Zeeland Cijfers bieden geen bevestiging kritiek PZC Scholierenprotest vormde Inbraken in zeven hotels in één nacht E-matching De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Zaterdag 23 augustus 2008 PZC Personeelsverloop politie Zeeland Heeft u de reclames van e-matching al gezien of ge hoord? Ze vliegen je momenteel op radio en tv rond de oren en ogen. E-matching, ik had er nog nooit van gehoord, is dating voor hoger opgeleiden. Nu heb ik niet de illusie dat ik met deze co lumn invloed kan uitoefenen op de grillen van uw liefdesle ven, maar langs deze weg wil toch enig tegengewicht bieden aan dit moderne fenomeen. Waar is de romantiek in de liefde gebleven? Moet je nu ook al je bul meenemen als je een afspraakje hebt? Het is toch geen sollicitatie? Straks loop je een blauwtje omdat je geen Wiskun de in je pakket had. Krijgen we straks liefde op het eerste diploma? Wordt het de professor op het witte paard? Ik begrijp er niks van. Ik vind het ook raar dat als je single bent en blijkbaar al moeilijk de ware kan vinden je hele bevolkingsgroepen uitsluit omdat ze geen hoge opleiding hebben. Je maakt het jezelf alleen maar moeilijker. Waarom zou je per se iemand met een hoge opleiding willen? Zit je daar met een doctorandus, is het een vreselijk chagrijn of ga je uit eten met een meester in de rechten, kan hij alleen maar over zijn werk praten. Of heb je die leuke meid afgewezen omdat ze 'slechts' Mavo had, kom je er later achter dat ze in de avonduren de HBO heeft afgemaakt. Dat laat je toch niet gebeuren? Nee, hier predikt nog een ro manticus die gelooft in de liefde, wars van rangen en standen. Het gaat om het gevoel, om de klik met iemand. Toch niet om de opleiding? Maar ach, misschien ben ik ouderwets. Ik heb ook iedere keer weer vochtige ogen als ik zie dat de prins toch weer voor Assepoester kiest. Zit je daar met een doctorandus, is het een vreselijk chagrijn Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere Onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie De kritiek van de politiebonden dat de verhoudingen tussen de leiding en werknemers van de politie Zeeland ernstig zouden zijn verstoord, dat er sprake zou zijn van vriendjespolitiek en een sfeer van intimidatie, wordt niet gestaafd door cijfers. door Conny van Cremberghe Het personeelsverloop bij de politie in Zeeland was onder het regime van korpschef Fup Goudswaard niet wezenlijk anders dan onder zijn voorganger Mag- chiel Dierckx, die hij in 2003 op volgde. Bij de vertrouwensperso nen van het korps werd de voor bije jaren geen enkele klacht over seksuele of andersoortige intimida tie ingediend. Voorts diende er in de periode Goudswaard (2003- 2008) slechts één geschil tussen korpsleiding en ondernemings raad voor de bedrijfscommissieka- mer voor Overheid voor Rijk en Politie: over de studiefaciliteitenre geling van de Zeeuwse politie. Voor de korpsbeheerder, burge meester Koos Schouwenaar van Middelburg, kwam het besluit van de ondernemingsraad van het korps om het vertrouwen in de korpsleiding op te zeggen 'als een volslagen verrassing'. Hij had, zo als hij het begin augustus zei, 'hier over helemaal niets van de onder nemingsraad vernomen'. Ook Goudswaard vindt de stelling- name van de personeelsvertegen woordiging opmerkelijk. „De ver houding tussen staf en raad was tot op de dag dat ik met buitenge woon verlof ging buitengewoon constructief, prima eigenlijk. Dat wil overigens niet zeggen dat er geen verschillen van mening wa ren. Er speelde nog de kwestie van uitbetaling van stakingsuren, maar daarover waren we in gesprek", laat Goudswaard weten. De aantijgingen als zou hij zich als korpschef hebben omringd met vrienden met veelal een Rotter