Meningen Gerespecteerd en ervaren politicus deOndernemer-m Hoe passen parttimers in mijn totaalplaatje? Obama kiest Joe Biden als running mate in strijd om Witte Huis. Campers Babywalvis Olympische Spelen Weidevogels Wind park Haven Breskens Alles over personeelsbeleid en mé' PZC Maandag 25 augustus 2008 1 1 door onze correspondent Frank Hendrickx T~) arack Obama zat nog op de l-£ lagere school toen Joseph Bi- den in 1973 voor het eerst de eed aflegde als senator. De des tijds 30-jarige advocaat uit Delawa re maakte op dat moment de grootste crisis door uit zijn leven. Kort na zijn sensationele verkie zingswinst waren bij een -verkeers ongeluk zijn vrouw en dochtertje omgekomen. Zijn twee zoontjes raakten zwaargewond, maar over leefden het ongeluk. Biden liet zich overhalen toch in de senaat zitting te nemen. Hij reis de iedere dag tachtig minuten heen en terug met de trein om bij zijn zonen te zijn. Een gewoonte die hij 36 jaar zou volhouden, ook toen zijn zonen het huis hadden verlaten en hij allang hertrouwd was met de onderwijzeres Jill, de 'vrouw die me mijn leven terug gaf, aldus Biden (65). Er zijn in Washington weinig men sen die Biden de kandidatuur van vicepresident misgunnen. De zoon van een autoverkoper staat bekend als een amicale man, een joviale ijdeltuit die zich in ieder milieu thuis voelt. Stil is het nooit als Biden ergens binnenkomt. De senator die in zijn jeugd ernstig stotterde, hoort zichzelf graag pra ten. Niet zelden moet hij daar later een prijs voor betalen. Zijn eigen kandidatuur voor het president schap liep dit jaar spaak door een bijna karakteristieke verspreking. In een interview zei hij over Oba ma: „We hebben hier de eerste ge matigde Afro-Amerikaanse kandi daat die welbespraakt is en slim en 'Met zijn arbeidersafkomst en directe spreekstijl kan hij lager opgeleiden trekken' schoon en aantrekkelijk." De als ra cistisch ervaren uitspraak schof feerde voormalige zwarte presi dentskandidaten als Jesse Jackson en Al Sharpton. Bidens campagne kwam nooit meer van de grond, hoewel hij tijdens debatten met an dere kandidaten indruk maakte. Commentatoren bestempelden Bi den als 'een blundermachine'. Biden is tegelijkertijd één van de meest ervaren en gerespecteerde senatoren van Amerika. Hij ver vult al drie decennia een promi nente rol in de buitenlandcommis sie van de senaat. Buitenlandse lei ders vragen hem geregeld om ad Joe Biden (r) en Barack Obama afgelopen vrijdag op campagne in Springfield in de Amerikaanse staat Illinois. foto Spencer Creen/AP vies. Het Witte Huis en het minis terie van Buitenlandse Zaken scha kelen hem in voor onderhandelin gen en verkenningen. Biden stem de voor de oorlog in Irak, maar ontpopte zich later tot een scherp criticus. De 'running mate' van Obama heeft ook expertise op bin nenlands terrein. Hij is onder an dere verantwoordelijk voor stren ge wetgeving om de criminaliteit aan te pakken. John Kerry over woog in 2004 hem als kandidaat voor het vicepresidentschap aan te wijzen. Biden is een katholiek, een bevolkingsgroep waar Obama rela tief slecht bij scoort. De Democra ten hopen ook dat Biden met zijn afkomst uit een traditioneel arbei dersgezin en directe spreekstijl meer lageropgeleide kiezers kan trekken. Uit peilingen blijkt dat die traditionele Democraten nog steeds moeite hebben met Obama. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Brieven maximaal 150 woorden Al jaren toeren we tevreden met ons campertje door binnen- en buitenland. Overal hebben we goe de ervaringen op camperplaatsen, campings en in de vrije natuur. Nog nooit hebben we het gevoel gehad, dat we niet welkom waren (ook al namen we soms iets meer parkeerruimte in beslag). De discussie over camperplaatsen op Walcheren vervult ons dan ook met verbazing en ergernis. Jam mer dat uit de ingezonden stuk ken zoveel vooroordelen spreken over camperaars. We krijgen het gevoel dat ons (en vele andere cam peraars) op ons eigen eiland de (gast)vrijheid niet is gegund. Oost West, Thuis Best Nel en Henk Ton Vlasstraat 11 Serooskerke Zonder iemand te willen kwetsen, wil ik zeggen dat het trieste ver haal van het bultrugkalf bij mij meer emoties heeft losgemaakt dan de vrijwel dagelijkse berichtge ving over zelfmoordaanslagen en de zinloze oorlogen in Irak en Af ghanistan. Alleen waren er nogal wat tegenstrijdige gegevens over het walvisjong; eerst werd gemeld dat Colin twee a drie weken oud was en vijf ton woog. In de PZC van 22-08 werd een leeftijd van één a twee maanden genoemd. En de 'kleine' had een lengte van twee a drie meter. Voor de goede orde: een kalf van vier weken heeft een lengte van vierenhalve meter, weegt zo'n 2250 kilo, blijft ongeveer een jaar bij moeders en doet er twaalf jaar over om volwassen te worden. Bui truggen bestaan al meer dan zeven miljoen jaar en hun voorouders waren landdieren. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Blijkbaar heeft columnist Willem van Dam via zijn krabbel van 21 au gustus uiting willen geven aan zijn ergernis aan leden van onze olym pische ploeg, die hun tegenvallen de prestaties weten aan externe fac toren. Ik heb me echter geërgerd aan deze columnist. Deze sporters is het toch maar gelukt een plaats je te veroveren om mee te mogen doen aan deze Olympische Spe len. Hoever reikt uw sportieve kun nen, meneer de columnist? Gaat deze verder dan het mijmeren over een aftandse sportauto Ik vind dat je dergelijke uitlatingen pas mag doen, wanneer je zelf de ze sport op olympisch niveau hebt beoefend. Pas dan kun je beoorde len of eventuele externe factoren al dan niet van invloed kunnen zijn op de prestatie. Ik heb het in ieder geval nooit zo ver geschopt. Dus, dames- en he ren-sporters, wat je uiteindelijke plaatsing ook geworden is: Profi ciat! Adriaan Huibregtse Vikingstraat 6, Westkapelle vind? Dat er met geen woord ge rept wordt over de enorm toegeno men aantallen kraaien en kauwen op het veld en in de natuurgebie den. Zou dit niet de reden kunnen zijn van de sterke terugloop van de weidevogels? Die rovers vreten namelijk de nesten van die mooie weidevogeltjes leeg. In mijn jeugd, toen er nog geen stukken goede landbouwgrond onder water wa ren gezet voor kunstmatig natuur gebied, kon ik 's zomers op een ge maaid korenveld nog intens genie ten van de vele hoog in de lucht zingende leeuweriken. Met steeds minder bouwland en meer natuur gebied zijn ze verdwenen. Helaas! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Het artikel 'Eén loket overheid voor alle zaken windpark' (PZC 22.08) van Peter Boerma van Delta vermeldt dat na 18 jaar overleg nu 16 windturbines van elk 0,9 mega watt (MW) in de Anna Maria pol der gebouwd kunnen worden. De capaciteit van dit windpark is bij 2000 vollast-uren: 16 x 2000/8760x0,9= 3,28 MW. Delta bouwt een windpark met netto vermogen van 3,28 MW. De kabi net-ambities zijn 4000 MW op land en 6000 MW op zee tot 2020. Hetgeen ca. 20% duurzame elektri citeit oplevert. Door vele instan ties is aangetoond dat deze doel stelling onrealistisch is. Als het hard waait op land en op zee wordt tot 10.000 MW windvermo gen geleverd en mogen de centra les niet meer produceren. Van het totale Nederlandse energiever bruik is slechts 12 elektrische energie. Als hiervan 20% wind- stroom is, dan is dit maar 2,4% van het totale verbruik. Ir. A.Lafeber Sleedoornlaan 3, Burgh-Haamstede Een reactie n.a.v het artikel 'wonin gen in Breskens' (PZC 21-08) De vismijn in Breskens heeft al ja ren geleden plannen bij de ge meente ingediend om de huidige veiling om te bouwen naar een kleinschaliger vismijn, die naast de normale dienstverlening aan de visserijvloot ook toeristen kan ont vangen en 'vermaken'. Dit kunnen we uitstekend op de huidige loca tie verwezenlijken maar om de ontwikkelingen op de rest van de haven (plannen Vroon) niet te dwarsbomen, (wij hebben een mi lieuvergunning die woningbouw in de directe omgeving onmogelijk maakt) hebben wij altijd aangege ven dat een andere locatie op de haven bespreekbaar is. De Midden- havendam is niet de meest logi sche plek. Verhuizen is dus voor ons niet nodig maar wel voor de andere woningbouwplannen. Ik snap dat dhr. Vroon de haven het liefst volbouwt met appartemen ten, die brengen voor hem het meeste op, maar winst voor één bedrijf kan nooit ten koste gaan van de bestaande bedrijven op de haven. Het is voor Breskens niet te hopen dat de politiek meegaat met het grootkapitaal en de haven laat veranderen van een levendig ge heel naar een doods appartemen tencomplex waarvoor geen toerist naar Breskens komt. Uitspraken van dhr. Vroon over 'armlastige kotters' doen geen recht aan de overgebleven visserijvloot, die nog bestaat uit 9 bedrijven die nog met hun schip in de haven liggen, waar van er 2 recent een nieuw vaartuig hebben laten bouwen. Foort Lokerse (Zeeuwse Visveilingen) Kaai 1, Breskens Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services In het artikel in de PZC van 21 au gustus over het SOVON Vogelon- derzoek vind ik het erg jammer dat de agrarische sector er als het ware de schuld van krijgt dat de weidevogelstand sterk terugloopt. Met name de veldleeuwerik wordt het slachtoffer. Onmiddellijk pleit SOVON er dan weer voor om de natuurgebieden uit te breiden. Weet u wat ik zo merkwaardig 1 deOndernemernl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11