Eerste test VCK geslaagd Vlissingen moeiteloos langs SSV Scorebord kan FC Dauwendaele niet bijbenen De Meeuwen moet pas in slotfase buigen voor Terneuzen: 2-3. Hoek schiet slechts twee bressen in Koudekerkse defensie. Serooskerke verslaat in gezapige wedstrijd Colijnsplaatse Boys. 34 Maandag 25 augustus 2008 PZC W COES - Een gehavend Goes kreeg in de eerste wedstrijd van de eer ste bekerronde een gevoelig pak slaag van Zaamslag: 1-6. Vlissingen was veel te sterk voor SSV'65. Groep 1. Arnemuiden-Heinkens- zand 4-2 (1-1): De ploegen waren in de eerste helft aan elkaar ge waagd. Dennis Blomaard zette Heinkenszand uit een vrije trap op voorsprong. Leon van Belzen schoot kort voor rust van elf meter de gelijkmaker binnen. Na rust nam de in een hoger tempo spe lende thuisploeg door drie treffers binnen twintig minuten afstand. Maarten Brasser, Leon van Belzen en Jarco Siereveld scoorden. Ger- ben Menheere legde de 4-2 vast. Goes-Zaamslag 1-6 (1-1). Peter Diele- man 0-1, Trung Tran 1-1, Sebastiaan Dees 1-2, Peter Dieleman 1-3, 1-4, 1-5 en 1-6. Bijzonderheid: rode kaart Pad den van de Water (Goes, 57.). Groep 2. De Meeuwen-Terneu- zen 2-3 (1-1): Terneuzen was veel sterker, maar de thuisclub gaf goed partij. De Meeuwen kwam via een uitval door Erwin Huibregtse op 1-0, maar nog voor de rust maakte Sinan Coban gelijk. In de tweede helft nam De Meeuwen via Hui bregtse een kwartier voor tijd op nieuw de leiding, maar een verras sing bleef uit. Coban zorgde voor Terneuzen, dat slordig met de kan sen omsprong, vlak daarop voor de 1-2 en tien minuten voor tijd bezorgde Dwight van Hulle uit een vrije trap Terneuzen de winst: 2-3- Groep 3. Veere-Terneuzense Boys 1-3 (1-1): Joachim Cornelisse zette Veere al snel op een i-o-voor- sprong. Marco Faassen schoot hal verwege de eerste helft zijn ploeg langszij: 1-1. Veere speelde verfris send en was heel lang gelijkwaar dig aan de zaterdag-eersteklasser. In de tweede helft bleef het duel gelijk opgaan. Totdat in de slotfase Terneuzense Boys toesloeg via tref fers van Marco Faassen en Abou Bakar Kourouman: 1-3. SSV'65-Vlissingen 0-4 (0-4): Vlis singen overklaste in de eerste helft de ploeg uit Goes. Drie van de vier Vlissingse treffers vielen uit stan daardsituaties (twee hoekschop pen en een vrije trap). Peter de Jong kopte twee keer raak en tus sendoor maakte Jihad Azzagari de tweede treffer. Nog voor de rust zorgde Ashraf Elhrouz voor de 0-4. Na rust deed de ploeg van Ruud Pennings het kalmer aan. Peter de Jong miste de 0-5 door een strafschop tegen de paal te schieten. Groep 4. HW'24-Oostkapelle 0-3 (0-3): HW'24 was verre van compleet en leed een nederlaag, waarop niets af te dingen viel. De thuisploeg was in het eerste kwar tier niks minder, maar nog voor rust werden drie fouten achterin door Ricardo Schipper, Wilco van Eijzeren en Arjen Pattenier be kwaam afgestraft. Kloetinge-SKNWK 8-1 (6-0). 