damse achtergrond werpt hij ver van zich af. „Dat is gewoon niet zo." Uit gegevens verstrekt door de politie blijkt dat van de twaalf staf leden naast Goudswaard er vier een Rotterdamse achtergrond heb ben. Ze zijn uit die stad afkomstig of hebben er gewerkt. Bovendien zijn Rotterdam en West-Brabant sinds jaar en dag al de belangrijk ste voedingsgebieden voor het korps Zeeland. Dat Goudswaard en zijn collega chefs zich schuldig zouden hebben gemaakt aan intimidatie blijkt niet uit klachten. Wel kwamen er bij de vertrouwenspersonen signalen binnen dat een aantal politiemen sen slecht te spreken was over dis ciplinaire onderzoeken. Politie woordvoerder Mirja Vis: „Die sig nalen zijn ter harte genomen en de korpsleiding heeft daar vervol gens iets mee gedaan." Als de verhoudingen binnen het Zeeuwse korps ernstig verstoord zouden zijn, kan dat tot uiting ko men in het personeelsverloop. Dan zouden er verhoudingsgewijs veel mensen al dan niet vrijwillig moeten zijn vertrokken, maar uit de personeelsstatistieken in de jaar verslagen van het korps valt daar over weinig op te maken. Tussen 2002 en 2008 nam het aantal perso neelsleden bij het korps fors terug (met 101 fulltime fte's) van 945 tot 844. In diezelfde periode gingen er 193 dienders met pensioen en ver trokken er 161 om andere redenen. PZC Willem Adriaansens bron politie Zeeland door Emile Calon Het scholierenprotest in Middelburg, vorig jaar no vember, kan gezien wor den als het begin van het einde voor korpschef Fup Goudswaard. Uit gesprekken met tal van (oud)agenten blijkt dat na dat poli tieoptreden het gevoel overheerste dat de korpsleiding niet meer de straatagenten steunde. Ook nu nog heerst er binnen het korps veel onbegrip over het feit dat een aantal agenten, na een wel heel langdurig onderzoek, schuldig zijn bevonden aan te hard optreden. Daar komt bij dat onlangs twee an dere geschorste agenten door de rechtbank van alle blaam werden gezuiverd. Ze zouden volgens de korpsleiding processen-verbaal hebben vervalst, maar de rechters oordeelden daar heel anders over. Mede dankzij die beide vrijspra ken heerst er een gevoel dat de korpsleiding zich vervreemd heeft van de basis en onterecht op alle slakken zout legt. „Het vertrou wen in de leiding is helemaal weg", aldus een agent. Goudswaard was al langer niet erg geliefd bij het middenkader. Bij be noemingen passeerde hij velen met een jarenlange staat van dienst. Hij koos vaak voor jong en ambitieus. Voor mensen die be- door Carla van de Merbel DOMBURG - In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebroken in zeven hotels in Domburg en Zou- telande. In totaal is voor enkele tienduizenden euro's buitgemaakt. In een aantal gevallen is de hele kluis meegenomen. De inbrekers hadden het alleen gemunt op geld van het hotel; er is niet ingebroken in kamers van gasten. Eén van de gedupeerde hotels is Zonneduin aan de Nehalenniaweg in Domburg. Eigenaar Sabina Despinois weet nog niet hoeveel geld er precies uit de kluis is gesto len, maar schat het bedrag op dui zenden euro's. „Ze zijn via de ach terdeur binnen gekomen en heb ben de kluis in de receptie openge broken, waarschijnlijk met een koevoet. Ik denk dat het professio nele inbrekers zijn geweest. We sla pen naast de receptieruimte, maar hebben niets gehoord. Ook onze hond sloeg niet aan." Eigenaar Tom Maas van Hotel Ne- halennia, iets verderop, denkt juist dat het gaat om kwajongensstre ken. Ook in zijn hotel is ingebro ken, maar er is niet veel gestolen. „Er is alleen een soort nepkluisje meegenomen dat bij de deur hangt. Zo'n kluisje kost een paar tientjes. Maar het zet je wel aan het denken over betere sloten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2