port! Simpele zege Jong Ambon Nieuwland laat voorsprong glippen SiS», Nog veel werk aan de winkel voor RCS Steven Ovaa wint na felle strijd Invaller zorgt voor onverdiende zege op Zierikzee: 2-1. Serooskerke tegen beloften van RBC Bridgers België sterk in ATB'ers sterk in Nacht van Walcheren zesuurswedstrid Domburg legt na rust Philippine het zwijgen op: 3-2. Herstart van ATB-Zomercup Mark Boot in eerste race Zeeuws kampioenschap veel te sterk in MXi. Axel buigt in bekerduel 2-0-achterstand om in 2-3-overwinning. w PZC Maandag 25 augustus 2008 35 door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Op basis van het vertoonde spel verdiende de nieuwbakken eersteklasser RCS gisteren nauwelijks een punt. Toch haalde de Souburgse ploeg het vol le pond uit het bekerduel met Zie rikzee. In de slotminuut besliste in valler Reguillo Vandepitte de wed strijd: 2-1. Twee weken voor het begin van de competitie is er voor RCS nog flink wat werk aan de winkel. „Hier heb ik flink hoofdpijn van gekregen. Absoluut eersteklasseni- veau onwaardig", foeterde trainer Romeo van Aerde meteen na af loop. RCS miste dan wel een basisspeler of vier, onder wie de geschorsten Gérard de Nooijer en Hoessein Bouzambou, maar daar wilde Van Aerde zich niet achter verschuilen. „Ik weet niet wat sommigen gister avond gedaan hebben, maar van middag was het ver onder de maat. Conditioneel nog te zwak, niet gretig genoeg, verkeerde keu zes maken en bovendien afspra ken niet nakomen. Hier schaam ik me voor", luidde het oordeel van Veertien dagen voor het begin van de competitie heeft RCS de goede vorm nog niet te pakken. De Souburgse ploeg wint in de beker onverdiend van Zierikzee. Van Aerde. In het eerste kwartier van het bekertreffen was de thuis ploeg de bovenliggende partij. Hoewel Zierikzee via Robert Jan van de Genugte en Arjan Pijnen al aardige mogelijkheden kreeg, sloeg RCS bij de eerste de beste gelegen heid toe. Een goede voorzet van Dennis de Nooijer werd door Jes- per de Vlieger van dichtbij achter keeper Stefan Smalheer van Zierik zee geschoten: 1-0. Zierikzee her pakte zich snel en kwam een kwar tier later verdiend langszij. Rutger Kooman schudde Marik Water man van zich af en verschalkte keeper Roy Sallet in de verre hoek: 1-1. Op slag van rust had Jesper de Vlieger de mogelijkheid om RCS opnieuw aan de leiding te zetten, toen hij de buitenspelval van Zie rikzee ontweek. Keeper Smalheer stond echter op de goede plek. Na de hervatting kreeg het bij vlagen goed combinerende Zierikzee de eerste kans via Rutger Kooman. De spits lobde de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Pas in de slotfase viel er voor de toe schouwers weer wat te beleven, toen eerst Björn Boot voor Zierik zee en vervolgens Alwin van Ham voor RCS kansen onbenut lieten. Toch kreeg het duel nog een win naar. Uit een voorzet van Salim Ben Sellam kopte invaller Vande pitte de 2-1 tegen de touwen. RCS - Zierikzee 2-1 (1-1): 10. Jesper de Vlieger 1-0, 24. Rutger Kooman 1-1, 90. Reguillo Vandepitte 2-1. Scheids rechter: M.J. Bleumink (Goes). Aantal toeschouwers: 175. GOES - Zaterdag-tweedeklasser Serooskerke komt morgen niet in actie in het bekertoernooi. De Wal- cherse ploeg speelt een oefenwed strijd tegen de beloften van het Roosendaalse RBC. Bij RBC komen onder meer oud-Serooskerkespeler Frits Paap en John Schot (ex-Kloetinge en ex-Hoek) in actie. De wedstrijd op sportpark Noord- houd begint om 19.00 uur. MIDDELBURG - Het internationale bridgetoernooi 'Nacht van Walche ren' was in de nacht van vrijdag op zaterdag druk bezet. In het door BC Walcheren georga niseerde toernooi kwamen 96 meest sterke deelnemers af De wisselbeker bleek zaterdagmorgen om 