Ml LI CA Ze willen wel graag bediend worden LAZAROVA 10% korting op alle behandelingen in kuurverband! HUiDVERBETERING Aromatherapie Fruitzuurbehandelingen Hydraterende kuurbehandelingen Microdermabrasie Fotofacial-RF (huidverjonging) Refirme (huidverstrakking) Permanente ontharing (Elos) Grote Sternstraat 97 Middelburg Tel: (0118) 63 44 79 E: lazarova@planet.nl foto Lex de Meester Strandgangers genieten van de zon op het terras van strandpaviljoen Panta-Rhei in Vlissingen. door Carla van Loon Doe maar normaal dan doe je al gek genoeg - dat is zeker van toepassing op de strandpaviljoens in Zeeuws-Vlaanderen. Het hoeft allemaal niet zo gek of vernieuwend. Over het algemeen volgen de strandpaviljoens de beproef de manier. Een mooi terras dat afgeschermd wordt van de wind, met uitzicht op zee. Op de terassen staan eenvoudi ge tafels en dito stoelen van riet. De kaart is met broodjes, pannenkoeken en salades ook niet echt speciaal. Maar dat is duidelijk geen probleem voor de gasten, die vertellen niets anders te willen. Lekker en betaalbaar eten is voor velen het belangrijkste. De snelheid en vriendelijkheid van de bediening worden vaak genoemd. Hieruit blijkt dat de gemiddelde strandganger in Zeeuws-Vlaanderen geen speciaal restaurant verwacht. Een luxere aankleding of loungehoek wordt evenmin gewenst. Ingrid van Liere, eigenaresse van de Caricole in Cadzand-Bad: „Veel klan ten komen uit België. En Belgen kennen loungen hele maal niet." Dat beaamt Elona Dhaenens, uitbaatster van De Piraat in Cadzand-Bad. „Wij richten ons voornamelijk op jonge gezinnen, onder andere met speeltoestellen. Zij gaan niet zo voor luxe." De enige luxe die wel verwacht wordt, is bediening aan tafel. Niels Jager, eigenaar van zelfbedieningsrestaurant De Boekanier in Nieuwvliet-Bad: „Wij werken nog op de ouderwetse manier. Mensen moeten zelf hun eten en drinken halen. Maar we merken dat ze graag bediend wil len worden." De vaste gasten, waarvan sommigen al twin tig jaar bij De Boekanier komen, zijn de self-service ge wend en verwachten niet op stel en sprong verandering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55