PSV is veel verder dan Feyenoord Sport Nu in de webwinkel! LEZERSENTRA PZC Zuid Afrikaanse wijnen Maak je eigen Pizza Eindhovenaren winnen draak van wedstrijd in Amsterdam Arena. met deze Pizza steenoven Stuntprijs!! Oost en Zuid PSV-speler Nordin Amrabat (r) probeert zich langs Serginho Greene te worstelen. foto Marcel Antonisse/ANP AMSTERDAM - Het is een door de voetbalbond ingestelde wedstrijd. Elk jaar strijden bij de opening van het voetbalseizoen de beker winnaar en de landskampioen om de Johan Cruijff Schaal. Zaterdag stond de dertiende uitga ve op het programma en het werd een draak van een wedstrijd. PSV en Feyenoord konden de 37.000 toeschouwers niet boeien. De Eindhovense formatie won met 2-0. Nederlands grootste pr-baken voor het nationale voetbal, Cruijff zelf, was zaterdagavond in geen vel den of wegen te bekennen rond de naar hem vernoemde wed strijd. Wel waren er, op uitnodi ging van de bond, honderden spe lers van amateurelftallen die het af gelopen seizoen kampioen wer den. Ze mochten gratis naar bin nen en dat was maar goed ook, want de wedstrijd Feyenoord-PSV was niet om aan te zien. PSV-trainer Huub Stevens zei al vóór de wedstrijd: „Ik zie het als de laatste wedstrijd van de voorbe reiding en niet als de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen." Het was geen houding die een po sitief effect had op het imago van de Johan Cruijff-schaal. Ook Feye noord kon er geen spannende aan gelegenheid van maken. Trainer Gertjan Verbeek was allang blij dat hij een team kon opstellen. Hij was blij dat zijn ploeg een af gang bespaard bleef Dat had in de tweede helft anders kunnen lo pen, maar na 90 minuten hadden alleen Dirk Marcellis en Danko La- zovic gescoord. De Servische aan valler speelde voorin met Nordin Amrabat die zaterdag de meeste aandacht trok. Dat had te maken met zijn dreigende spel, maar ook met een (onbestrafte) grove char ge op Nicky Hofs, het opzichtig vallen in het zestienmetergebied terwijl hij niet werd geraakt en het steeds maar mekkeren. PSV kon met die twee (Lazovic is ook geen lieverdje) wel eens een hoop te stellen krijgen. Dat de Eindhovenaren een paar fa ses verder zijn dan het letterlijk en figuurlijk arme Feyenoord, en weer mee zal strijden om de titel werd zaterdag heel duidelijk. Gert jan Verbeek kan voor zijn eerste competitiewedstrijd, zondagmid dag in Almelo tegen Heracles, mis schien Jon Dahl Tomasson, Jona than de Guzman, Leroy Fer en Theo Lucius terug verwachten. Maar dat de voorbereiding voor Feyenoord pas in oktober eindigt, is al wel duidelijk. De vraag is hoe veel schade in de Nederlandse en Europese competitie de Rotter dammers dan al hebben opgelo pen. „We hebben gespeeld naar onze mogelijkheden", vond Verbeek na afloop. „PSV is verder." De coach van Feyenoord maakte zich vooral druk over het speelveld in de Am sterdam Arena. „Als de KNVB de ze wedstrijd serieus neemt, moe ten ze ervoor zorgen dat de gras mat in orde is. Volgens mij huren ze het stadion voor dit soort wed strijden. Dan mag de KNVB niet W* PSV heeft de eerste prijs van het nieuwe voetbalseizoen binnen. De landskampioen verslaat in de strijd om de Johan Cruijff Schaal Feyenoord met 2-0. PZC Maandag 25 augustus 2008 39 Karakteristiek Feyenoord - PSV 0-2 (0-0). 55. Lazovic 0-1, 67. Marcellis 0-2. Scheidsrechter: Kevin Blom. Gele kaart: Hofs, Van Bronckhorst, Landzaat (Feye noord), Marcellis, Zonneveld (PSV). Aantal toeschouwers: 37.000. Feyenoord: Timmer; Greene, Landzaat, Bahia en De Cler; Wijnaldum, Van Bronckhorst, Bruins en Hofs (65. Schet); Bi- seswar en Mols (78. Janota). PSV: Isaksson; Salcido (76. Ro driguez), Marcellis, Brechet en Zonneveld (69. Pieters); Sim ons, Mendez, Wuytens en Afel- lay; Amrabat en Lazovic (82. Dzsudzsak). accepteren dat het gras zo lang is. De spelers gleden daardoor conti nu uit." „We hoeven ons niet te schamen", vond Feyenoord-doelman Henk Timmer. „Er liepen een paar jonge jongens tussen die vanavond heel veel hebben geleerd. Die hebben het goed gedaan." PSV toonde bij momenten aan dat het ook komend seizoen weer titel kandidaat is. De nieuwe trainer Huub Stevens wil iets aanvallen der spelen dan zijn voorganger Sef Vergoossen, al staat ook bij hem degelijkheid voorop. „Ik vind dat we een goede wedstrijd hebben ge speeld", zei Stevens. „Deze over winning is verdiend. De eerste helft speelden we snel de lange bal. Na rust hielden we de bal meer in de ploeg. Dat ging ons be ter af." 1 (bestel opwww.pzc.nl/webwinkel Bestron Pizza steenoven - Viva Italia - bereidt heerlijke diepvries of verse pizza's in slechts 5 minuten - gemakkelijk uitwisselbare ovensteen f - traploze instelbare temperatuur tot 450 graden Inclusief 2 pizzaspatels en diverse recepten! 5 jaar garantie! Adviesprijs €89,95 Lezersprijs 64,95* •Excl. 7,95 verzendkosten Zuid-Afrikaanse wijnen kenmerken zich door een uitbundig fruitig karakter. Wij hebben drie wijnen voor u geselecteerd met een uitzonderlijk goede prijs/kwali teitsverhouding. Skoonuitsig Cinsault Pinotage 2007. Skoonuitsig Pinotage Rosé 2008. Skoonuitsig Prestige Sauvignon Blanc. Normale prijs 5,95 per fles Lezersprijs* €3,50 per fles *Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u €5,95 bij. Lekker fietsen in eigen land. Fietskaartenserie Oost: 1. Veluwe 2. Drenthe 3. Twente Fietskaartenserie Zuid: 1. Kempenland 2. Zeeuwse Eilanden 3. Noord-Limburg Prijs per fietskaartenserie Adviesprijs exclusief 2,95 verzendkosten Serie Oost Serie Zuid 23,85

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41