:<s, 31 reizen PIETER, PATER Plantenspuit Wacky Water Volcano Waterballon Heimwee TV Dagje uit, dagje thuis Vraag Antwoord Pisnijdig 024-3650360 PZC Zaterdag 23 augustus 2008 Beschrijf 'm eens: Een plastic fles met een pompje waarmee je water kunt vernevelen. Hoe werkt het: ]e pakt de planten spuit, besluipt je tegenstander en sproeit 'm lekker nat. Voordeel: Aangezien de meeste huishoudens slechts één planten spuit tellen, is het risico van een te- rugsproeiende tegenstander vrij ge ring. Nadeel: De ander moet, bij gebrek aan een eigen plantenspuit, al snel zijn toevlucht zoeken tot groter ge schut zoals de tuinslang. Zo kan zo maar een achtertuinse wapenwed loop ontstaan. Te koop bij: Huishoudzaken en wa renhuizen. Kost: vanaf t euro (Blokker). Ook leuk voor grote mensen: Wij verwennen er liever de clivia mee. Waardering: niet zomerproof mwah, 't gaat best bruikbaar handig hebben! Beschrijf'm eens: Een stuk plastic in de vorm van een berg met een waanzinnig grijnzende kop. Hoe werkt het: Met een verloop stuk maak je de watervulkaan vast aan de tuinslang. Van binnen bouwt het water druk op. Als de vulkaan z'n ogen opent, barst er een metershoge waterfontein uit. Voordeel: Het schrikeffect van de uitbarstingen is voor kinderen on weerstaanbaar. Nadeel: Experimenterende koters leggen er al snel knikkers en ste nen bovenop, om te kijken hoe ver die wegspuiten. Te koop bij: Speelgoedzaken, wa renhuizen. Kost: 19,99 euro. Ook leuk voor grote mensen: Het is genieten geblazen, mits op veilige afstand. Waardering: Beschrijf'm eens: Kleurige mini- ballonnetjes, met tientallen in een pakje. Hoe werkt het: Met een hulpstukje vul je de ballonnetjes aan de kraan. Dichtbinden, teams forme ren en mikken maar. Voordeel: Ze kosten bijna niks en het effect van een geslaagde worp is, voor de dader, zeer bevredi gend. Nadeel: Kinderen die niet van uit eenspattende ballonnetjes op hun hoofd houden, zijn bij dit spelletje in de regel snel tot tranen geneigd. Te koop bij: Speelgoedzaken. Kost: vanaf 1,99 voor een zak vol. Ook leuk voor grote mensen: Op warme dagen is waterballonnen- tennis goed vermaak. Waardering: IW Reageren? featureredactie.reizen@wegener.nl foto CPD In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Waldolala We schrijven het jaar 1978. Nederland wordt in Argentinië tweede op het WK, Willem Aantjes treedt af als fractievoorzit ter van het CDA en Saturday Night Fever is dé bioscoophit. Zater dagavondkoorts was er ook bij een 8-jarige jongen die stiekem op de trap door het bovenlicht van de woonkamer naar de tv tuurde. Waldolala! Schandalig programma natuurlijk. Veel bloot, vieze woorden en veel chaos. Niet geschikt voor de tere kinder ziel, vond pa. Die wel iedere zaterdag, als ma beneden een boek zat te lezen, afstemde op die dekselse VPRO om die dekselse capriolen van nachtclubeigenaar Waldo van Dungen te bekijken. Waldo was Sjef van Oekel die onze taal verrijkte met uitdrukkin gen als 'reeds!' en 'als het waaare' en 'ik word niet goeeed'. Ook de bijrollen waren met Waldo's vrouw Cé Braadslee, spreekstal- meester Boy Bensdorp en hulpje Evert van der Pik ('niet met je achternaam spelen Evert!') een attractie. Vanaf de trap keek ik braaf mee naar dit, zeker voor 1978, zeer pikante circus. Bananen aan touwtjes die door schaars geklede dames werden 'weggemoffeld', Van Oekel die onder het rokje van Donna Summer probeerde te gluren en veel blote borsten. Nederland sprak er schande van, maar daar trokken Van Oekel en bedenker Wim T. Schippers zich niks van aan. Het duo verlos te Nederland in de jaren zeventig definitief van de spruitjeslucht en kleinburgerlijkheid. Waldolala was chaos-tv zoals alleen Schip pers die kon maken. Er struikelden mensen over decorstukken, er werd in