Chaïm Koole eindelijk terug bij Fortis Fortuna Sittard wint pupillentoernooi Terneuzen komende tijd zonder Constancia CS Schrier snelst in Pandaloop Belangrijke rol voor routinier in sterk veranderd team. Voetballertjes uit Limburg verslaan Ajax in finale na penalty's. Aanvaller verzuimt taakstraf uit te voeren en wordt ingerekend. 38 Maandag 25 augustus 2008 PZC W door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In mei 2007, net toen hij zich heel sterk voelde, raakte Chaïm Koole zwaar gebles seerd. Nu, vijftien maanden later, is de 32-jarige korfballer terug in het eerste team van Fortis. Hij straalt één en al gretigheid uit. „Het is echt zó zonde dat ik een heel seizoen gemist heb." Koole is weer helemaal fit, van zijn gekwetste knie heeft hij geen last meer. „Nu moet ik nog zorgen dat ik helemaal terug kom op mijn oude niveau", zei hij na afloop van de oefendag van Fortis. „Ik merk wel dat ik al weer heel scherp ben, maar ik moet nog meer gaan stu ren in het veld. Dat was altijd een van mijn sterke kanten." De leiderscapaciteiten van de aan voerder zullen dit seizoen ook hard nodig zijn. Fortis, gedegra deerd uit de overgangsklasse, heeft namelijk wéér een metamorfose ondergaan. Nadat Wander Koole, Mark Trimpe, Elze Blankenburgh en Angela Matthijsse zijn gestopt, kregen Chaïm Koole, Remi van de Broeke, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard een plek in het team van de trainers Ad Vos en Aarnout Crucq. Koole: „We hebben een heel jonge groep, die fris over komt. We zitten nu in de fase dat we naar elkaar toe groeien. Er gaat nog een hoop mis, maar ik merk toch dat we sterk vooruit gaan." Fortis oefende zaterdag tegen het Delftse Fortuna 2 en het Papend- rechtse PKC 2. Beide duels gingen nipt verloren. In verdedigend op zicht stonden de Souburgers goed, maar de aanvallen lieten nog wat te wensen over. „Nu Mark er niet meer bij is, missen we lengte in het team", zei Koole. „We moeten daardoor wat anders gaan korfbal len dan we gewend zijn. We zijn Korfballer Chaïm Koole is door een knieblessure vijftien maan den uit roulatie geweest. Bij de start van het veldseizoen keert hij terug in Fortis 1. Oefendag Fortis Fortis haalt al jaren de top van Nederland naar Oost-Souburg op de oefendag aan het begin van het seizoen. Dit keer waren Koog Zaandijk en PKC de smaakmakers. Het onderlinge duel werd met ruim verschil (21-14) gewonnen door de ploeg uit Papendrecht. Beide ploegen stonden in mei in de landelijke zaaifinale te genover elkaar. Toen wonnen de Noord-Hollanders. t- De uitslagen van Fortis: PKC 2-Fortis 9-8, Fortis-Fortuna 2 9-11, Fortis 2-Koog Zaandijk 2 8-19, Deetos 2-Fortis 2 11-6. op zoek naar de onderlinge klik en als het eenmaal loopt, kan dit team heel aardig korfballen." Dat denken Vos en Crucq ook. De twee zijn van mening, dat het nieuwe Fortis 1 makkelijker tot sco ren zal komen dan alle voorgaan de samenstellingen. „Alle acht spe lers zijn afmakers. Ik denk niet dat we dat eerder bij Fortis 1 hebben gehad", zei Vos. Crucq: „En de groep straalt gretigheid uit. Er wordt hard getraind en je ziet dat iedereen voor elkaar wil werken. Het is echt een vriendengroep." Het jonge Fortis moet zich op het veld zien te redden in de Zeeuws getinte eerste klasse. Crucq heeft gemengde gevoelens over de poule met All Ready, TOP, Swift en Tjo- ba. „Natuurlijk krijg je mooie wed strijden. De toeschouwer zal de winnaar zijn. Maar het nadeel is dat wij als de te kloppen ploeg ge zien worden. Voor de underdog is het spelen van zulke derby's wat makkelijker." Chaïm Koole heeft daar geen boodschap aan. „Ik vind dat we van onze eigen kracht uit moeten gaan. We moeten doen waar wij goed in zijn: snel combineren en de juiste kansen uitspelen", stelde hij. „Maar ik denk niet dat het reëel is ons als titelkandidaat te zien. Daarvoor hebben