Zeeland PZCI Plan veerhaven kost zes miljoen Dienstplicht herleeft op Axelse Vlakte Waterschappen nemen besluit over fusie Steun voor actie tunnel tolvrij 13 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 20 Bij gefaseerde aanpak is project haalbaar, denkt Terneuzens college. Verzamelaarsclub van legerspullen bouwt kazerne na. Enecorenner Tom Boonen wil glasgravure actiecomité wél hebben. Redding en genezing in tent aan Ringbaan in Goes Maandag 25 augustus 2008 Popfestival Almere herinnert aan de Brouwersdam Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het ambitieuze plan voor de ontwikkeling van de oude veerhaven en omgeving in Terneu- zen vergt van de gemeente een netto-investering van zes miljoen euro. Dat blijkt uit een investe ringsoverzicht dat per ontwikke lingsfase voor het project is ge maakt. „Bij een gefaseerde uitvoe ring achten wij dit haalbaar", beto gen burgemeester en wethouders. Het college vraagt de gemeente raad dan ook in te stemmen met de visie voor de veerhaven en om geving. Het plan, dat in opdracht van de gemeente is gemaakt door de Grontmij, voorziet in de aanleg van een nieuwe jachthaven, water sportfaciliteiten en attracties. Er wordt een nieuw front gecreëerd langs de Westerschelde in de vorm van een boulevard met een direct weids uitzicht op het water en de scheepvaart. Met dit panorama heeft: Terneuzen volgens B en W iets unieks in huis, waar tot op he den qua toeristische beleving nog niet veel mee is gedaan. „Terneu zen kan zich hiermee nadrukkelij ker op de kaart zetten." Het gaat nu nog om een globale vi sie. Bij de nadere uitwerking moet blijken in hoeverre onderdelen ook daadwerkelijk zullen kunnen worden gerealiseerd of moeten worden bijgesteld. Dat kan zijn Het plan voor de ontwikkeling van de veerhaven en omgeving in Terneuzen vergt een netto-in vestering van zes miljoen euro. Dat is haalbaar denken B en W. vanwege financiële of technische redenen, regelgeving of anders zins. Het gebied tussen de twee uitstekende pieren, waar nu een strandje ligt, valt weliswaar buiten het zogenoemde Natura 2000 ge bied, maar grenst er wel aan. Er moet nog bekeken worden welke invloed de plannen op dat gebied hebben. Mogelijk is er dan een ver gunning nodig waaraan voorwaar den verbonden worden. Ook de eventuele aanwezigheid van be schermde plant- en diersoorten kan nog een rol spelen. Het plan voorziet ook in de aanleg van een eilandje. Om allerlei verha len uit de wereld te helpen bena drukken B en W dat het niet gaat om het maken van een eilandje in de vaargeul. De belangrijkste inkomsten van het plan moeten komen uit twee woongebouwen aan de nieuwe boulevard, ongeveer tegenover het einde van de Nieuwstraat. De gemeente is met Rijkswater staat in onderhandeling over de aankoop van de veerhaven. Als al les doorgaat wordt als eerste de veerhaven zelf aangepakt, waar een jacht- en werkhaven komt. door Cino van den Broecke AXEL - Een nagebouwde kazerne compleet met slagbomen, kantine, tenten en een terrein vol met leger voertuigen deden oude tijden her leven. Verzamelaarsclub van legerspullen General Armygreen Foundation (GAF) toonde zaterdag en gisteren zijn spullen en gaf een kijkje in het legerleven van weleer aan zo'n zevenhonderd bezoekers. 'General Armygreen Foundation' heeft een ledental van honderd liefhebbers, die allen begaan zijn met allerlei facetten van het oude en historische legergebeuren. On der het motto Dienstplicht op Her haling bouwde de GAF een kazer ne na op haar acht hectare tellen de terrein tegenover het motor crosscircuit bij de Finlandweg op de Axelse Vlakte. Het publiek kon zich voor even Jan Soldaat voelen. Voorbij de slag boom kon een kijkje genomen worden in de kantine op het ter rein, stond er een fourierstent met militaire kleding, en ook de 'vreet schuur' of eetzaal ontbrak niet. De catering werd verzorgd vanuit een originele veldkeuken. Ook waren er diverse demonstra ties zoals de berging van een ge crashte legerauto met behulp van een enorme legervrachtwagen en werden er rondritten verzorgd. Wie interesse had kon afgelopen weekeinde met een legervoertuig meerijden op een nagebouwd kazerneterrein op de Axelse Vlakte. foto Camile Schelstraete Voorzitter Jo van Kemseke van de GAF, dat zestien jaar bestaat, was erg tevreden. De bezoekersaantallen spreken boekdelen. Het is zeker geslaagd. Jammer alleen dat er zaterdag ie mand op het terrein een hartaan val kreeg. Leden van onze club hebben de man gelukkig kunnen reanimeren, dat geeft een goed gevoel en een compliment voor hen die meege holpen hebben. Dat was even geen showtje geven, maar het ech te werk. Zo dicht ligt het bij elkaar. Al met al was het wel een geslaagd evenement." De GAF gaat zo goed als zeker ook volgend jaar opnieuw een derge lijk evenement organiseren. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De besturen van de waterschappen Zeeuws-Vlaande- ren en Zeeuwse Eiland beslissen dinsdag 2 september over een fu sie tussen beide waterschappen. Als de besturen instemmen wordt Gedeputeerde Staten gevraagd het fusieproces verder op te starten. Daarbij wel rekening houdend met een door de dagelijkse bestu ren van de waterschappen overeen gekomen principeovereenkomst. Daarin is bepaald dat de werkgele genheid in Zeeuws-Vlaanderen mi nimaal blijft behouden en moge lijk nog wordt uitgebreid. Het nieu we waterschap krijgt twee volwaar dige hoofdkantoren in Middelburg en Terneuzen. Harde randvoor waarde voor de fusie is dat de tarie ven in Zeeuws-Vlaanderen dalen en in het gebied van Zeeuwse Ei landen niet zullen stijgen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aanbieden van een glasgravure aan de renner die tijdens de Eneco Tour zaterdag als eerste uit de buis van de Wester- scheldetunnel kwam, had afgelo pen weekend nogal wat voeten in de aarde. Het actiecomité Wester- scheldetunnel Tolvrij had het idee bedacht om aandacht voor hun strijd te vragen. Overhandigen op het podium mocht niet, maar toen voorzitter Fons van Limpt het klei nood gisterochtend voor de start van de zondagetappe wilde aanbie den aan winnaar van de tunnel sprint José Ivan Gutierrez bleek die te bedanken voor de eer. De Belgische sprinter Tom Boone wil de de gravure wel hebben, maar in middels was het tijd voor het start schot. De organisatie van de Eneco Tour beloofde echter de gravure gisternamiddag bij de finish in Ar- dooie aan Boone te overhandigen. Van Limpt spreekt van een geslaag de actie. Zowel zaterdag als zondag werden pamfletten onder het wie lerpubliek verspreid. „We hebben bijna uitsluitend heel positieve reacties gekregen", zegt Van Limpt. „Dat sterkt ons om door te gaan." Het actiecomité, dat na een sluimerend bestaan nieuw leven is ingeblazen, bezint zich op andere acties. Inmiddels is er ook een nieuwe website gemaakt, www. tunnel-tolvrij.nl. Daarop gaat het actiecomité regelmatig actuele ont wikkelingen zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53