2. Niels Kole 1-0, 6. Marinus Baas 2-0, 8. Niels Kole 3-0, 26. Daan Esser 4-0, 39. Etien- ne Mallie 5-0, 41. Joffrey Geldof 6-0, 53. Etienne Mallie 7-0, 56. Wesley Goud 7-1, 89. Etienne Mallie 8-1. door Koen de Vries KOUDEKERKE - Eerst oefenen tegen FC Utrecht en een week later voor de beker tegen VCK. Het was zater dag even wennen voor de voetbal lers van Hoek. Na een club uit de eredivisie ontmoette de hoofdklas ser een tweedeklasser. „Ik heb mijn spelers gewaarschuwd VCK niet te onderschatten. Maar dat heeft niet veel geholpen", gaf trai ner Jan Verdegem toe na de mage re 2-0-overwinning. Tegen FC Utrecht maakte Hoek in druk. De ploeg hield niet alleen de schade beperkt (2-0), er werd ook nog heel aardig gevoetbald. Dat was zaterdag in Koudekerke an ders. VCK had bijna steeds een simpel antwoord op het weinig creatieve spel van Hoek. Voor rust GOES - FC Dauwendaele schoot za terdag uit zijn slof in het bekertref- fen met Noad'67:11-2. Ook Zeelan- dia Middelburg won, met 1-4 van WHS. Groep 5. WHS-Zeelandia Middel burg 1-4 (1-1): In de eerste helft kopte Jeroen Oosdijk uit een voor zet van Robin van Dijke WHS naar 1-0, maar een goal van Alber to Conde Morgado zorgde voor 1-1 bij rust. In de tweede helft maak ten de bezoekers het verschil. Via Amir Tafwik werd het 1-2, Conde Morgado scoorde 1-3 en Jesse Be- ijer was verantwoordelijk voor de vierde Middelburgse goal. leek het er op dat de hoofdklassers nog nooit gehoord hadden van spelen over de vleugels. Bijna alle ballen werden in het centrum van de VCK-verdediging gepompt. Het was schrijnend te zien hoe de spit sen Ferry Alfons en Regilio Pinas door de centrale verdedigers Mi chel Meulmeester en Sebastiaan Schipper aan banden werden ge legd. Alfons en Pinas scoorden na rust beiden een keer, maar scoor den desondanks ook een dikke on voldoende.,, Was het onze verdien ste dat ze niet over de flanken kwa men of was het hun zwakte?", vroeg VCK-trainer Hans de Nooijer zich na afloop hardop af. „Het is voor Hoek te hopen dat het eerste niet het geval is. Anders zouden ze het weieens moeilijk kunnen krijgen in de hoofdklas se." De VCK-spitsen maakten ze ker voor rust meer indruk. Merijn Dek en Eric Goudt speelden met lef en passie en slaagden er in te- Bruse Boys-DFS 7-2 (3-0). Mats Wil- lemse 1-0, Mats Willemse 2-0, Mats Willemse 3-0, Kevin Veerhoek 3-1, Mats Willemse 4-1, Kevin Veerhoek 4-2, Mats Willemse 5-2, Dimitri Hooft- man 6-2, Emiel Dorst 7-2. Groep 6. Colijnsplaatse Boys- Serooskerke 0-2 (0-1): Een gezapi ge wedstrijd, waarin David Dekker voor rust een fout achterin bij de thuisploeg afstrafte (0-1). Na rust vormde Frank Allaart het eindsta tion van een fraai uitgevoerde aan val (0-2). De thuisploeg drong in het laatste kwartier enigszins aan, maar kwam niet tot scoren. FC Dauwendaele komt gelanceerd uit de startblokken van het bekertoernooi. De Middelburgse ploeg verslaat Noad'67 met liefst 11-2. genstelling tot hun Hoek-collega's wel in een mannetje voorbij te ko men. Ze schiepen enkele fraaie kansen, waarvan de voorzet van Goudt op Dek in de 28e minuut de mooiste was. Daarnaast kreeg Erik Damen een fraaie kans toen niemand hem verdedigde