Goes in Concert lang niet uitverkocht Popfestival Almere herinnert aan Brouwersdam Feestje komt los bij de derde act op podium: Evers Slaat Door. Organisatie Concert at Sea zit achter geslaagde eerste editie van Zand. 20 Maandag 25 augustus 2008 PZC door Lilian Dominicus GOES - Uitverkocht was Goes in Concert 2008, gisteravond op de Grote Markt, zeker niet. Of het door de regen kwam of de aange kondigde artiesten valt moeilijk te zeggen, maar het feestgevoel kwam pas echt een beetje op gang toen de derde act, Evers Slaat Door, het podium betrad. „Hallo Hoes, Hoes, Hoes", zo be groette leadzanger Edwin Evers de onder parapluutjes en terrasover kappingen schuilende menigte. „Ik heb vrienden hier in Zeeland", zo verklaarde de dj, zanger en tekstschrijver. Evers toonde zich een ware kame leon met telkens precies de goede imitatiestem van Henny Vrienten van Doe Maar (Is Dit Alles?) of Henk Westbroek van Het Goede Doel (Vriendschap). Zijn elfkoppi- ge coverband, helemaal compleet mét blazers, kreeg met bekende nummers van artiesten als Prince en Toto de voeten van bijna ieder een van de vloer. Dat was Belle Perez even te voren nog niet gelukt. De schone Vlaam se kwam met een gelikte show, maar, zoals een van de omstanders opmerkte: „Als je het eerste num mer hebt gehoord, heb je de rest ook wel gehoord." De danskwali teit van de zangeres maakten ech ter wel veel goed. Openingsact Nick en Simon had den ook al niet al te veel indruk ge maakt. Leuke trekker voor de kin deren, maar ze kregen maar nét een half uur vol en toen was het palingrockduo uit Volendam al- weer vertrokken. De Limburgse band Rowwen Hèze stond daarentegen als een huis. Met het nummer Limburg (Een Kwestie van Geduld) speelde zanger Jack Poels in op Zeeuwse nationaliteitsgevoelens. „Jaren gele den sprak ik deze vurige wens uit. Dat zullen jullie hier toch wel be grijpen." In verder bijna onver staanbaar Limburgs wisten de band tot het eind toe te boeien. De Grote Markt in Goes was maar half volgestroomd voor de optredens. foto's Willem Mieras Belle Perez Nick en Simon door Rolf Bosboom ALMERE - Het popfestival Zand in Almere beleefde zaterdag een in al le opzichten geslaagde eerste edi tie. Het evenement op het strand Almeerderzand, met optredens van Nick Simon, Alain Clark, Il se DeLange, Jeroen van der Boom, VanVelzen en slotact Guus Meeu- wis, was helemaal uitverkocht. In totaal 35.000 mensen bezochten het nieuwe festival. Hoewel, nieuw... Achter Zand gaat een inmiddels goed op elkaar inge speelde organisatie schuil, die ook verantwoordelijk is voor het groot ste culturele evenement in Zee land: Concert at Sea. En wie zater dag op het Almeerse strand rond liep, zag heel wat bekende elemen ten en merkte dat er volop gebruik was gemaakt van de ervaringen die de afgelopen jaren op de Brou wersdam zijn opgedaan. Veel me dewerkers, leveranciers en spon sors zijn bij beide festivals betrok ken en ook bijvoorbeeld de Zeeuw se meteoroloog Jules Geirnaerdt was, net als bij Concert at Sea, in Almere aanwezig om het weer in de gaten te houden. Ook voor de artiesten was het soms wat verwarrend. Toen Van Velzen zich tot het publiek richtte, vergiste hij zich in de naam van het festival. „Concert at Sea, wilde ik zeggen", corrigeerde hij zichzelf 'Een verschil met Concert at Sea is dat Zand minder is gebonden aan één artiest' „Want daar lijkt dit wel op." „We hadden het idee om een Con cert at Sea-Noord te ontwikkelen", zegt Dennis Luken van het bureau CMC3. „We hebben dat plan bij De eerste editie van Zand, op het strand van Almere, was met 35.000 be zoekers uitverkocht. foto Rolf Bosboom verschillende steden gepresen teerd. Almere was meteen superen thousiast. Al pratende bleek dat de gemeente duidelijk behoefte had aan echt een eigen festival. Op die manier is toen Zand ontstaan." Het festival heeft een eigen uitstra ling gekregen, maar toch is de op zet in diverse opzichten vergelijk baar met die op de Brouwersdam, beaamt Luken. „We bieden veel voor weinig geld, een hoog service niveau, een goede sfeer en een unieke locatie. In Almere staan de mensen letterlijk met de voeten in het zand." „Een duidelijk verschil is dat Con cert at Sea sterk wordt geassoci eerd met Blof, terwijl Zand min der is gebonden aan één artiest." CMC3 heeft het festival in Almere opgezet met The Entertainment Group, die veel bekende Neder landse artiesten onder haar hoede heeft. Het festival verliep Zaterdag ge smeerd en grotendeels droog. Alle optredens werden met groot en thousiasme ontvangen, bezoekers reageerden na afloop vooral posi tief en ook de artiesten hadden het merkbaar naar hun zin. „Het is echt te gek hier", zei bijvoorbeeld Ilse DeLange. Grote problemen de den zich niet voor. Wel werd het treinverkeer 's avonds gehinderd door een ongeval op het traject.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20