Sport Edenburg en Fathi zijn niet te stoppen Thamar Zweistra derde op NK Tweede plaats Van der Lijke Schouwenaar heeft meer met Phelps dan met Van der Weijde. Poortvliet boekt eerste zege met Southampton Erwin Mesu rijdt in de voorste gelederen Terèse van Lare derde in loodzware triatlon Francke en Lavrijssen vooraan in massasprint Podiumplaats voor Schuit in Huijbergen PZC Maandag 25 augustus 2008 I 41 Donkere wolken pakken zich samen boven de zwemmers bij de start van de 1000 meter vrije slag. foto Lex de Meester door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Natuurlijk was Si mon Edenburg 's nachts opge staan om te kijken naar Maarten van der Weijden. Deze boomlange Nederlander overwon leukemie en haalde goud op de tien kilome ter zwemmen in open water in Pe king. Allemaal heel mooi en aar dig, maar eigenlijk kijkt Simon Edenburg veel liever naar Michael Phelps. De man die iedereen ver steld liet staan in het zwembad is het grote voorbeeld voor de vijf tienjarige zwemmer uit Kerkwer- ve. „Als je ziet hoe hij zwemt, de manier waarop hij leeft. Dat spreekt me enorm aan." Phelps is zelfverzekerd, iemand ALMELO - Thamar Zweistra is in Al melo op het NK dressuur op subtopniveau met het paard Hexa gons Update als derde geëindigd in de klasse ZZ Zwaar. De amazo ne uit Schore eindigde vrijdag in de eerste wedstrijd als vierde. Dankzij een goede proef op zater dag klom ze nog één plaats. In de lichte tour verging het Zweis tra een stuk minder. Ze ging met Hexagons Truppa als favoriet van start, maar haalde de finale net niet. Daarvoor plaatsten de beste tien combinaties zich. De Zeeuwse combinatie werd elfde. Truppa werd verschillende keren uit zijn concentratie gehaald door onrust rond de ring. Zweistra en Truppa schreven later wel met overmacht de kleine finale op hun naam. In een wedstrijd op Grand Prixni- veau legden Zweistra en Hexagons Ortello beslag op de tweede plaats met een score van 64,44%. De winst ging naar Marlies van Baai en met BMC Kigali. die denkt dat niets onmogelijk is als je er maar in gelooft. Hoewel de status van Edenburg niet de ver gelijken is met die van de Ameri kaan, werkt hij er hard aan om een topper in het binnenbad te worden. „Ik heb de nationaal re cords op de honderd meter school slag voor dertien- en voor veertien jarigen. Nu hoop ik me te plaatsen voor het EK in Belgrado." De li miet voor het kampioenschap, een tijd onder de 1.07, lijkt voor Eden burg geen probleem. „Ik zwem nu laag in de 1.08, maar ik ga dit jaar Simon Edenburg revancheert zich in Middelburg op de 500 me ter schoolslag nadat hij is uitge vallen op de 2000 meter na een elleboogstoot op zijn neus. met sprongen vooruit." Op Luctor langs de Loskaai liet hij zien uit het juiste hout gesneden te zijn. Op het eerste keerpunt van de twee kilometer schoolslag kreeg hij een elleboog vol op zijn neus. Edenburg viel uit, maar won later wel 'gewoon' de 500 meter schoolslag voor jongens junioren. Op de 500 meter schoolslag voor meisjes junioren was Amira Fathi niet af te stoppen. „Tot het keer punt had ik nog wel competitie, maar daarna ben ik ervandoor ge gaan en heb niemand meer terug gezien." De dertienjarige zwem ster uit Vlissingen kan heel hard zwemmen en dat komt vooral in de open lucht van pas. In het zwembad heeft ze haar talenten nog niet optimaal kunnen benut ten. „Bij buitenwedstrijden gaat het veel beter, binnen word ik veel sneller moe."De scholiere is dan ook een echte liefhebster van zwemmen in de open lucht. „Hier zijn de mensen veel gezelliger. Bin nen zit je maar een beetje met je clubje te wachten tot je mag zwemmen, hier gaat iedereen leuk met elkaar om." Fathi had genoten van de gouden race van Van der Weijden. „Ik ben iedere keer opgestaan voor het zwemmen. Van mijn moeder mocht ik geen koffie, maar zo was het ook best vol te houden." De prestatie van Van der Weijden maakte veel los bij organisator Thierry Potin. „We hebben Maar ten jarenlang gesponsord toen hij ziek was. Hij is daarom ieder jaar hier bij de start. Vorig jaar was hij er ook nog, al was hij toen hele maal clean en kreeg hij geen cent meer. Tegenwoordig steunen we het kikafonds." Dat Van der Weijden er dit keer niet bij was, kon Potin hem wel vergeven. „Ik geloof dat hij dit keer andere bezigheden had." GOES - Nick van der Lijke is twee de geworden in de achtste West brabantse Pijl, een meerdaagse wielerwedstrijd voor junioren. De Middelburger had in het eindklas sement een achterstand van één se conde op winnaar Arthur Vanover- berghe, de kampioen van België. Tijdens de laatste etappe gisteren werd Nick Nieuwdorp uit Yerseke tweede. In het eindklassement ein digde hij als achtste. DERBY - Jan Poortvliet heeft zijn eerste overwinning in het Cham pionship binnen. Nadat hij met Southampton de eerste twee com petitieduels had verloren, boekte de coach uit Arnemuiden zaterdag een minimale zege. Op bezoek bij Derby County, dat afgelopen sei zoen roemloos uit de Premier Lea gue degradeerde, wonnen 'The Saints' verdiend met 1-0. De enige treffer viel na 58 minuten. HALLUM - Skeeleraar Erwin Mesu is zaterdag in het Friese Hallum vijfde geworden in de finalewed strijd van de Holland Inline Cup. Arjan Smit won de race over 100 kilometer na een solo. De Middel burger Mesu was de gehele wed strijd in de voorste gelederen te vinden. Andries Minderhoud (Waarde) werd 23e. Niels Steenbakker (Bigge- kerke) stapte halverwege uit. BLANKENBERGE - Terèse van Lare uit Sluis is in de loodzware strand- triatlon van het Belgische Blanken- berge derde geworden. Door de harde wind (windkracht zes) werd het zwemonderdeel vervangen door één kilometer lopen door de branding. Het fietsonderdeel lever de vervolgens veel valpartijen op. Van Lare had uiteindelijk meer dan tien minuten achterstand op de winnares Melanie Matthijs. GOES - De wielrensters Agnieta Francke en Birgit Lavrijssen, bei den uitkomend voor de Rabo La dy Force, zijn zaterdag in de top tien geëindigd van de Ronde van Zuidland voor junior-dames. De Koudekerkse Francke (tweede jaars junior) eindigde in de massas print op de vierde plaats; de Kapel- se Lavrijssen (eerstejaars) op de tiende plaats. Het criterium telde mee voor het landelijke Wielerre vue klassement. HUIJBERGEN - Jochem van der Doe len uit Nuland pakte in Huijber gen de winst in de wielerkoers van de TMZ. De Belg Kris Herremans werd tweede, terwijl Jacq Schuit als derde finishte. Met zijn derde plaats was hij de best geklasseerde Zeeuw. Richard Slabbekoorn werd vierde. Bij de amateurs B ging de overwin ning naar Gert-Jan van Dijke uit Wemeldinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43