200m2 «land Ziekenhuizen stijgen in nationale ranglijst trekken 50.000 bezoekers SPUITCABINE ZorgSaam levert enkele plaatsen in, maar blijft hoogste in Zeeland. Milieuorganisatie gooit rotsen in zee waar op garnalen wordt gevist. SIG VAN 1 WAARDEN 11 Vissers praten voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 PZC Maandag 25 augustus 2008 3 MIDDELBURG - De ziekenhuizen bo ven de Westerschelde presteren in de ziekenhuistest van het Alge meen Dagblad beter dan vorig jaar. Het Terneuzense ziekenhuis is van de vijfde plaats naar de 21e plaats gezakt. De test van het AD werd afgelop- zen zaterdag gepubliceerd. Zowel Ziekenhuis Walcheren in Vlissin- gen als de Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes en Zierikzee stijgen op de ranglijst. Het Vlissingse zie kenhuis stijgt het sterkst, met ze ven plaatsen, en komt nu op plaats 82. Dat is nog steeds wel de laagste notering van de Zeeuwse ziekenhuizen. De Oosterscheldeziekenhuizen staan twee plaatsen hoger en dat is een stijging van vijf plaatsen ten opzichte van 2007. Het beste Zeeuwse ziekenhuis blijft Zorg Saam in Terneuzen, ondanks de daling met 16 plaatsen op de rang lijst van het AD. ZorgSaam staat nu landelijk op plaats 21. Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom eindigt op plaats 33, het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland op plaats 69. Voorzitter Paul Rademacher van de Raad van Bestuur van ZorgSaam is blij dat het zieken huis Zeeuws-Vlaanderen opnieuw een goede beoordeling krijgt. „We zijn weliswaar wat gezakt, maar de andere ziekenhuizen zitten ook niet stil en werken uiteraard ook aan verbeteringen. We zijn blij dat we bij de eerste 25 zitten." Rade macher verwacht dat het Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis wel weer zal stijgen. „We hebben in middels de kraamsuites gereali seerd. Dat levert extra punten op, maar de kraamsuites zijn nog niet in deze beoordeling meegeno men." De ziekenhuizen in Goes en Wal cheren noemen de bescheiden winst in een tijd van schaarse mid delen, waarbij de fusieplannen veel aandacht vragen, 'een presta tie van formaat'. BRESKENS - De Nederlandse vissers willen niet meer met praten met milieuorganisatie Greenpeace over de aanwijzing van natuurgebieden in de Noordzee. De Federatie van Visserijverenigingen noemt Green peace 'een criminele organisatie'. „Het is schofterig wat ze doen", zegt een boze Jaap Fenijn uit Bres- kens. Fenijn is secretaris van de beheer groep DeltaZuid, waarbij praktisch de hele Zeeuwse kottersector is aangesloten. Hij is het er roerend mee eens dat de vissers niet meer met Greenpeace om de tafel wil len. Aanleiding is de recente actie van Greenpeace op het Sylter Bui tenrif, op de grens tussen Dene marken en Duitsland. In het ge bied, waar 's winters op garnalen wordt gevist, zijn rotsblokken in zee geworpen. „Levensgevaarlijk", oordeelt Fenijn. Als een rotsblok in een sleepnet blijft haken, kan een schip kapseizen. Fenijn: „Het is een schandaal dat niemand in grijpt. Zij mogen de rotsen ge woon overboord gooien, maar als een visser per ongeluk olie in zee laat stromen, krijgt hij meteen een boete van duizenden euro's." Er zijn volgens Fenijn geen Zeeuwse schepen actiefin het gebied. De Bressiaander snapt niet waar om Greenpeace juist in dit gebied actie voert. „Er vissen daar vooral kleine schepen, die voor minder bodemberoering zorgen." De vis sers zijn volgens hem juist bezig het MSC-label voor duurzame vis serij te verkrijgen. De Federatie van Visserijverenigin gen spreekt van 'een oorlogsverkla ring aan de vissers'. De vissers blij ven wel in overleg met de Stich ting Noordzee en het Wereldna- tuurfonds over de aanwijzing van de natuurgebieden. Minister Ger- da Verburg van Visserij wil uiter lijk 1 januari vier 'Natura 2000-ge- bieden' aanwijzen. Directeur Liesbeth van Tongeren van Greenpeace wijst de kritiek van de hand. De milieuorganisatie streeft naar een duurzame visserij en is de beste vriend van de vis sers, zegt zij. Greenpeace heeft van tevoren aangegeven waar de rots blokken werden gelegd en de vis sers zijn dus gewaarschuwd. De milieuorganisatie heeft de rots blokken in het Sylter Buitenrif ge legd, omdat de Duitse regering dat tot een kwetsbaar natuurgebied heeft uitgeroepen, zonder bescher mende maatregelen te nemen. SCHILDERSBEDRIJF Dansgroep Petrella Lion danst de Spaanse Furie. Even een mobiel gesprekje tussen de middeleeuwse uitdossingen. Staatse en Spaanse troepen raken slaags in Hulst. foto' Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3