Buitenland BenZeker,nI 'Lijken van vermiste vrouwen gevonden' VS en Irak praten nog over vertrek militairen Russische ex-magnaat blijft in cel AIRCO Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? €29,- REINIGING Kleintjes Klassiek Washington ontkent dat partijen eens zijn over terugtrekkingsplan. Bosch Car Service Zardari is Pakistaans presidentskandidaat Brit Bonomy neemt zaak Karadzic over Duitse politie rolt kinderporrioring op Fiat voor betrekkingen Libanon en Syrië Muziek voor uw kleintje LEZERSENTRA PZC 8 Zaterdag 23 augustus 2008 PZC BREDA De politie op het Venezo laanse eiland Isla Margarita heeft de stoffelijke resten opgegraven van een vrouw en een meisje. De Venezolaanse recherche denkt dat het gaat om de lichamen van de Nederlandse Wendy Videier (41) en haar dochter Joyce (14), die op Isla woonden. Het tweetal verdween exact een jaar voor de vondst. Sindsdien ontbreekt van hen ieder spoor. Echtgenoot Arthur Videier moest donderdag bij de Venezo laanse recherche op Isla Margarita haarborstels en tandartsgegevens inleveren. „Ze hebben alles naar de Venezolaanse hoofdstad Cara cas opgestuurd. Het enige wat ik nu kan doen, is wachten. Het is vreselijk", zei Videier gisteren. De twee gevonden lichamen wa ren volgens een Venezolaanse krant met ongebluste kalk over- strooid en aan elkaar vastgebon den met touw. SYDNEY - Walvisbaby Colin wordt op een wagen geladen. Natuurbeschermers in Australië verlos ten het walvisjong gisteren uit zijn lijden. De een tot twee maanden oude buitrug werd na in het water te zijn verdoofd naar het strand gesleept, waar het dier een dodelijk middel kreeg toege diend. Het jong was zijn moeder kwijtgeraakt en verkeerde daardoor in slechte gezondheid. foto EPA CRAWFORD - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Irak over een plan voor de terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrach ten uit Irak duren nog voort, heeft het Witte Huis gisteren laten we ten. Woordvoerder Gordon John- droe sprak daarmee berichten uit Bagdad, dat de partijen het eens zijn geworden over een terugtrek kingsplan inclusief tijdsbestek, te gen. President George Bush sprak giste ren vanuit zijn vakantieverblijf in Texas via een beveiligde videover binding met de Iraakse premier Nouri al-Maliki in Bagdad, zei Jo- hndroe. Het 27 punten tellende plan waar Amerikaanse en Iraakse onderhandelaars over praten, voor ziet er naar verluidt in dat Ameri kaanse gevechtstroepen in juni 2009 worden teruggetrokken uit de grote Iraakse steden. Twee jaar daarna zouden de Amerikaanse militairen uit Irak moeten vertrek ken, als de veiligheidstoestand en de politieke situatie in Irak dat ten minste toelaten. Woordvoerder van het Witte Huis Johndroe weigerde op specifieke onderdelen van het plan, waaron der data, in te gaan. Er zijn momenteel ongeveer 140.000 Amerikaanse militairen in Irak gestationeerd. Sinds het begin van de oorlog in 2003 zijn ruim 4100 Amerikanen in het land ge sneuveld. MOSKOU - Een rechtbank in Rus land heeft een verzoek tot ver vroegde vrijlating van de zaken man Michail Chodorkovski giste ren verworpen. Chodorkovski's advocaat noemde de beslissing politiek gemotiveerd en zei beroep aan te tekenen. De rechtbank in de Siberische stad Ts- jita 'wordt zwaar beïnvloed door diegenen die gewoon bang zijn om Michail Chodorkovski vrij te la ten', zei hij. Chodorkovski, voor malig topman van olieconcern Yukos en ooit de rijkste man van Rusland, werd in mei 2005 tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens belastingontduiking en fraude. Hij zit bijna vijf jaar ge vangen. De rechter zei vervroegde vrijlating af te wijzen omdat Cho dorkovski weigerde deel te nemen aan het scholingsprogramma van zijn gevangenis, dat uit naaiwerk bestaat, en omdat hij een keer de gevangenisregels heeft overtreden. Chodorkovski toonde zich niet ver rast en bleef kalm toen de rechter was uitgesproken. „Het rechtssysteem zal voorlopig niet worden hervormd", zei hij terwijl hij door bewakers uit de zaal werd verwijderd. Algemeen wordt aan genomen dat Chodorkovski is ver oordeeld om zijn politieke ambi ties in de kiem te smoren en de re gering van oud-president Vladimir Poetin in staat te stellen eigenaar te worden van zijn bedrijf Verwijder en voorkom bacteriën en schimmels! Door reiniging van de airco de vieze geur uw auto uitl! Aim Autocenter Snoodijk Orieschouwen-Ziad 18 **0115 - 56 2045 BORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 **0113 -35 08 63 GOES Bosrfi Car Service Goes Dirk Drontersweg 15 **0113 - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Bijkwelsestraat 59 **0113 - 3413 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karrevetó 4 **0118-55 19 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liere Volta weg 33 **0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Temeuzen Handelspoort 2 **0115 - 64 92 80 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 ^0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 **0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar ISLAMABAD - De grootste partij van Pakistan, de Pakistaanse Volkspar tij (PPP), heeft partijvoorzitter Asif Ali Zardari gisteren voorgedragen voor het presidentschap van het land. De beide kamers van het Pa kistaanse parlement en de raden van de vier provincies in Pakistan kiezen op 6 september een nieuwe president. Pervez Musharraf trad eerder deze week af als president. DEN HAAC - De voorbereidende fa se van het proces tegen Radovan Karadzic is bij het Joegoslavië-Tri- bunaal in handen gelegd van de Britse magistraat Iain Bonomy. De zaak tegen de van volkerenmoord beschuldigde Bosnisch-Servische leider was eerder in behandeling bij de Nederlandse rechter Al- phons Orie. Karadzic verweet Orie partijdig te zijn. MUNCHEN - De Duitse politie heeft een omvangrijke kinderpornonet werk op internet opgerold. Justitie startte een onderzoek tegen bijna duizend verdachten. Er zouden personen in 98 landen bij de ring zijn betrokken. Zij downloadden kinderporno van een site van een aanbieder in de Zuid-Duitse regio Konstanz. Sommigen misbruikten hun eigen kinderen. BEIROET - Het Libanese kabinet heeft het aanknopen van diploma tieke betrekkingen met Syrië for meel goedgekeurd, evenals het ope nen van een ambassade in Damas cus. Het besluit is een nieuwe stap in de verbetering van de bilaterale relatie. Onlangs kwamen de lan den overeen volledige diplomatie ke betrekkingen aan te gaan, voor 't eerst sinds ze onafhankelijk zijn. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Klassieke muziek CD's die de stemming van uw kleintje positief kunnen beïnvloeden Ik ben blij Ik ben verdrietig Ik ben boos Ik ben relaxed Ik ben moe jfikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8