7 uur voor het Belgische kop pel Greet de Grave-Yaël Topiol te zijn. Van de eerste tien paren kwa men er vijf uit België. GOES - Domburg rekende in de eer ste bekerronde pas na rust af met Philippine, 3-2. Jong Ambon had het een stuk makkelijker tegen Koewacht: 5-2 Groep 54. Domburg-Philippine 3-2 (1-2): Domburg had meer moei te met Philippine dan verwacht werd. De Zeeuws-Vlamingen coun terden via Timmy Goossens twee keer naar een treffer. Tussendoor werd het door een eigen doelpunt van Dimitri Pluijm 1-1. In de twee de helft vond Domburg toch nog twee gaatjes in de verdediging van de tegenstander. Bob Maranus en Robin Geelen bezorgden Dom burg na rust de zege. Mevo-Wemeldinge 2-0 (2-0). Erwin Fonteine 1-0, Erwin Fonteine 2-0. Groep 57. Jong Ambon-Koe- wacht 5-2 (3-0): Jong Ambon was Koewacht in alle opzichten de baas, maar hield de schade voor de tegenstander beperkt door na de rust een tandje terug te schakelen. Voor rust scoorden Tim van der Vlies (2x) en Delano de Keuning. Daarna scoorden beide ploegen om en om. Remco Felius trof voor de thuisclub nog twee keer doel. Brouwershaven-WW'67 4-1 (0-1). jurrian de Ruiter (e.d.) 0-1Peter van Mourik 1-1, Frank Kristelijn 2-1, Patrick Berrevoets 3-1, Dick van Splunder 4-1. GOES - Mark Cosijn (Vlissingen) en Daniël en Eugnice Paardenkoo- per (Oostkapelle) schreven in het Belgische Cougnies een zesuurs- wedstrijd op hun naam. Nehemia en Alexander Paardekoo- per (Oostkapelle) en Leen en Ai- mee Schoe (Vrouwenpolder) ein digden in hun categorieën als vier de. Het parcours eiste door de vele regen het uiterste van de stuur manskunst van de rijders. VLISSINGEN - Vandaag (maandag) wordt de strijd om de ATB Zomer- cup voortgezet. In Vlissingen wordt de vierde en voorlaatste wedstrijd gehouden. Het Nollebos is de plaats van handeling. Robbert Vleugel kan opnieuw aan tonen dat hij terecht aan de lei ding gaat in het algemeen klasse ment. Vorig seizoen, tijdens de wintercompetitie, was de jeugdige inwoner van Wemeldinge al de re velatie maar toen beschikte hij nog over te weinig kracht om de competitie naar zijn hand te zet ten. Dit jaar presteert hij naar be horen met een overwinning in Heinkenszand en tweede plaatsen in Kruiningen en Wolphaartsdijk. Vleugel heeft een voorsprong van 25 punten op een andere jonge coureur, Leroy Wachtels uit Goes. De wedstrijden in Vlissingen be ginnen om 18.00 uur. Stefan Smalheer, de keeper van Zierikzee, neemt geen halve maatregelen om de bal te onderscheppen. foto Lex de Meester door Herman Heuvink WEMELDINGE - Op het motorcross- circuit in Wemeldinge werd einde lijk de eerste wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap ver reden. TWee eerdere ontmoetin gen moesten worden afgelast. Het aantal rijders dat was geko men viel tgen. Waarschijnlijk was het slechte weer voorafgaand aan de wedstrijd daar debet aan. Dege nen die wel gekomen waren had den niets dan lof voor de motor club De Sproeier, die hen een per fect circuit voorschotelde. In de MXi-klasse was Mark Boot uit Burgh-Haamstede veel te sterk. In de klasse MX2 was het daarente gen superspannend. Steven Ovaa uit Oost-Souburg greep uiteinde lijk de overwinning. Boot won beide manches in de MXi op overtuigende wijze. In de eerste manche leidde hij van start tot finish. In de tweede manche reed Casper Ovaa uit Oost-Sou burg aan de leiding, maar halver wege moest deze het hoofd buigen voor een ontketende Boot. Derde en vierde werden Joeri van Liere en Martin Stroo. In de eerste manche van de MX 2 leek Kevin Spruijt uit Meliskerke op weg naar de overwinning. Ste ven Ovaa kwam aan het eind van de vierde ronde als vierde door en zijn rol leek uitgespeeld. Hij werd toch