Sport Van Hummel hoopt op top drie 60 jaar ervaring www.juultje.nl 44 Zaterdag 23 augustus 2008 PZC Spanjaard Gutierrez rijdt vandaag als leider Zeeland binnen. Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe door Patrick Oelait NIEUWEGEIN - Met Andre Greipel, gisteren in Nieuwegein winnaar van de tweede etappe in de Eneco Tour, had Kenny van Hummel geen rekening gehouden. De sprin ter van Skil-Shimao koos het ver keerde wiel. Sprinten is keuzes maken. Op de Verhoefweg in Nieuwegein maak- - te Kenny van Hummel gisteren al weer de verkeerde keuze. De 26-ja- rige sprinter van Skil-Shimano richtte zijn vizier op Tom Boonen en Daniele Bennati, in theorie dé twee topsprinters in de Eneco Tour. Aan de andere kant van de weg was het echter Andre Greipel die het meeste stoom maakte. De Duit ser van Team Colombia boekte in Nieuwegein al zijn tiende zege van het seizoen. Voor Van Hummel staat de teller nog altijd op nul. Het is veel te weinig om mee te tel len in het wereldje van de top sprinters, beseft de Gelderlander. „Sprinters als Greipel en Boonen rijden niet voor niks bij topploe- gen. Ik moet daar reëel in zijn. Daar komt nog bij dat het in de Eneco Tour lastig is om de juiste keuzes te maken. Het zit allemaal heel dicht bij elkaar. Het enige dat ik kan doen is mijn intuïtie vol De Duitser Andre Greipel (derde van links) wint in Nieuwegein de tweede etappe in de Eneco Tour. Kenny van Hummel (vierde van links) is op de vierde plaats de beste Nederlander. foto Valerie Kuypers/ANP gen." Van Hummel heeft de Eneco Tour gepromoveerd tot een van zijn hoofddoelen. Als voorberei ding trainde de geblokte renner in het Brabantse Lienden tweeënhal ve week in een zuurstofarme kli maatkamer. Op een virtuele hoog te van 2500 meter stimuleerde hij de aanmaak van rode bloedcellen. Volgens Van Hummel heeft de niet alledaagse aanpak geholpen. „Ik vind dat ik er sta, al kwam het er vandaag niet helemaal uit. Ik kan niet zo goed tegen regen." Van Hummel, donderdag achtste in Roermond, is niet de enige sprinter in zijn team. Ploegmaats Robert Wagner en Sebastian Sied- ler staan in de pikorde van Skil-Shimano op gelijke hoogte. De vorm van de dag is bepalend voor de strategie die in de sprint wordt gekozen, zegt de Nederlan der. „We bepalen tijdens de koers onderling wie we gaan uitspelen. Het heeft geen zin om alles naar mij toe te trekken. Het is niet pro fessioneel om voor mijn eigen kans te gaan als ik me niet goed voel." Of hij vandaag in Terneuzen of de overige dagen kan toeslaan, waagt 'eeuwige belofte' Van Hum mel te betwijfelen. Voor iemand die minutieus heeft toegeleefd naar de Eneco Tour koestert hij be scheiden ambities. „Ik wil beter doen dan de vierde plek van van daag. Haal ik een keer top drie, dan is mijn Eneco Tour geslaagd." Met minder dan een zege neemt Andre Greipel geen genoegen meer. De leeftijdsgenoot van Van Hummel staat in zijn ontwikke ling een stuk verder. Pakte hij be gin dit seizoen vier ritzeges en de eindoverwinning in de Tour Down Under, het meeste opzien baarde de beer uit Rostock met een etappezege in de Giro. De Spanjaard Jose Ivan Gutierrez (Caisse d'Epargne) rijdt vandaag in de witte leiderstrui Zeeland bin nen. De etappe start in Nieuwe gein, ruim 189 kilometer ligt de fi- nishstreep in Terneuzen. 1^ Kenny van Hummel wordt vierde in de tweede etappe van de Ene co Tour. Hij hoopt in deze ronde op een top-drieklassering, moge lijk vandaag al in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 134