PZC Ziekenhuizen maken rekening op Plan Tolenhotels' in Vlissingen W^ÊÊÊL Jongens zwaaien met wapen in Oost-Souburg WALCHEREN 38 25 31 Cijfers 2007 en resultaat noodmaatregelen 2008 begin september klaar. Wethouder, l'Escaut en uitzendbureau positief over voorstel. Beelden maken tekst overbodig bij expositie in Brouwershaven Zaterdag 23 augustus 2008 Boete voor geschorst lid tennisclub wegens lokaalvredebreuk Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Begin september zal duidelijk worden of de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes erin sla gen hun miljoenentekort weg te werken. Binnen twee weken wordt de jaarrekening 2007 ver wacht. Ook de evaluatie van de noodmaatregelen die in de zomer zijn genomen, zal dan klaar zijn. In mei bleek uit voorlopige cijfers dat de ziekenhuizen samen in 2007 zeven miljoen euro verlies hadden geleden. En dat ze voor 2008 afstevenden op een tekort van vijf miljoen euro. De directies kondigden noodmaatregelen af voor de zomermaanden: perso neelsstop, uitgavenstop, meer men sen behandelen om extra geld bin nen te krijgen en mogelijk het tij delijk sluiten of samenvoegen van afdelingen. De definitieve jaarrekening over 2007 had er allang moeten zijn, maar die heeft volgens woordvoer der Jaap Nelemans vertraging op gelopen doordat nog overleg ge voerd moest worden over achter stallige betalingen van de zorgver zekeraars aan de ziekenhuizen. „Die zouden de resultaten kunnen beïnvloeden. Daarom zijn er nog geen getekende verklaringen van de accountants." Gelijktijdig met de jaarrekening komt de rapportage over het eer ste half jaar van 2008 naar buiten, kondigt Nelemans aan. Die moet uitwijzen of de prestaties - goed De ziekenhuizen in Vlissingen en Goes laten in de eerste week van september zien hoe zij er finan cieel voor staan. In juni bleken zij miljoenen te kort te komen. danwel slecht - van vorig jaar wor den voortgezet in dit jaar. In die rapportage worden ook de voorlopige effecten verwerkt van de noodmaatregelen die de direc ties in juni afkondigden voor de zomermaanden juli, augustus en september. Nelemans: „Dan kun nen we zien of die maatregelen voldoende zijn om aan het einde van dit jaar op 'nul' uit te komen." De Statenfractie van de PvdA heeft gisteren opheldering ge vraagd bij het dagelijks provincie bestuur over de financiële situatie van de ziekenhuizen. PvdA-Staten- lid Wouter van Zandbrink wenst binnen twee weken antwoord van Gedeputeerde Staten, omdat op 5 september de Statencommissie welzijn vergadert. Op de agenda staat de brief van GS uit juni over de toekomst van de ziekenhuizen in Midden- en Noord-Zeeland. De PvdA herinnert eraan dat de finan ciële problemen veel groter waren dan de ziekenhuizen zelf aanvanke lijk dachten. De partij vraagt zich af welke gevolgen dat heeft voor de 'kwaliteitssprong' die de zieken huizen willen maken. (Hw Pa8 financ'ee' belang fusie is Xvoor Goese ziekenhuis immens OOST-SOUBURG - De politie heeft donderdagavond in Oost-Souburg negen jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar aangehouden. Ze zijn af komstig uit Vlissingen en Sou burg, De groep begaf zich rond 21 uur richting de Kanaalstraat waar vol gens een getuige één van hen met een 'vuurwapen' liep te zwaaien. Toen gealarmeerde agenten de jon gens om het wapen vroegen, gaf niemand hier gehoor aan. De poli tie nam daarop de groep mee naar het politiebureau voor verhoor. Op het bureau bekende één van hen dat het pistool van hem was. Het wapen is gevonden in een ho recagelegenheid aan de Kanaal straat waar een van de jongens het had verstopt. Het bleek te gaan om een balletjespistool. foto Ruben Oreel De Bouwen Ewoutstraat is één van de straten in Vlissingen waar relatief veel buitenlandse werknemers zijn gehuisvest. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is nog maar een idee, maar het zou zomaar de op lossing kunnen zijn voor twee las tige kwesties in Vlissingen. In de taskforce van Vlissingen, Rei- merswaal en Terneuzen is de sug gestie geopperd van speciale hotels en containerwoningen om buiten landse werknemers te huisvesten. Alledrie de gemeenten kampen met het 'Polen-probleem', waarbij huisjesmelkers ruime huizen om bouwen tot provisorisch pension voor de uitzendkrachten. Piet Polderman is de man die zich in Vlissingen met het onderwerp bezighoudt. „We hebben erover ge discussieerd hoe we huizen kun nen bouwen die wél geschikt zijn om die mensen te huisvesten. Nu wordt misbruik van ze gemaakt, omdat er geen goede faciliteiten zijn. Ze vallen in handen van men sen die van ze profiteren." De wethouder is enthousiast over de hotels en containerwoningen. „In andere steden van het land zie je dat het werkt. Niet dat die defi nitief van overlast af zijn, maar op deze manier kun je de huisvesting zeifin de hand houden. Die hotels kun je spreiden over de stad." Met een uitzendbureau, dat men sen aan het werk zet bij Schelde- poort in het Sloegebied, heeft Pol derman het plan al besproken. Vol gens hem is ook die positief. En dat is ook de Vlissingse woning corporatie l'Escaut. Directeur Jan van Beekhuizen wil best de verant woordelijkheid op zich nemen om de stroom werknemers onder te brengen. „Zeker als je de verhalen hoort van hoe ze nu vaak onderge bracht zijn bij huisjesmelkers. Als de ene lichting een ploeg in gaat, kruipt de andere lichting hun bed den weer in. Schrijnend." I** Een centrale huisvesting van bui- tenlandse werknemers zou niet alleen de overlast kunnen weg halen, maar ook de leegstand in Vlissingen kunnen oplossen. Rijk zegt Van Beekhuizen er ook niet van te worden, maar de mis schien wel enkele honderden huur ders komen hem goed van pas: ze zouden gelijk ook het leegstands probleem van Vlissingen oplossen. „Het toekomstige leegstandspro bleem", verbetert hij. „Want dat is er nu nog niet, maar straks wel als bepaalde projecten worden opgele verd. Wij denken ze kwijt te kun nen in het Middengebied." De huisvesting geeft de buurt rust, is de lijn van l'Escaut. „Dat is altijd als huizen ingevuld zijn. ja, óok bij buitenlandse werknemers. Die zijn er immers alleen om te sla pen. En van de studenten, die wij er ook huisvesten, hebben omwo nenden ook amper last." Tip? redactie@pzc.nl Het ziet er een stuk frisser uit op dat Terneuzense kantoor. De vloerbedekking heeft weer de juis te kleur gekregen, het aanrecht is van vlekken ontdaan en als er een windvlaag voorbijkomt, klinkt er geen gekuch meer door opwaaiend stof. Reden? Een nieu we schoonmaakster. Die boent alsof haar leven er vanaf hangt. Prima, alle lof. Totdat een werk nemer verbaal ontplofte, toen hij aan zijn nog naar schoonmaak middel ruikende bureau schoof. „Waar zijn mijn aantekeningen? Is dat mens alwéér geweest?", bulderde hij. „Waar laatje die normaal dan?", vroeg een colle ga. „Ik schrijf altijd op mijn bu reau. In het stof!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27