Daar is ze weer, Judith Simpelaar Denktank bekijkt Vrouwenpolder Zeeland 1.3 Tiende solexrace haalt weer meer deelnemers naar Biggekerke. Speciale werkgroep moet visie maken op toekomst van het dorp. Knap WALCHEREN 20 door Maurits Sep BIGGEKERKE - Onder die pruik, is dat niet... En die smurf, was die er vorig jaar ook niet? Maar dan an ders verkleed natuurlijk. Herken ning alom tijdens de tiende solex race van Biggekerke. De speaker be vestigt het. „Ja mensen, daar gaat ze weer, Judith Simpelaar. Vol gas." De vaste deelnemers waren er zaterdag natuurlijk bij. En van heinde en verre meldden zich nieuwelingen. „Het is met recht een internationa le race geworden", schalt het door de luidspreker. „We hebben deel nemers van Appingedam tot Loos- drecht tot België", roept de com mentator. „En daar gaat Chantal Mulder, uit Oost-Souburg. Ze is speciaal voor vandaag de brug over gekomen." Maar liefst 156 rijders doen deze ju bileumeditie mee. Zoveel ludieke deelnemers zie je in heel Neder land niet, vertelt scheidend voor zitter Erik Melse. Weer meer rij ders dus dan vorig jaar, toen het er 138 waren. Zoals hij in het pro- 'Wat de carnaval is voor Brabant is de solexrace voor Biggekerke' grammaboekje in een terugblik vaststelt: „De solexrace is nog steeds groeiende." Volgend jaar is hij zelf ook van de partij. Tenmin ste, 'als het mag van de nieuwe voorzitter'. Al na vijf jaar was de 'solexkoorts' toegeslagen in Biggekerke, meent Melse. En aan het enthousiasme van zowel rijders als publiek te zien, is die nog net zo hevig als in 2003. „Wat de carnaval is voor Bra bant, is de solexrace voor Biggeker ke", roept de spreekstalmeester in de microfoon. Met al die verkleed partijen en het afsluitende feest in café Juliana zit hij er niet ver naast. De uitslag bij de mannen (spe cials): 1. Jan Willem Overtveld (Aagtekerke); 2. Jacco Maljaars Westkapelle); Joost van de Broeke (Middelburg) Bij de dames won P. Valderpoort uit Loosdrecht. 2. Nel Kooiman (Westkapelle); 3. Elsbeth Dinge- manse (Colijnsplaat). De ludiekste rijders waren de Me- liskerkse gebroeders Rotte (sjees trio). 2. Super Smokers (Biggeker ke). 3. Jan Paauw (Biggekerke). 4. Hanneke Bommelje (Biggekerke); 5. De Spekbuuken (Biggekerke); 6. MC Chapels. (Westkapelle); 7. Brassers molen (Biggekerke). door Carla van de Merbel VROUWENPOLDER - De gemeente Veere stelt een denktank in die moet gaan kijken naar de toe komst van Vrouwenpolder. De groep, bestaande uit dorpsverte genwoordigers, een stedenbouw kundige en twee ambtenaren van de gemeente, moet nog voor het eind van dit jaar een visie op het dorp klaar hebben. Aanleiding voor het oprichten van een denktank zijn rapporten van de dorpsraad en de ondernemers vereniging van Vrouwenpolder waarin zij hun zorgen over het dorp hebben opgeschreven. Daar bij gaat het onder meer om de drei gende daling van het inwonertal, de leegstand van commerciële pan den en de toekomst van het toeris me. De denktank moet oplossin gen vinden voor mogelijke proble men. Ook moet gekeken worden naar de eventuele behoefte aan een nieuwe uitbreidingswijk bij het dorp. Jacco Duvekot, secretaris van de ondernemersvereniging, is blij dat de gemeente nu groen licht geeft voor een denktank. „Het gaat voor al om de inrichting van de Dorps- dijk en de Fort den Haakweg. De Dorpsdijk hangt - door die leeg staande winkels - van losse eindjes aan elkaar. En de Fort den Haak weg moet, als verbinding tussen dorp en strand, aantrekkelijker worden." Volgens secretaris Ron Konings van de dorpsraad is de inrichting van de Dorpsdijk het belangrijkste onderwerp voor de denktank. „Het dorp moet aantrekkelijk wor den. De economische bedrijvig heid komt dan vanzelf." De gemeente komt met het plan voor een denktank in Vrouwenpol der na goede ervaringen hiermee in Serooskerke. De Serooskerkse denktank presenteerde begin dit jaar een visie met als uitgangspunt De gemeente Veere stelt een denktank in voor Vrouwenpol der. Deze bestaat uit dorpsbewo ners, een stedenbouwkundige en twee ambtenaren. uitbreiding van het dorp in ooste lijke richting. Dies Moelker was als voorzitter van de dorpsraad Serooskerke betrokken bij deze denktank. Hij is erg te spreken over het 'hoog democratisch gehal te' van het proces en de 'breed door de bevolking gedragen' resul taten. Dat een paar maanden later het kwaliteitsteam van de provin cie met een tegenstrijdige visie kwam (woonzorgcentrum en su permarkt niet in de nieuwe ooste lijke wijk, maar in het centrum), doet daar volgens Moelker niets aan af „In de uitkomst van het kwaliteitsteam staan ook bruikba re zaken. Maar onze visie is de meest haalbare. De visie van de provincie is financieel onaantrekke lijker." Tip? redactie@pzc.nl De scholen zijn weer begonnen. En Sam van vijfjaar heeft eens goed om zich heen gekeken. In zijn klas, zo vertelt hij zijn oma, zit een kindje waarvan hij de ma ma best knap vindt. Oma zegt: „Maar jouw mama vind ik ook heel knap hoor, Sam." Dat ziet Sam toch anders: „Mijn moeder? Wat is daar nou knap aan?" „Nou", zegt oma, „ik vind je moe der een knappe meid, veel knap per dan je oma." Daar heeft de kleuter onmiddel lijk een troostend antwoord op: „Och, oma, dat geeft niks hoor, want ik ken niemand op school met een knappe oma." Redding en genezing in tent aan Ringbaan in Goes Popfestival Almere herinnert aan de Brouwersdam Tip? redwalch@pzc.nl foto Lex de Meester Maandag 25 augustus 2008 De jubileumeditie van de solexrace in Biggekerke trok maar liefst 156 deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13