winnaar omdat Spruijt, Ste ven Hage en Twam van Liere in problemen kwamen. Ook in de tweede manche werd fel gestreden om de zege. Hage en Van Liere knokten van start tot finish om de eerste plaats. Het lukte Van Liere halverwege om Hage te passeren. Wat Hage ook probeerde, hij kwam er niet meer langs. Als der de finishte Ovaa. Die plaats was ge noeg voor de dagzege. Bij de veteranen was Ron Bos de sterkste. De Goesenaar won voor Maranus en Verschoor. GOES - Nieuwland leek zaterdag op een overwinning af te stevenen in het bekerduel met Axel. De Zeeuws-Vlamingen kwamen ech ter sterk terug van een 2-0-achter- stand en wonnen met 2-3. Groep 50. Hontenisse-Noorman- nen 1-1 (0-0): Veel middenveld spel en dus niet veel kansen in de ze wedstrijd, die met een 1-1 werd afgesloten. De doelpunten vielen in de slotfase. Gyon Asselman schoot de thuisclub naar een i-o-voorsprong. Vlak voor tijd te kende Adrie van Belzen voor de ge lijkmaker en daarmee konden bei de ploegen tevreden zijn. SDO'63-Robur 2-5 (1-1). Dennis We- ijers 0-1, Leon Lambert 1-1, Dennis Katsman 1-2 en 1-3, Dennis Weijers 1 -4, Johnny de Bakker 2-4, Marco Els- hout 2-5. Groep 51. Nieuwland-Axel 2-3 (2-0): Axel liet zich in de eerste helft verrassen door een effectieve speelwijze van de tegenstander. Nieuwland nam bij de rust een 2-o-voorsprong door doelpunten van Timmy Jacobs en Karsten Fe lius. De Zeeuws-Vlamingen toon den veerkracht, waren na rust de betere ploeg en pakten uiteindelijk BW Nieuwland heeft in de eerste wedstrijd van het bekertoernooi tegen Axel niet genoeg aan een 2-0-voorsprong. De vierdeklasser verliest met 2-3. verdiend de volle buit. Sander Stockhof, Niels Gommers en Mar co Plassaert waren verantwoorde lijk voor de Axelse winst. Hoek 2-Siuiskil 2-0 (0-0). Sjoerd Huis man (e.d.) 1-0, Peter Hamelink 2-0. Bij zonderheid: rode kaart voor Sluiskilspe ler Richard de Bruijn. Groep 52. MZVC-Vogelwaarde 3-3 (1-2): Vogelwaarde zat meteen goed in de wedstrijd. De Zeeuws-Vlamingen namen door Artjan Lambert en Dennis Vlassen- rood afstand, maar nog voor de rust scoorde Martijn de Vries de aansluitingstreflër. In de tweede helft werd de thuisclub sterker en dat werd beloond met doelpunten van Alexander Bom uit een straf schop en René van de Kerkhof Een afstandsschot van Michael de Nijs bepaalde de eindstand op 3-3. Waarde-RIA W 1-7 (0-4). Ferdi Kabal 0-1, Björn den Hamer 0-2, Ferdi Kabal 0-3, Steve Kesteleijn 0-4, Björn den Ha mer 0-5, Collin Struyck 0-6, Bart de Krijger 1-6, Ferdi Kabal 1-7. Groep 53. 's-Heer Arendsker- ke-Zeeland Sport 2-4 (0-2): Bij rust leidde Zeeland Sport door twee doelpunten van Joran Lam mere al met 0-2. In de tweede helft zorgde Lammers ook voor de derde Vlissingse goal, waarna Frank Davidse namens Arendsker- ke wat terugdeed. De 1-4 kwam op naam van Rick Korevaar en Michiel Bouwman bepaalde daar na de eindstand op 2-4. WIK'57-Hoofdplaat afg. Hoofdplaat heeft zich teruggetrokken uit het beker toernooi. AARDENBURG - GPC Vlissingen heeft tegen Aardenburg zijn eerste bekerduel in een verdiende een 1-2-overwinning omgezet. Met na me in de eerste helft was GPC ster ker dan zijn West-Zeeuws-Vlaam- se gastheer. Bij de rust was het 0-1 dankzij een doelpunt in 26e mi nuut van Ralph Wiessner. Na slordig uitverdedigen van Aar denburg maakte Matthijs Lugten- burg er in de 50e minuut met een hard schot 0-2 van. In een fase met rommelig voetbal schoot Rob bie van de Wijnckel Aardenburg vanuit het niets naar 1-2. Daarna was GPC weer sterker. Het bleef echter 1-2, omdat Björn Ronde na mens de Vlissingers een strafschop miste. Hij mocht aanleggen na een overtreding op Ralph Wiessner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37