te werken. In een fase waarin beide ploegen grossierden in mis verstanden en foute passes, kwam Aardenburg vanuit het niets op 1-2. Robbie van de Wijnckel trof in de 73e minuut doel met een schot van dik vijfentwintig meter. Daarna was het GPC dat weer de boventoon voerde. Dat de bezoekers niet verder af stand namen was in belangrijke mate te danken aan Sander Taze laar. De doelman van Aardenburg ranselde een prima vrije trap van Danny Bomer uit zijn doel. Ook pakte hij een strafschop van Björn Ronde. Die mocht vanaf elf meter aanleggen nadat Wessel Leijer in het strafschopgebied in de rug werd gelopen. Aardenburg-GPC Vlissingen 1-2 (0-1). 26. Ralph Wiessner 0-1, 55. Mat thijs Lugtenburg 0-2, 73. Robbie van de Wijnckel 1-2. Scheidsrechter: S. Schipper (Grijpskerke). Gele kaart: Ke vin Henry (Aardenburg). Aantal toe schouwers: 70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59