Zeeland Lokaalvredebreuk beboet 'Met alleen maar jeugdig enthousiasme kun je de wereld niet veranderen' You'll never walk alone wordt voor deze keer You'll never ride alone A? _^L«s O O Partij van de Arbeid Geschorst lid tennisclub is bij politierechter aan het verkeerde adres. gemeente Tholen LID VAN HET BESTUUR (M/v) PZC Zaterdag 23 augustus 2008 31 door Mieke van der Jagt MIDDELBURG - De Kamperlandse Maddy Nijssen is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een boete van too euro wegens lokaalvredebreuk. De Kam perlandse ging vorig jaar koffie drinken in de kantine van SV Slag- vast, een vereniging die haar als lid geschorst had en de toegang tot de verenigingslokalen had ontzegd. Nijssen was lid geworden van SV Noord-Beveland, onderhuurder van de hal die Slagvast van de ge meente huurt. Op advies van haar toenmalige raadsman ging Nijssen na het badmintonnen koffie drin ken in de kantine die door Slag- vast wordt beheerd, hoewel haar twee keer schriftelijk te verstaan was gegeven dat ze daar niet meer welkom was. Ook op advies van haar raadsman betaalde ze de boe te van 85 euro niet, die ze kreeg toen ze in november op verzoek van Slagvast door twee politieman nen uit de kantine werd verwij derd. Ze weigerde de transactie met met het oogmerk haar verhaal voor de rechter te kunnen doen. Het advies bleek gisteren contra productief. De politierechter kijkt in een strafzaak alleen naar de vraag of de overtreding is bewezen en niet of een schorsing of betre- dingsverbod terecht of onterecht is. Daarvoor staat het Nijssen vrij een civielrechterlijke procedure te beginnen. Nijssen vertelde toch maar haar verhaal: zij wil in Kamperland blij ven sporten en bij SV Noord-Beve land is het de gewoonte dat er nog wat gedronken wordt in de sport kantine. Ze heeft bovendien het bestuur van Slagvast herhaalde ma- Weigering van een transactie le- vert Kamperlandse niet de be oogde vrijspraak op. Zij kwam met haar actie bij de verkeerde magistraat terecht. len laten weten over het conflict te willen praten, maar het bestuur wil dat niet meer. Het conflict ontstond toen Nijssen een lid van een informeel clubje binnen Slagvast de wacht aanzeg de. Het bestuur keurde die actie af, waarop Nijssen een motie van wantrouwen tegen de voorzitter indiende, die geen steun vond. De nasleep van die ruzie bedierf, vol gens Slagvast, de sfeer binnen de club, op de banen, in de hal en in de kantine. De club kan leden van onderhurende verenigingen niet uit de hal weren op momenten dat de hal verhuurd is. De kantine wordt echter niet verhuurd en blijft terrein van Slagvast. ZOUTELANDE - Het lichaam van de sinds donderdag 14 augustus ver miste 36-jarige Serge Vleugels uit het Vlaamse Brasschaat is een week later aangespoeld op het strand van Zoutelande. Wande laars vonden het lichaam van de ervaren zeiler donderdag om streeks 20.00 uur. Zijn identiteit werd kort daarna vastgesteld. Vleu gels sloeg een week eerder in de monding van de Westerschelde overboord vanaf zijn zeiljacht. Zijn vriendin, die met haar zoontje in de kajuit was, ging snel daarna op zoek naar hem. Zij zag Vleugels even aan de rand van de vaargeul voor hij onder ging. Zij durfde hem niet na te duiken, omdat het zoontje dan alleen aan boord was. CDA-politicus uit Middel burg was specialist op de ter reinen onderwijs, welzijn, media en cultuur. Hij ging de politiek in, omdat het naar eigen zeggen 'wel wat radicaler mocht'. En daarom liet Marten Beinema, le raar Nederlands aan de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren, zich jarenlang op kandidaten lijsten zetten. Eerst voor de Anti Revolutionaire Partij, later voor het CDA. Zo was hij tussen 1971 en 1998 raadslid en wethouder in zijn woonplaats Middelburg, Sta tenlid en Tweede Kamerlid. Hoewel Beinema radicaal was in zijn politieke drijfveren, stelde hij zich doorgaans op zoals hij als per- Y. JÉ NECROLOGIE Marten Beinema 1932-2 008 door Ben Jansen soon was: beminnelijk, beschei den en gedreven in de zaken waar voor hij verantwoordelijk was. Bei nema - geboren in Dordrecht - heeft zich nooit nadrukkelijk ge presenteerd als Zeeuws Kamerlid. Hij probeerde zich niet te profile ren op Zeeuwse actualiteiten die buiten de portefeuilles lagen die hij beheerde: eerst onderwijs en welzijn, later media en cultuur. Het radicale in Beinema's aard kwam kwam wel nadrukkelijk naar voren toen hij in 1985 samen met vijf andere CDA-dissidenten tegen de plaatsing van kruisraket ten stemde. Hij werd vervolgens tot de linkervleugel van het CDA gerekend. „Een tikje overdreven", vond hij. „Met jeugdig enthousias me kun je de wereld niet verande ren. Hooguit hebben we wat in vloed gehad op de christelijke par tijen die samen het CDA vormen." Na zijn terugtreden als Kamerlid bleef Beinema in Zeeland actief op de terreinen waarop hij als politi cus actief was. Hij was onder meer de eerste voorzitter van sociaal-cul tureel instituut Scoop en hij gaf lei ding aan de programmaraad voor de kabeltelevisie in Zeeland. Beinema wordt maandag in Mid delburg begraven. Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. El ke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Roses. door Luc Oggel GOES - Voor de gelegenheid doopt hij de klassieker You'll never walk alone om tot You'll never ride alone. Lee Towers is zondag 31 augustus één van de artiesten die belangen- loos komen optreden tijdens de Ri de for the Roses. Towers - echte naam: Leen Huij- zer - is zeker niet onbekend met de Ride. Hij trad diverse keren op tijdens eerdere edities en is ook ambassadeur van het evenement. Daarnaast is hij al vele jaren good will ambassador van de in gene zing van kanker gespecialiseerde Daniël den Hoed-kliniek en het Sophia kinderziekenhuis in Rotter dam. „Mijn geluidsman is twee jaar geleden aan kanker overleden en links en rechts heb ik nog wel eens mensen aan de ziekte verlo ren. Ik denk dat iedereen er wel een keer mee te maken heeft ge had." Towers heeft de Ride zelf nooit ge fietst ('Ik heb sinds twee jaar een nieuwe knie, dus dat zit er niet meer in'), maar kijkt ernaar uit tij dens de record-editie in Goes te ko men zingen. „Ik ben ook redelijk verknocht aan Zeeland, we heb ben er als gezin jaren achtereen va kantie gevierd. In een huisje onder de vuurtoren in Haamstede." De zanger, die vooral bekendheid verwierf met zijn Gala of the Year-concerten in Ahoy', treedt, mits er geen sprake is van uitloop, zaterdag tussen 15.30 en 16.30 op in de Noordzeehal van de Zeeland hallen. Het repertoire is nog niet bekend, maar het overbekende You'll never walk alone zal zeker niet ontbreken, verzekert de Rot terdammer. „Maar deze keer zing ik natuurlijk You'll never ride alo ne. Ach, we gaan er gewoon wat leuks van proberen te maken." Behalve Lee Towers treden er vol gende week zondag nog veel meer bands en artiesten op, zowel bij de start als de finish als langs de drie routes. Het zijn allemaal Zeeuwse groepen, die de veertienduizend deelnemers muzikaal en uiteraard voor nop aanmoedigen. Het gaat om Dweilband De Lamsooren (start en finish), Brandi Russell (start en finish), Alwin, Pink Panthers, Grandpa Nick sessie band (finish), Oor ons noe (finish en 100 kilometer), Liever ier as tuus (100 kilometer), De Schelde- dweilers, Jon Houtekamer, Dweil band Tis Op (50 kilometer) en An- nemarie en DJ Remco Otte (25 ki lometer). Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses Zet een foto van uw team of de voorbereidingen in het speciale fotoalbum op www.pzc.nl Afdeling Vlissingen organiseert op dinsdag 26 augustus om 20.00 uur een Politiek Café in café De Concurrent Bellamypark 22 te Vlissingen Debat met 2e kamerlid Hans Spekman en wethouder Frans Prins o.l.v. Conny Miermans, voorzitter Splinter Debatteer met ons mee! De gemeente Tholen is voornemens om per 1 januari 2009 het bestuur van de openbare basisscholen in Tholen over te dragen aan een nieuw op te richten Stichting voor Openbaar Basisonderwijs. Voor deze nieuwe stichting worden kandidaten gezocht voor de functie van: Algemene informatie De nieuwe stichting telt 8 scholen met in totaal ongeveer 1100 leerlingen. Iedere kern van de gemeente Tholen heeft een openbare school. Het algemeen bestuur bestaat uit zeven leden. Het bestuur neemt alle taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden van het huidige bestuur (de gemeente) over. Het algemeen bestuur kiest uit zijn midden een voorzitter, secretaris en penningmeester. Zij vormen het dagelijks bestuur. Het dagelijks bestuur oefent een substantieel deel van de schoolbestuurlijke taken uit. Het algemeen bestuur oefent toezicht op het dagelijks bestuur uit. De definitieve besluitvorming over de oprichting van de nieuwe stichting en de bestuursoverdracht is voorzien in november 2008. Procedure De bestuursleden worden in november 2008 benoemd door de gemeenteraad op voordracht van een benoemingsadviescommissie. Deze vijf leden tellende commissie bestaat uit vertegenwoordigers van het college van burgemeester en wethouders, de schooldirecties en de oudergeleding van de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad. Profiel Van kandidaten wordt verwacht dat zij: a. de grondslag en doelstellingen van het openbaar onderwijs onderschrijven; b. bekend zijn met de uitgangspunten van Good Governance en dat zij daar naar kunnen en willen handelen; c. op de hoogte zijn en blijven van ontwikkelingen in het primair en voortgezet onderwijs; d. toegang hebben tot relevante netwerken; e. beschikken over bestuurlijke ervaring; f. een hbo of academisch werk- en denkniveau hebben; g. voldoen aan de in de statuten vastgelegde benoemingsvereisten. Informatie en sollicitatie Informatie over de functie en een informatiepakket is te verkrijgen bij de ambtelijk secretaris van de benoemingsadviescommissie, mevrouw J.M.F. van Grinsven. Zij is op 26 en 27 augustus en op 1 en 3 september 's ochtends telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 0166-668315; of via email: avaQtholen.nl. Indien u belangstelling hebt voor de functie verzoeken wij u uw CV met een korte motivatie vóór 4 september 2008 toe te sturen aan de ambtelijk secretaris van de benoemingsadviescommissie, p/a gemeente Tholen, mevrouw J.M.F. van Grinsven, Postbus 514690 AB Tholen of via ava@tholen.nl. onder vermelding van "bestuur stichting openbaar onderwijs Tholen". De bestuursleden van de Stichting Openbaar onderwijs Tholen ontvangen voor hun bestuurlijke werkzaamheden een onkostenvergoeding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33