fietstassen gekotst, in billen geknepen en ondertus sen zong Luv. Patty, Marga en José. Ik was op slag verliefd. Op Patty. Kocht van mijn zakgeld de Popfoto en de Muziek Expres voor posters en was apetrots op mijn eerste singeltje: U O Me Waldolala. In mijn ruitjesschrift schreef ik met hanenpoten 'as papa en mama doot gaan wil ik bij Patty Brard gaan wone'. Die was toen nog getrouwd met Ron Brandsteder, maar die zingen de Bella Beer was geen concurrentie. Kalverliefde. Dertig jaar, veertig kilo en drie huwelijken verder, steekt Patty waterslangen in haar achterste en poept ze vergieten vol. Zo bont maakte ze het in Waldolala gelukkig nooit. Sinds kort is het verzameld werk van Schippers en Van Oekel op dvd verkrijg baar. Het is nog steeds hilarisch. En Patty? Nog net zo mooi als toen ik haar door de spijlen van de trap zag. Ivar Hoekstra Het is weer bootjesfeest in Amsterdam. Begin deze maand kropen alle Amsterdammers al in hun bootje om de Gay Pride te bewonderen. Vanavond verzamelt bootbezittend Amster dam zich op de Prinsengracht voor het traditio nele Prinsengrachtconcert. De genodigden zit ten op de eerste rang op het ponton. Wilt u ook eerste rang zitten, maar kent u niemand met een bootje? Niet getreurd. De Avro zendt het concert met violiste Sarah Chang helemaal uit om 21.30 uur op Nederland 2. Een paar uurtjes eerder kunnen de kinderen voor de tv voor hun eigen portie klassiek. In het Kinderprinsengrachtconcert (17.45 uur op Ne derland 3) spelen drie jonge klassieke talenten samen met populaire Nederlandse artiesten, zoals Jim en de 3J's. 19 augustus jongsleden is hij geboren. In Madu- rodam. Hij heet Donald Duck Junior en is spe ciaal gemaakt voor de allerjongsten onder ons. Het blad is volgens uitgever Sanoma overzichte lijker en eenvoudiger dan zijn grote broer. In de ze Donald Duck voor beginners staat minder tekst in de ballonnen, worden eenvoudiger woor den en grotere letters gebruikt, terwijl de plaat jes overzichtelijker zijn. De jongste telg van Duckstad is sinds gisteren te koop voor de intro ductieprijs van 1 euro (normale prijs 2 euro). Ook in de junior Donald Duck zijn de jonge woudlopers Kwik, Kwek en Kwak vast van de par tij. Hou je net als Donalds neefjes van kamperen en survivaltochten, dan is de Survivalgids voor de jonge avonturier van Geert van Speybroeck een handig hebbeding. Het boekje leert je on der meer hoe je je rugzak het beste in kan pak ken en hoe je met een kompas moet lopen. Maar je kunt er ook alles lezen over echte survi valtechnieken zoals vuur maken, wonden verzor gen, sporen lezen, vlotten sjorren, water zuive ren en voedsel zoeken. Het boek is uitgegeven door Standaard Uitgeverij en kost 14,95 euro. Briefschrijver K. Remmen heeft een huis gekocht. Met een grasveld erachter. Een walhalla voor zijn twee honden. Maar tot woede van hun baas doen de bouviers méér op dat gras dan stokken apporteren en ballen lek bijten. Ze plassen er ook. En anders dan bij een kat, die ongegeneerd de tuin van de buren bemest, tilt een hond zijn achterpoot op bij een ei gen boom. Of ze gaat zitten. Het gevolg: gras met gele plek ken. 'Wordt dat ooit weer mooi', vraagt Remmen zich af. Tuindeskundige Romke van de Kaa heeft geen glazen bol no dig om te zeggen dat het om twee teefjes gaat. „Een hormo nale kwestie. Anders dan bij reuen, bevat hun urine een stof die het gras plaatselijk doodt. Na enige tijd herstelt het zich vanzelf. Wie niet wil wachten, moet de grond vervangen en opnieuw zaaien. Of constant achter de hond aanlopen en di rect na het plassen een emmer water op de urine gooien." Ik zou wachten. En dan hopen op die 'spontane ingeving' dat de honden wellicht vaker moeten worden uitgelaten. Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87