we te veel ingeleverd. We maken een nieuwe start en moeten gaan voor een plaats in de middenmoot." door Marco Puik YERSEKE - Sportpark Cleijn Moer- ken was zaterdag het toneel van de 28e editie van het Barbétoernooi voor D-pupillen. In Yerseke lieten de jonge voetballers van Fortuna 'Sittard zich tot winnaar kronen. In de finale waren ze na strafschop pen te sterk voor Ajax: 4-3. De organisatie kon terugzien op een vlekkeloos verlopen dag. Het toernooi, dat begon als evenement met uitsluitend amateurteams, heeft een flinke groei doorge maakt. Sparta was in 1985 de eer ste BVO die een jeugdteam naar Yerseke stuurde. Daarna ging het in een stroomver snelling. Zaterdag mocht het toer nooi zich verheugen op deelname van ondermeer Ajax, Roda JC, Vancouver Whitecaps en de natio nale selectie van Bermuda. „Met dit toernooi trachten we de club Yerseke en het Zeeuwse jeugd voetbal te promoten", klinkt het uit de mond van Adri Biersteker, voorzitter van het organisatiecomi té. „We proberen ieder jaar zoveel mogelijk aansprekende namen hier naartoe te halen. We doen er alles aan om de deelnemende teams volledig in de watten te leg gen. Buiten een onkostenvergoe ding krijgen de clubs niet voor hun aanwezigheid betaald." Eindstand. 1. Fortuna Sittard, 2. Ajax, 3. Zeeuwse selectie, 4. Vancouver Whi tecaps. Fortuna Sittard is de winnaar van de 28e editie van het Barbétoer nooi voor D-pupillen. De Limbur gers verslaan Ajax in de finale na het nemen van penalty's. OOSTKAPELLE - Michel Schrier heeft zaterdag de dertiende editie van de Pandaloop op zijn naam ge schreven. De Vlissinger won de loop over tien kilometer door de bossen tussen Domburg en Oost- kapelle met ruime voorsprong. Er kwamen slechts 79 atleten aan de start. Schrier, eerder dit seizoen win naar van het PZC Stratenloopcir- cuit, had een ruime voorsprong op Kris Derveaux uit Oostende, de Belg die in Zeeuws-Vlaanderen de ene zege na de andere overwin ning boekt. Schrier finishte in 37 minuten en 4 seconden, Derveaux liet 38.25 noteren. Derde werd Erik Poppe in 38.58. De snelste vrouw was Anjolie Engels-Wisse uit Mid delburg. Ze finishte in 42.48. Twee de was Chantal Koole (Zoutelan- de) in 44.39 en derde Petra Ver hulst (Westkapelle) in 50.30. Schrier won ook de wisselprijs om dat hij de eerste vrouw meer dan vijf minuten voorbleef TERNEUZEN - Zondag-tweedeklas- ser Terneuzen verwacht de komen de twee maanden geen beroep te kunnen doen op Jonathan Con stancia. De 22-jarige aanvaller ver zuimde een door de rechter opge legde taakstraf uit te voeren en ver blijft daardoor nu in detentie. Constancia speelde woensdag nog mee met het Zeeuws elftal tegen FC Utrecht. Hij kwam na rust als invaller in het veld. Na een knap pe solo verdiende hij even later een strafschop, waaruit RCS-aan- valler Dennis de Nooijer de 1-1-eindstand vastlegde. De volgende ochtend werd Con stancia in Terneuzen ingerekend. Sindsdien verblijft hij in de Peni tentiaire Inrichting Torentijd in Middelburg. Bij Terneuzen is met verbazing gereageerd op het hele gebeuren. De verwachting is dat Constancia - oud-speler van AA Gent, Heracles Almelo en zater dag-hoofdklasser Hoek - zestig da gen in Middelburg zal verblijven. „Wij hebben normen en waarden heel hoog in het vaandel staan", vertelde clubvoorzitter Anton Her mus gisteren. „Er zijn vaker men sen van buiten de club die taak straffen bij ons uitvoeren. Wij doen daarom niet geheimzinnig over wat er nu met Jonathan is ge beurd." Terneuzen won zaterdag zonder Constancia met moeite van De Meeuwen (2-3). Terneuzen moet het de komende duels doen zonder Jonathan Con stancia. De aanvaller heeft een taakstraf niet uitgevoerd en is daardoor ingerekend. ^ampani Een speelster van Fortis (links) is sneller dan een korfbalster van Fortuna, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40