Binnenland Sceptische reacties op 'groenrechts' plan van WD Kijk uit Floors Koi Shop Tikfoutdomein is voorpost porno voor het ZeelandNet zomeraanbod! Rechtszaak Samir A. paar dagen opgeschort Vijverspeciaalzaak Mark Rutte wil dat zijn partij meer aandacht aan milieu gaat geven. of een gratis internetradio t.w.v. 108 of een gratistelefoontoestelt.w.v,€129,95 Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Onderzoek naar plegen meineed officier van justitie Koos Plooij. Kinderen worden op pc ongemerkt doorgelinkt naar kwalijke sites. PZC Zaterdag 23 augustus 2008 5 DEN HAAC - WD-leider Mark Rut- te, die werkt aan een milieuplan, krijgt links en rechts sceptische reacties. Rutte wil de koers van zijn partij verleggen door duur zaamheid, milieubewustzijn en kli maatbeleid op de agenda te zetten. Zijn 'groenrechtse agenda' moet klaar zijn voordat de Tweede Ka mer dit najaar de nieuwste milieu begroting behandelt. PW-leider Geert Wilders spreekt over 'milieuhysterie' bij de WD. Fractieleider Femke Halsema van GroenLinks zegt dat de term groenrechts een 'innerlijke tegen strijdigheid bevat'. De WD pleit voor harde en dwin gende afspraken met de auto-in dustrie over het produceren van schonere auto's, liefst in Europees of mondiaal verband. Rutte zet ook in op de vrijwillige inzet van het bedrijfsleven. Daar hoeft niet altijd subsidiegeld voor innovatie in gepompt te worden. „Bedrijven hebben dat geld zelf wel." Rutte ziet weinig in 'symboolpoli tiek' via het weren van 'vieze' au to's uit de binnenstad en in 'consu- 'De grootste vervuilers betalen ten onrechte daarvoor de laagste prijs' minderen', zoals GroenLinks voor staat. Dat staat volgens de libera len in geen verhouding tot de hon derden vierkante kilometers oer woud die in brand staan op Bor neo: „Als een deel van de ontwik kelingsgelden wordt besteed aan het tegengaan van die bosbranden, sla je een veel grotere slag." Bovendien komen er ook nog eens miljarden auto's bij in China, India en Afrika", aldus de WD-woordvoerder. De partij blijft voorstander van kernenergie, 'wat beter is dan kolen en efficiën ter dan wind- en zonne-energie.' Volgens PW-leider Geert Wilders is Rutte 'definitief de weg kwijt met de groenrechtse onzinagenda'. Volgens Halsema vereist echte groene politiek een flinke herver deling van welvaart tussen hoge en lage inkomens en tussen grote en kleine bedrijven. „Grote bedrij ven die veel energie nodig hebben en mensen met een hoog inko men zijn veruit de grootste vervui lers," aldus Halsema. „Ten onrech te betalen zij daarvoor een veel te lage prijs." *Surf naar www.zeeiandnet.nl/zomeraanbod of bel 0113 377 770 voor allé info en voorwaartfën. Voor openingstijden kijkt u op onze site: wwWafloorskoishop.fuS Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg I Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 I email: irifo@floorskoishop.nl AMSTERDAM - Het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren de straf zaak in hoger beroep tegen Samir A. aangehouden tot dinsdag om alsnog twee officieren van justitie als getuige te kunnen horen. Een van de advocaten van A., Vic tor Koppe, wil aan de hand van die verhoren kunnen vaststellen of officier van justitie Koos Plooij meineed heeft gepleegd. Plooij legde afgelopen dinsdag als getuige een verklaring af in de zaak, over mogelijk gesjoemel met een verklaring van een belangrijke getuige. Plooij was officier in een andere grote terreurzaak, tegen de zogehe ten Hofstadgroep. Door de beslissing van het hof is het requisitoir van het Openbaar Ministerie uitgesteld tot septem ber. Het hof houdt zitting in de justitiebunker in Amsterdam-Os dorp. Om helderheid in de kwestie te krijgen zal het hof de beide officie ren in de zaak tegen Samir A. en vier medeverdachten, Bart den Hartigh en Alexander van Dam, als getuige horen. Koppe noemde de mogelijkheid dat Plooij onder ede zou hebben gelogen 'buitengewoon ernstig'. Hij vermoedt dat het Openbaar Mi nisterie ontlastende informatie uit het dossier heeft willen houden. Voorafgaand aan het verhoor van Den Hartigh en Van Dam krijgen Koppe en zijn mederaadslieden het door de griffier van het hof uit gewerkte verhoor van Plooij, om te kunnen controleren wat Plooij dinsdag precies heeft gezegd. De rechtbank heeft Samir A. ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar wegens het voorberei den van aanslagen op politici en op het gebouw van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). DEN HAAC - Tweede Kamerlid Mir jam Sterk (CDA) wil kinderen be hoeden voor zogenoemde 'tikfout domeinen'. Dat zijn kennelijk op zettelijk verkeerd gespelde website adressen voor commerciële doel einden omdat erachter porno- en datingsites schuilgaan. Ze wil dat minister André Rou- voet voor Jeugd en Gezin uitzoekt of er iets aan gedaan kan worden. Mensen maken nog wel eens een tikfout als ze achter de computer een website openen. Kinderen be landen zo op valse websites waar op zonder veel moeite kan wor den doorgeklikt naar pornosites. „]e kunt gissen naar de redenen van de makers, maar het is ze ken nelijk te doen om het aantal hits en zo reclameinkomsten binnen te halen", stelt Sterk. Voorbeelden van zulke tikfoutdo meinen zijn www.sesamstaat.nl (zonder r), www.jeugjournaal (zonder d) of www.jeugtjour- naal.nl (t in plaats van d). Wellicht is er volgens het Kamer lid wetgeving nodig en anders zou de ChristenUnie-bewindsman druk kunnen uitoefenen om bij voorbeeld de uitgifte van valse adressen tegen te gaan. De Stichting Internet Domeinregis tratie Nederland (SIDN) zou, zoals het jeugdjournaal zelf al geregeld heeft, ervoor kunnen zorgen dat bij onjuist getikte adresnamen wordt doorgeklikt naar de goede si te, aldus Sterk. Ze stelt dat ouders zelf moeten op letten of hun kinderen niet op si tes belanden, 'waar ze niet thuisho ren'. „De Stichting Kind Online ad viseert ook voorlopig je kinderen te leren deze sites te herkennen en meteen weg te klikken. Maar je staat als ouder niet permanent naast ze."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5