Zeeland Actie voor schoonmakers Giftige blauwalg nadert Zeeland PZC Bewoners schakelen advocaat in Geld weg bij bedrijfsinbraak Zeelandbrug nachtje dicht w-m Stof SCHOUWEN-DUIVELAND 38 FNV vreest lonen onder cao-minimum bij Port Zélande. Zuid-Holland stelt zwemverbod in voor Krammer-Volkerak. 25 31 63 Zierikzeeënaars wachten beslissing verkeersplan niet af. Beelden maken tekst overbodig bij expositie in Brouwershaven Zaterdag 23 augustus 2008 door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Vakbond FNV Bondgenoten maakt zich zorgen over de toekomst van schoonma kers bij CenterParcspark Port Zé lande op de Brouwersdam. Vier FNV'ers deelden daarom gister middag flyers uit aan nieuwe gas ten. Bij Port Zélande werken vol gens de bond zo'n honderd schoonmakers. Een aanzienlijk deel van hen is afkomstig van Goe- ree en Schouwen-Duiveland. De onrust is een gevolg van de si tuatie op het park Het Heijderbos bij Gennep. Daar levert sinds kort het Duitse bedrijf Menke de schoonmakers. Een deel van hen wordt volgens de Duitse cao be taald. „En die is slechter dan de Ne derlandse", stelt FNV-bestuurder Ron Meyer. „Daardoor krijgen schoonmakers bij CenterParcs min der dan het minimum cao-loon. We willen dat het bedrijf die men sen fatsoenlijk betaalt." Volgens Meyer is de directie van CenterParcs van plan de schoon- maakwerkzaamheden van alle par ken onder te brengen bij één be drijf „En als ze nu dit kunstje flik ken, doen ze dat straks ook bij an dere parken, waar het nu goed of beter in orde is. Het is immers een goedkopere oplossing." CenterParcs stelt in een reactie 'zich geen partij te voelen'. „Kol der", briest Meyer. „Het gebeurt op hun grondgebied en door een bedrijf dat door hen is ingehuurd." De FNV is het er verder niet mee eens dat de werknemers per huisje worden betaald. Verder zou de werkdruk te hoog zijn. „Dat is dus óók die state of hapiness", wijst Meyer naar de slogan van het be drijf De vakbond is extra boos door de manier waarop zowel CenterParcs Vakbond FNV is bang dat schoon- makers bij Port Zélande er straks op achteruitgaan. Bij Het Heijder bos, een ander park van Center Parcs, is al onrust uitgebroken. cao-minimum. BURCH-HAAMSTEDE - In een bedrijf aan de Roterij in Burgh-Haamste- de is donderdagavond tussen 20.00 en 20.20 uur ingebroken. De inbrekers hebben een raam ge forceerd om binnen te komen. Uit het pand is een bedrag van enkele honderden euro's verdwenen. Ook bij een bedrijfsinbraak in Serooskerke (W) is die avond geld buitgemaakt. Een geldautomaat bij een bedrijf aan De Zompe werd ge forceerd en leeggehaald. De buit bedroeg enkele tientjes. door Martijn de Koning BOMMENEDE - Er drijft weer giftige blauwalg in het Krammer-Vol- kerak. De provincie Zuid-Holland heeft daarom een zwemverbod in gesteld voor dat water, ten oosten van de Grevelingen. Het wier zit ook in de haven van Oude-Tonge, maar daar mag toch al niet ge zwommen worden. Het Krammer-Volkerak heeft een 'probleemverleden' met de blauw alg. Bijna iedere zomer is het raak. Verschillende maatregelen hadden tot nu toe geen nut. Het wier kwam via de Zuid-Hol landse wateren vervolgens vaak te recht in het Zoommeer, ten oos ten van Tholen. Buurman De Gre velingen werd bijna altijd ge spaard. Volgens een woordvoerder van de gemeente Zuid-Holland is dat geen garantie dat de Grevelin gen ook dit jaar 'algvrij' blijft. „We letten daarom extra op de omlig als Menke met eerdere acties om gingen. Volgens de bond werden actievoerders op de foto gezet, FNV-bestuurders hardhandig weg gestuurd bij een voorlichtingsbij eenkomst en kritische schoonma kers door Menke ontslagen. Van intimidatie was gisteren op de Brouwersdam geen sprake. Het vierkoppige FNV-team voor de in gang van het park kreeg aan het be gin van de actie wel even bezoek van twee bewakers van Center Parcs. „Ze vroegen of we het rustig willen houden", grinnikt Jan Mee- der. „Dat hebben we maar be loofd. Niet dat ze iets over ons te zeggen hebben hoor. We staan im mers op de openbare weg, niet op hun grondgebied." Boete voor geschorst lid tennisclub wegens lokaalvredebreuk Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Een groep van 63 bewo ners uit de Zierikzeese binnenstad heeft een advocaat in de arm geno men. Die moet hen helpen het voorgenomen verkeersplan voor het Zierikzeese centrum van de ge meente Schouwen-Duiveland van tafel te krijgen. Dat veelbesproken plan voorziet onder meer in éénrichtingsverkeer op de Nieuwe Haven. Bewoners van het Havenkwartier vrezen daardoor een toename van verkeer in hun smalle straten (Breedstraat, Bagijnestraat, St. Domusstraat en het Karsteil). Hoewel de gemeenteraad volgen de week nog praat over het plan en het dus naar de prullenbak zou kunnen verwijzen, willen de be woners zo lang niet wachten. Ze willen de advocaat van Den Hol lander uit Middelharnis juist voor die tijd nog inzetten door hem een brief te laten schrijven aan de raad. Vervolgens denken de bewo ners via een advocaat gemakkelij ker de gemeente aansprakelijk te kunnen stellen voor eventuele schade door drukker verkeer. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag afgesloten voor alle verkeer. De weg is dicht tussen middernacht en vijf uur 's ochtends. Het verkeer wordt omgeleid via de stormvloedkering. Ambulances kunnen eventueel wel gewoon over de brug. De provincie, eigenaar van de weg, voert onderhoud uit aan de beton nen pijlers van de brug. Vier FNV'ers delen flyers uit aan gasten van Port Zélande. De vakbond vreest dat de schoonmakers van het park te maken krijgen met lonen onder het foto Dirk-Jan Gjeltema gende wateren van het Kram mer-Volkerak." Zuid-Holland con troleert het zwemwater aan de noordzijde van de Grevelingen, Zeeland doet dat aan de Schou- wen-Duivelandse kant. Blauwalg komt in Zeeland verder niet al te vaak voor. Vorige maand werd het spul wel ontdekt in de vesten in Goes. Ook bij Terneuzen zijn er soms problemen met het wier. Bij aanraking of inname kan blauwalg fikse gezondheidsproble men veroorzaken. Tip? redactie@pzc.nl Het ziet er een stuk frisser uit op dat Terneuzense kantoor. De vloerbedekking heeft weer de juis te kleur gekregen, het aanrecht is van vlekken ontdaan en als er een windvlaag voorbijkomt, klinkt er geen gekuch meer door opwaaiend stof. Reden? Een nieu we schoonmaakster. Die boent alsof haar leven er vanaf hangt. Prima, alle lof. Totdat een werk nemerverbaal ontplofte, toen hij aan zijn nog naar schoonmaak middel ruikende bureau schoof. „Waar zijn mijn aantekeningen? Is dat mens alwéér geweest?", bulderde hij. „Waar laat je die normaal dan?", vroeg een colle ga. „Ik schrijf altijd op mijn bu reau. In het stof."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137