Zeeland Hij stuurt ook de duivel weg Zeeuwse winst op Nationaal Kampioenschap Trekpaarden Wat zal het weer komende zondag gaan doen? O O Het Lichtpunt brengt in evangelisatietent bevrijding van de vloek. PZC Maandag 25 augustus 2008 I 17 door Mieke van der Jagt GOES - 'Wonderen', roept de affi che. 'Reddings- en genezingsdien sten'. En dat aan de Ringbaan West in Goes tot en met 29 augus tus. Op weg naar de tent dus, die stich ting Het Lichtpunt heeft opgesla gen op een braakliggend terrein Een gezellige tent is het, lekker warm en helemaal niet donker. Het Lichtpunt heeft planten neer gezet en je wordt welkom geheten door aardige vrouwen, die je een goede dienst wensen. We gaan ons best doen om onbevooroor deeld te luisteren naar wat de evan gelist, broeder Bert Bruinekreeft, te vertellen heeft. 'Een dubbel gevoel blijft over: boerenbedrog, maar als het helpt, prima!' Maar eerst is er zang: eenvoudige melodieën met teksten die op een scherm worden geprojecteerd voor de meezingers zonder lied boek. Een vijfkoppig bandje bege leidt en zingt voor. Dan getuigt Narda van haar bevrij ding. Het verhaal van haar jeugd is verschrikkelijk: incest, verwaarlo zing, mishandeling. Ze vertelt het geëmotioneerd in haar eigen taal. Die taal verandert als ze haar be vrijding beschrijft. De woorden worden routineuzer. Soms komt de Narda van het begin terug. Als ze vertelt dat haar kinderen hun ei gen weg zijn gegaan en als ze ein digt met de diepe wens dat alle mensen in de tent God in hun le ven zullen toelaten. Na nog meer zang, waarbij een deel van het publiek de handen ten hemel heft, begint broeder Bruinekreeft. Een begenadigd spre ker is hij niet. Af en toe dreigt hij de draad kwijt te raken en her haalt dan het laatste deel van zijn zin. Hij geeft een soort opsomming over alle manieren waarop je aan een vloek kan komen. Een vloek in je leven leidt, zo horen we, tot kwalen als depressie, boosheid, verslaving en lichamelijke aandoe ningen. Een vloek kan je eigen schuld zijn, door het begaan van een zonde, zoals een bezoek aan een strijker of helderziende, maar het is ook erfelijk. De zonden der vaderen worden immers, tot in het vierde geslacht, geërfd door de kinderen. Bij de voorbeelden noemt de voor ganger de bijbelboeken, meest uit het Oude Testament. Ook door be scheidenheid wordt hij niet gehin derd, want broeder Bruinekreeft kan helpen. Hij vraagt God de vloek op te heffen, als je je zonden belijdt en je leven aan God geeft. Bruinekreeft stuurt ook de duivel weg, mocht die in de buurt zijn. Hij verhaalt van een aantal won derbaarlijke genezingen. Je kunt je niet aan de indruk onttrekken dat de broeder hetzelfde doet als de door hem zo verguisde alternatie ve genezers: steun en aandacht ge ven zodat mensen in zichzelf en geloof kracht kunnen vinden. Be vooroordeeld of niet, de indruk blijft dat Jezus aan het kruis gestor ven is om alle mensen te verlossen en dat tussenkomst van broeder Bruinekreeft niet direct nodig is. Een dubbel gevoel blijft over: boe renbedrog, maar als het helpt, pri ma! GOES - Twee Zeeuwse paarden heb ben zaterdag de hoogste eer be haald bij het Nationaal Kampioen schap Trekpaarden in Den Bosch. Bij de merries was de achtjarige Chantal van de Zaaidijk van stal de Zaaidijk uit Kloetinge favoriet. Bij de hengsten ging de winst naar de vijfjarige Carlo van Waardzicht van hengstenhouderij De Linge in Oostkapelle. Het nationaal kampioenschap, waarbij de trekpaarden worden be oordeeld op uiterlijk, vindt eens in de twee jaar plaats. „Het is het hoogste wat een trekpaard kan ha len, een paard kan ook maar één keer in z'n leven kampioen wor den", vertelt een trotse André de Buck, eigenaar van Carlo. Hij noemt Carlo een zeer aanspreken de, moderne hengst, met een schit terende belijning. Arno Aarnoudse van de Zaaidijk uit Kloetinge fokte zijn prijsmerrie Chantal zelf Het paard werd als tweejarige al jeugdkampioen, is daarna verkocht en in België kam pioen geworden. „Een jaar geleden heb ik haar teruggekocht en nu is ze hier dus ook kampioen. Ze heeft dus eigenlijk alles gehaald wat er te halen valt", zegt Aarn oudse. Het kampioenschap ziet hij als een kroon op z'n werk. Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de Ride for the Roses. door René Schrier Dé grote vraag voor aanstaande zondag is voor veel deelnemers aan de Ride for the Roses: Wat zal het weer doen? De organisatie kan nog zo veel voor elkaar brengen en alles tot in de puntjes regelen, het weer heeft ze niet in de hand. Een duik in de geschiedenis van de Ride for the Roses kan iets zeg gen over wat voor weer het meest al was tijdens de voorgaande rit ten. Niet dat dat iets zegt over aan staande zondag. Deelnemer aan al le edities, als renner en als organi sator is Dick van Kerpel. Hij is be stuurslid van de landelijke stich ting Ride for the Roses en als zoda nig verantwoordelijk voor goed- keuring van de routes, de verzor ging van het motorbegeleidings team, het contact met de politie en hij zorgt voor sponsoring van onder meer de 14000 rozen. Van Kerpel neemt namens het landelij ke bestuur aan alle vergaderingen van het lokale bestuur deel. Als hij in zijn geheugen duikt komt hij tot de volgende opsomming: „In 1998 Amsterdam, vertrokken met droog weer, onderweg motregen maar aan het einde weer droog; 1999 Amsterdam, droog weer en zonnig; 2000 Naaldwijk, vertrok ken met motregen, daarna droog; 2001 Naaldwijk, de hele rit zeer warm en zonnig weer, de benzine stations deden goede zaken onder weg met blikjes frisdrank enzo voort; 2002 Landgraaf, droog zon nig, goed fietsweer; 2003 Waal wijk, goed fietsweer, ook weer zon nig; 2004 Oldenzaal, met de start een onverwachte bui, daarna lek ker weer; 2005 Naaldwijk, lekker weer en zonnig, goed fietsweer; 2006 Utrecht, start fris daarna zo ongeveer van de weg gespoeld, ook onweer; 2007. Groningen, ge woon goed fietsweer, gematigd zonnig." Een blik op de gegevens van het KNMI voor de datum 231 augustus van de afgelopen 10 jaar bevestigt het beeld van Van Kerpel. Overi gens is de Ride for the Roses na tuurlijk niet steeds op 31 augustus gereden. Opmerkelijk is wel dat het KNMI voor alle afgelopen Ri de for the Roses jaren constateert dat de windsterkte die dag 2 Beau fort was. Dat is in ieder geval te doen. Verder sprongen 2001 en 2004 er uit met een neerslag van 8,4 millimeter in De Bilt. In posi tieve zin was 2005 een topjaar met een gemiddelde temperatuur van 28,9 graden Celsius. Al is dat be- hoorlijkw arm om 100 kilometer met een stevig tempo te fietsen. Verder schommelde de tempera tuur steeds tussen de 18 en de 20 graden. De wind zat meestal in de westhoek. De KNMI weersver wachting ziet er in ieder geval goed met een lekkere tempera tuur, droog en niet te veel wind. Maar voor weersvoorspellers is zondag nog ver. Ook Van Kerpel heeft voor het ko mende weekeinde goede verwach tingen: „2008 in Goes, dat moet goed worden, in de zonnigste pro vincie van Nederland." Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses Zet een foto van uw team of de voorbereidingen in het speciale fotoalbum op www.pzc.nl Het weer in de Bilt de afgelopen 10 jaar op 31 augustus weertype gem. temp. windrichting windkracht neerslag in mm 1998 half bewolkt 18,4 O 2 0 1999 zwaarbewolkt 21,3 w 2 0,05 2000 half bewolkt 20,2 O 2 0 2001 zwaarbewolkt 19,6 zw 2 8,4 2002 zwaarbewolkt 20,2 WNW 2 0,8 2003 half tot zwaar bewolkt 18,1 WNW 2 1,7 2004 zwaarbewolkt 18,1 W 2 8,4 2005 onbewolkt 28,9 ZO 2 0 2006 zwaarbewolkt 19,4 ZZW 2 0,1 2007 geheel bewolkt 18,5 W 2 2,4 PZC bron KNf In een tent in Goes worden tot en met 29 augustus 'reddings- en genezingsdiensten' gehouden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17