Zeeland Aansluiting Axel blijft Brommercross en spelletjes Benefiet loopt uit op fiasco Buurt Oostburg houdt multiculturele barbecue Fietser gewond in Schoondijke Hardrijder is rijbewijs kwijt Raad Terneuzen stelt richtlijnen vast voor milieueffectrapport. Zondag grote trekker op drie dagen durende Driewegen Foor. Bijna geen bezoekers bij manifestatie voor minderbedeelden. PZC Maandag 25 augustus 2008 15 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De aansluiting van Axel via de Axelse Sassing op de Tractaatweg (N62) moet, in welke vorm dan ook, behouden blijven. Dat is een van de uitgangspunten waarmee de provincie Zeeland re kening moet houden bij het opstel len van een milieueffecrapport (mer) voor de geplande verbre ding van de Tractaatweg. Burge meester en wethouders van Ter- neuzen stellen de gemeenteraad voor deze aanvullende voorwaar de toe te voegen aan het richtlij nen-advies dat de Commissie voor de milieuefFectrapportage in Utrecht heeft uitgebracht. Met be trekking tot landbouw- en lang zaam verkeer moeten de bestaan de oversteken zo veel mogelijk, ge let op technische, financiële en en verkeerskundige aspecten, behou den blijven. Terneuzen wil verder dat de Tractaatweg tussen de aan sluiting met de toekomstige tun nel bij Sluiskil en de Axelse Sas sing in westelijke richting wordt verbreed. Dit om overlast voor in Schapenbout te voorkomen. Voor In de richtlijnen voor het milieu- effectrapport voor de verbreding van de Tractaatweg eist de ge meente Terneuzen dat de aanslui ting naar Axel moet blijven. het wegvak tussen de Axelse Sas sing en de 'aansluiting Eversdam' wil de gemeente een verbreding van de Tractaatweg ten oosten van de Sasdijk. Bij het vaststellen van de startnoti tie voor het milieueffectrapport heeft de gemeenteraad deze wen sen in april al naar voren gebracht. Nu worden ze officieel opgeno men in de richtlijnen voor het mi lieueffectrapport. De provincie, initiatiefnemer voor de verbreding, moet zo'n rapport verplicht opstellen, omdat het gaat om een wegvak dat langer is dan tien kilometer. Over de gehele lengte wordt de N62 een vierbaans- weg. De gemeente Terneuzen is in het kader van deze procedure het bevoegd gezag. Nadat de gemeente raad in april instemde met de door de provincie ingediende start notitie moet de raad nu richtlij nen vaststellen voor de inhoud van het op te stellen milieueffect- rapport. De Commissie mer heeft daarover een advies uitgebracht. B en W constateren dat de com missie wel veel verlangt van de provincie. Zo moeten het nut en en de noodzaak van de verbreding worden duidelijk gemaakt en de gevolgen voor de verkeersafwikke ling in kaart worden gebracht. In het advies staan volgens B en W echter geen onjuistheden, onvolle digheden of onredelijkheden. Ze stellen de gemeenteraad voor het advies over te nemen en de richtlij nen vast te stellen. door Wilma Valk DRIEWEGEN - Nee, het was geen stootkussen, het opbollende ronde ding rond de heupen van Kelly (13). Ze was gewoon verkleed, net als de andere deelnemers van de brommercross gistermiddag in Driewegen. Vrijdag al was de Driewegen Foor losgebarsten met een schieting op de liggende wip en een dansavond in de grote schuur naast het feest terrein. Zaterdag stond in het te ken van een reuzebarbecue met aansluitend het traditionele foor bal, maar de grote trekker van het driedaagse feest was toch de zon dagmiddag. Behalve de brommer cross waren er de kraanbehendig- heidswedstrijd en de gazonmaaier- 'jammer genoeg is het veld afgekeurd voor de gazonmaaierrace' race. Chris Esterveld was er hele maal voor uit Hellevoetsluis naar Zeeuws-Vlaanderen gekomen: „Dit moest een onderdeel zijn voor de NK Gazonmaaierrace 2008, jammer genoeg is het veld af gekeurd door de vele regen. We ge ven nog wel een demonstratie en zullen zeker hard rijden, maar het resultaat telt niet mee voor het Ne derlands Kampioenschap." In de schuur was gistermiddag ook een parcours van oud-Hol landse spelen waarbij iedereen - mits een formulier ingeleverd was - een prijs mocht uitzoeken. Winnaar van de brommercross werd Max van den Heuvel (15) uit Biervliet. Eerste bij de behendig heidswedstrijd met de kraan was Richard van Broekhoven uit Drie wegen. In klasse A van de gazon maaierrace won Freek Gelderman (Witharen) en in klasse B Jeroen Gelderman (Balkburg). Deelnemers aan de brommerrace tijdens het driedaagse feest Driewegen Foor. foto Wim Kooyman Op de manifestatie van de Stichting voor Minderbedeelden in Hulst kon een les in kickboksen gevolgd worden. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke HULST - Sponsoren die afhaken, te weinig opbrengst, een locatiewisse ling en een diefstal. Het zat de Stichting voor Minderbedeelden niet echt mee. Hun benefietcon cert, sponsorloop en veiling zater dag liep daardoor in Den Dullaert in Hulst uit op een fiasco. Bijna geen bezoekers en te weinig op brengst waren het resultaat. „Ik schaam me kapot. Het is ver schrikkelijk. Dit is ongelofelijk. Al les wat mis kon gaan de afgelopen week ging mis. De bedoeling was zo goed en het had zo mooi moe ten en kunnen zijn. Nu is het niks, hélémaal niks. Dit is een klap", zegt voorzitter Mariska Doorne kamp. De Stichting voor de Minderbe deelden wilde de manifestatie eerst houden in en om de Sasse Vlaanderenhal. Vrijdag werd door geldgebrek en afhakende sponso ren noodgedwongen uitgeweken naar Den Dullaert. De late wissel, de Vestingstedendagen en te wei nig publiciteit zorgden er volgens Doornekamp voor, dat de tien ar tiesten die wel optraden moesten spelen voor nagenoeg niemand. Afgelopen vrijdagnacht hebben ze het geld wat er wél was om de ar tiesten te betalen uit mijn huis ge stolen. „Ik weet dat dit niet geloof waardig overkomt, maar de politie is nu bezig. We gaan alles netjes af handelen. Alleen komt dit de naam van de stichting niet ten goe de natuurlijk. We hadden gere kend op driehonderd bezoekers, maar dit. Ongelofelijk." door Wilma Valk OOSTBURG - Een feest om de naas te buren en vooral ook de allochto nen onder hen beter te leren ken nen. Dat was de reden voor Arsè- ne Stokkerman om voor de stra ten Orion en Sirius aan de Melk weg in Oostburg een grote barbe cue te houden. Er was samen ingekocht en velen hadden een bijdrage in etenswa ren geleverd. De barbecues wer den bemand door Vahar en Art hur uit Armenië. „Wij zijn hier vandaag met zes ge zinnen, van wie ongeveer twintig buitenlanders, een derde van alle aanwezigen," vertelt Arthur. „Ge- SCHOONDIJKE - Een 17-jarige fietser uit Oostburg is vrijdagavond ge wond geraakt toen hij op de Lange Heerstraat werd aangereden door een bromfietser. De 17-jarige bromfietser uit de ge meente Sluis verklaarde dat hij op het fietspad reed en plotseling een fietser zonder verlichting voor zich zag opdoemen. Hij kon een aanrijding niet meer voorkomen. De fietser is met letsel aan zijn been overgebracht naar het zieken huis. lukkig zijn we helemaal geaccep teerd hier. Dit feest vandaag is heel bijzonder, wel helemaal Hollands. Wij wonen nu hier en willen alles leren kennen. Mocht dit feest vol gend jaar een vervolg krijgen zul len we gerechten uit ons land ma ken. Dan wordt het een Armeense barbecue." Voor het feest was tussen de hui zen een grote tent opgezet en een'? aantal garages leeg gemaakt om als bar en opslag te dienen. Een cover band en de Guanita's zorgden voor de muziek. Er kwam geen melding over ge luidsoverlast van de buren, die wa ren er allemaal. SCHOONDIJKE - Een twintigjarige automobilist uit Breskens moest in de nacht van zaterdag op zon dag zijn rijbewijs inleveren omdat hij veel te hard reed. De politie zag de man rond 2.15 uur rijden op de N676 bij Schoondijke. Het bleek dat hij met een gecorrigeerde snel heid van 146 kilometer per uur over de weg scheurde. De man werd door de politie aangehouden en moest zijn rijbewijs inleveren. Op de N676 mag men maximaal 80 kilometer per uur rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55