Zeeland klein juweeltje in het land PROFILT ftofouf- Honderd kilometer Initiatief nieuw meisjeskoor Kajakvaren op de Oosterschelde Kunst en Eer met twee groepen op Havendag ZVU geeft cursus natuur fotograferen Fietsend of wandelend door verlicht Ouddorp Ride for the Roses aanbiedingen S PZC Zaterdag 23 augustus 2008 27 KAMPERLAND - IVN Consulent- schap Zeeland houdt op vrijdag 29 augustus om 13.00 uur en zaterdag 30 augustus om 13.30 uur kajakont dekkingstochten over de Ooster schelde. De tochten zijn geschikt voor iedereen die ouder is dan vijf tien jaar, een zwemdiploma heeft en over een beetje conditie be schikt. Een gids wijst onderweg op alle natuurwonderen. Aanmel den kan via 0113-211675. Wie meer informatie wil, kan bellen naar 0118-637579- ZIERIKZEE - Muziekvereniging Kunst en Eer uit Zierikzee laat van middag van zich horen op de laat ste Havendag. Zowel het harmo nieorkest als de slagwerkgroep treedt tussen 13.30 en 15.00 uur op bij de Zuidhavenpoort. Het orkest, onder leiding van Dirk Verholle, brengt muziek uit musi cals, films en de showbizz. De slag werkers zorgen voor ritme in aller lei maten met stukken als Antillia- na en Back to Bennet. BURCH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) houdt vanaf 4 september een zevendelige cursus Natuur en Fotografie in en rond Burgh-Haamstede. Die vindt plaats op zeven donderdagen tus sen 13.30 en 16.30 uur. Docent is Jan Midavaine. Er is aandacht voor onder meer bo men, planten, paddenstoelen, die ren en herfstkleuren. Opgeven kan bij de ZVU via 0118-634800. OUDDORP - Ouddorp wordt vrijdag feestelijk verlicht voor de jaarlijkse lichtjesfietstoer. Bewoners van het dorp zorgen er op allerlei manieren voor dat hun huis en straat baadt in het licht of juist sfeervol en intiem wordt be schenen. Fietsers krijgen voor twee euro een routebeschrijving en een licht je mee. Inschrijven kan vanaf 21.30 uur bij het kantoor van de VW ('t Blaeuwe Huus) in Ouddorp. Bij de Kakkersweel bivakkeren tientallen eenden. De waterplas is een klein juweeltje, de moeite waard om even stil te blijven staan, foto Dirk-Jan Cjeltema Het zit er op. Een slordige honderd kilometer heb ben wij in de afgelopen drie weken gelopen. Van Zierikzee naar Bruinisse, via Sirjansland, Renesse, Burghsluis en Kerkwerve terug naar Zierikzee. De ene keer in de brandende zon, de andere keer in de gietende regen. Het was een mooie tocht, waarbij we veel dingen hebben gezien die je niet ziet als je in de auto zit. Ver rassende panden, onverwachte stukjes natuur en weggetjes waar van we het bestaan niet wisten. Het is ons opgevallen dat je kilo meters kunt lopen zonder iemand te zien. Auto's genoeg, soms ook nog gevaarlijk hard rijdend. Maar wandelaars kom je niet tegen. Nu is Schouwen-Duiveland ook niet echt ingericht op de wandelaar. Wandelpaden zijn er buiten de na tuurgebieden nauwelijks. Meestal gaat de route gewoon over de weg of over een fietspad. We hebben leuke ontmoetingen ge had, zoals de duikers bij Bruinisse die plotseling over de dijk kwa men. Of de vogelaars die geen flauw benul hadden naar welke vo gels ze stonden te kijken en de eige naar van een boerderij in de polder die stond te genieten van een blau we kiekendief Het zomerseizoen is voor ons nu voorbij, de wandelschoenen gaan voorlopig weer in de kast. Het zit er op. De wandelschoenen kunnen de kast in. foto Melita Lanting Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Tegels bepalen de sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de praktische voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat 11 adviseren over onze mogelijkheden Laat u inspireren en oezoek onze showroom aan de Walaammeweg 2, Vliddeiburg. Een afspraak maken met éèn van onze medewerkers kan natuurlijk ook. telefoon 0118 625 055. Ridley Compact racefiets van 1599.- voor 1299.- Shimano wielenset RS20 incl. banden, ketting en cassette van 385.- voor 260.- Sidi Zeta raceschoen van 139.95 voor 99.95 Race buitenbanden de 2e voor de halve prijs Regenkleding, overschoenen, fietshandschoenen onderkleding 15% korting Fietssokken en sportvoeding 3 halen 2 betalen Racebinnenbanden 5 voor 12.50 uf- itjr:j'jP'jfAU'jr J.A van der Goeskade 1c, GOES. TEL: 0113-211282 FAX: 0113-252432 Email: info@bikeshoprabout.nl www.bikeshoprabout.nl NIEUWERKERK - Het Nieuwerkerkse kinderkoor Jedaja wordt uitge breid met een apart koor voor meisjes vanaf twaalf jaar. Daartoe is besloten nu een deel van de trouwe leden de kinderleeftijd is ontgroeid. De maximum leeftijds grens voor het meisjeskoor is be wust ruim genomen en op dertig jaar gesteld. De repetities voor beide koren be ginnen na het zomerreces woens dag weer in verenigingsgebouw Sa lem in Nieuwerkerk. Het kinder koor repeteert vanaf 18.45 uur. De repetitie van het nieuwe koor be gint om 20.00 uur. Beide koren tre den op zaterdag 13 september in Dordrecht op voor de organisatie Woord en Daad. Ze houden dan ook een cd-presentatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 139