Zeeland ik ben maar een gummertje' Een pure shot adrenaline die je krijgt Jan Willem op dreef bij I ringrijden WEEK Parkeerder (64) verliest rijbewijs Opgepimpte auto's uit heel Nederland op Fantasy Tuning Day. Klassementswedstrij d Westkapelle is strijd tussen Minderhouds. W PZC Maandag 25 augustus 2008 15 De expositie in de Catharinakerk in Zoutelande. Drie dagen stond het dorp in het teken van kunst. „Als de mensen alles goed willen bekijken, hebben ze die tijd hard nodig", zegt kunstenares Marion Schotman. Opgepimpte auto's op de Fantasy Tuning Day in Kapelle. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus KAPELLE - Wat bezielt iemand om zijn auto volledig vol te bouwen met subwoofers en versterkers? „Het is de pure shot adrenaline die je krijgt", is het antwoord van Tim van den Wijngaart (23) uit Et- ten-Leur, één van de deelnemers aan de Fantasy Tuning Day, die gis teren in Kapelle werd gehouden. „Dat maakt alle uren werk die je erin steekt in één keer goed." Rond zijn zwarte bestelbus Peu geot Partner staat het zwart van de mensen. Iedereen wil het won dertje op wielen wel eens van dichtbij bekijken, op de foto of vi deo vastleggen, maar vooral: hem horen. Want Van den Wijngaart komt zojuist bij de dragmeter van daan met een score van ruim 155 decibel. Dat is volgens verscheide ne bronnen op internet vergelijk baar met een startend straalvlieg tuig van dichtbij, artillerie op 150 meter of de piek van een rockcon- cert nabij de luidsprekers. Van den Wijngaart heeft bewust gekozen voor een met audio-appa- ratuur volgestouwde wagen, niet voor een visueel opgepimpt exem- 'Lachen in parkeergarages. Als ik hem aanzet gaan alle auto-alarmen in de buurt af plaar, zoals vele anderen op deze Fantasy Tuning Day. „Daarvoor is deze bus ook niet geschikt." De Peugeot is zo ingericht dat als de apparatuur op volle sterkte staat, iedere inzittende het gevoel krijgt in windkracht 10 op het strand te zitten. „Ik kan een blikje laten zweven op mijn dashboard. Het is helemaal lachen in parkeer garages. Als ik hem aanzet, gaan al le auto-alarmen in de buurt af', vertelt Van den Wijngaart. Volgens de Brabander is onder dompeling in het geluid van zijn auto niet zo gevaarlijk als het lijkt. „De lagere frequenties zijn veel minder schadelijk voor het gehoor dan de hogere." Met een druk op de knop demonstreert hij wat hij bedoelt: terwijl de decibellen lang zaam omhooggaan, nemen de tril lingen door heel het lichaam toe. Welke muziek er wordt gedraaid is niet te horen, maar je beleeft een moment van tijdloosheid. De ver wachte pijn aan het trommelvlies blijft uit. „Er is nog nooit iemand doof deze auto uitgestapt." door Marlies Lampert WESTKAPELLE - Ringrijder Jan Wil lem Minderhoud was zaterdag zijn naamgenoten de baas tijdens de klassementswedstrijd in Westka pelle. TWee andere Minderhouds, Kees en diens zoon Koen gingen lange tijd gelijk met hem op. Maar het dagkampioenschap was uitein delijk toch voor Jan Willem. Hij stak achtentwintig van de dertig ringen. Kees en Koen Minderhoud eindig den op een tweede en derde plaats met allebei drie gemiste ringen. Ook bij de bekers was Jan Willem Minderhoud de beste, opnieuw voor Kees Minderhoud die de tweede beker won. De derde was voor Kees van Sighem. De jonge Koen Minderhoud ging overigens niet met lege handen naar huis. Hij won zowel de vierde beker in de grote finale als de jeugdbeker. En hij won de strijd om de pollepel. De tweede jeugdbeker was voor Patty Brouwer met eenentwintig ringen. De damesbeker ging naar Monica Mesu die negentien rin gen stak. In Westkapelle werd ook een klei ne finale verreden, waar de wat minder goed presterende ringrij- ders zich in de prijzen kunnen rij den. Hier ging Nathalie Sturm voor de eerste prijs en Alyssia Jan- se won de tweede prijs. Aarnout Gabriëlse won de eerste prijs voor het mooist versierde paard in de categorie 'overige rassen'. In de categorie koudbloedpaarden was de eerste prijs voor Kees Min derhoud. Komende zaterdag 30 augustus worden op vier plaatsen ringrij- wedstrijden gehouden. In Veere op het Oranjeplein (8.00-18.00 uur). In Kapelle bij de Van der Bilt- laan (8.00-17.00 uur). In Koudekerke te Dishoek (9.00-17.30 uur). In Biggekerke vindt een jubileumwedstrijd plaats aan de Koudekerkseweg 8 (8.00-17.30 uur). Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl tholen - Een automobilist (64) uit Tholen is gisteren om 17.45 uur in zijn woonplaats aangehouden om dat hij met viermaal te veel alco hol op, achter het stuur zat. De man probeerde op een parkeerter rein te parkeren, maar reed tegen een andere wagen aan. Hij kor meteen zijn rijbewijs inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15