bij een vrije trap van Dylan Verhage. Da- men kopte alleen voor keeper Joan van Belzen net over. Natuurlijk kreeg Hoek ook kansen. Zo kon keeper Joeri Nonnekes maar net en kopbal van Gideon Imagbudu keren en liet de doorgebroken Stijn Mahieu zich door dezelfde doelman de bal van zijn schoen plukken. In de rust gaf Verdegem aan dat Hoek het spel veel breder moest maken. Dat had bij de eer- VCK biedt in de eerste wedstrijd van de eerste bekerronde Hoek goed partij. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser kan slechts twee keer scoren: 0-2. Groep 7. AZW-Nieuwdorp 2-3 (2-1). Kana da Rosa Bernardo 1 -0, Cor- né Langendoen (strafschop) 2-0, Niels Mulder (strafschop) 2-1, Kevin Joosse 2-2, Niels Mulder 2-3. Groep 8. ZSC'62-Duiveland 1-4 (0-2). Barry Steenpoorte 0-1, Dennie Ie Comte 0-2, Edgar Louwerse 1-2, Den nie Ie Comte 1-3, Dennie Ie Comte1-4. Groep 10. FC Dauwendae- le-Noad'67 11-2: Het Middelburgse scorebord was niet berekend op de doeltreffendheid van Dauwendae le. Trainer Gérard de Nooijer: „We hadden met nog grotere cijfers kunnen winnen. Op dit moment voetballen we erg goed." Peter van Gorsel (loepzuivere hattrick) en Sighel Burnet scoorden beiden driemaal. Joran Moes was twee keer trefzeker en Jaap de Kroo, Francis Langemaire en Jasper Leu- ste de beste aanval resultaat. Cor- né Schilperoort zette vanaf rechts met links voor. De indraaiende bal werd door Ferry Alfons bekwaam binnen gekopt: 0-1. De 0-2 was van Pinas. Hij kopte een kwartier voor tijd een voorzet van de naar de achterlijn doorgebroken Alan Grosdanic van dichtbij binnen. Daar bleef het bij, tot tevreden heid van VCK-trainer Hans de Nooijer. „Het was niet onze eerste doelstelling de schade beperkt te houden. We wilden graag mee- voetballen en dat is aardig gelukt. Dit zijn mooie leermomenten. Je kan zien of de organisatie goed is. Ik ben blij dat we in de beker te gen Hoek mogen spelen. En we krijgen Terneuzen ook nog." VCK-Hoek 0-2 (0-0): 47. Ferry Alfons 0-1, 76. Regilio Pinas 0-2. Gele kaart: Björn Langeveld, Gideon Imagbudu en Ferry Alfons (allen Hoek). Scheidsrech ter R. A. van de Rest (Dordrecht). Aan tal toeschouwers: 200. velink vonden allen één keer het net. Leuvelink miste ook nog een strafschop. De Thoolse treffers wer den gescoord door Corné de Frel (1-1) en Rob den Engelsman (11-2). Halsteren-WC'68 4-0 (1-0). Pawel Ko- walski 1 -0, Pawel Kowalski 2-0, Pawel Kowalski 3-0, Robin Hansier 4-0. Groep 49. Walcheren-Graauw 5-1 (3-0): Walcheren nam al voor rust een 3-0-voorsprong. Roy Ver kerk, Wouter van Belzen en Nigel Holmes scoorden. Via Nigel Hol mes werd het na rust 4-0 voordat John van Boven tegen kon scoren. Vincent de Rijke legde daarna de 5-1-eindcijfers vast. Borssele-Clinge 3-3 (1-2). Danny Gil de 1-0, Davy van Puyvelde 1-1, Peter Drumont (strafschop) 1-2, René de Jon ge 2-2, Thomas Leegwater 2-3, Mark van Haneghem (strafschop) 3-3. Een aanval van Hoek (paarse shirts) strandt in het hart van de VCK-verdediging. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36