Rondje Rozenoord mag Zeeland Sluis wil nut voedselbank verminderen Nieuw leven kerk Sas Gehandicapten mogen Hulst wel in tijdens Vestingstedendagen Stof College wil dat minima vaker beroep doen op huidige voorzieningen. Na tien jaar leegstand is er weer bedrijvigheid in godshuis aan Oostkade. Als beloften worden nagekomen, is er geld genoeg voor ommetje. Gemeente reageert op klachten over afsluiting van de binnenstad. 26 Zaterdag 23 augustus 2008 PZCZ door René Hoonhorst SLUIS - Inwoners van Sluis zouden geen beroep op de voedselbank hoeven doen. Burgemeester en wethouders willen investeren in preventie, zodat verstrekking van voedselpakketten op langere ter mijn niet meer nodig is. Maar voor de kleine groep mensen die een voedselpakket toch goed kun nen gebruiken moet er een kwali tatief én kwantitatief goed pakket beschikbaar komen, schrijft het col lege in een antwoordbrief aan PvdA-raadslid Joop Wielakker. Het college overweegt bijvoor beeld supermarkten in de gemeen te actief te benaderen om mede werking te verlenen aan de voed selbank. Vers fruit en groenten zijn tot nu toe weinig in de pakket ten te vinden. Grutters staan niet te trappelen om daar verandering in te brengen, meldt de plaatsver vangend filiaalmanager van Albert Heijn in Oostburg alvast. „Produc ten die over de datum zijn, kun nen we bijvoorbeeld niet schen ken. Die moeten terug naar het dis- W* B en W: Kleine groep die voedsel- pakket nodig heeft, moet ge noeg, gezond voedsel krijgen. Supermarkten zien niet veel in structurele medewerking. door Raymond de Frel SAS VAN CENT - Tien jaar na de laat ste kerkdienst heeft de voormalig Nederlands Hervormde kerk aan de Oostkade in Sas van Gent een nieuwe bestemming. Jan Vinke en Annelies Korst hui zen er sinds gisteren met hun recla mebureau Recht door Zee en wil len later dit jaar ook zeifin de kerk gaan wonen. Het kerkje stond al ja ren te verpauperen. Direct na de laatste dienst werd er kerkasiel ver leend aan een gezin uit Macedo nië. Eind 1998 kocht Den Doelder ZEEUWSE Het ziet er een stuk frisser uit op dat Terneuzense kantoor. De vloer bedekking heeft weer de juiste kleur gekregen, het aanrecht is van vlekken ontdaan en als er een windvlaag voorbijkomt, klinkt er geen gekuch meer door opwaaiend stof. RedenEen nieuwe schoon maakster. Die lapt en boent alsof haar leven er vanaf hangt. Prima, tributiebedrijf, omdat ze wettelijk niet meer voor consumptie mogen worden aangeboden. Structurele medewerking aan een voedsel bank is ook niet gebruikelijk. We zijn gebonden aan het beleid van het hoofdkantoor in Zaandam." Exploitant Claeijs kan als franchise nemer van C1000 in Aardenburg zijn eigen beleid voeren. „Maar ik kan ook geen producten wegge ven, die over de datum zijn. Inci denteel help ik mensen hier in Aar denburg, maar in structurele bij dragen zie ik niet veel. Het zal niet de bedoeling zijn dat ik zelf naar de voedselbank moet." De super markten zijn overigens nog niet door de gemeente benaderd. B en W schrijven Wielakker ook dat ze er alles aan doen om te zor gen dat mensen kunnen 'voorzien in hun eigen levensbehoefte'. De sociaaldemocraat wilde onder meer weten of de gebruikers van de voedselbank een beroep doen op de voorzieningen uit de bijzon dere bijstand. Een nog lopend on derzoek leert het college dat niet ie dereen die er voor in aanmerking komt gebruik maakt van de in het minimabeleid opgenomen voorzie ningen. Samen met het algemeen maatschappelijk werk probeert de gemeente de nooddruftigen beter te bereiken. Een voorzieningen- gids waarin 'in begrijpelijke taal wordt uitgelegd welke voorzienin gen er zijn bij de gemeente' wordt momenteel ontwikkeld. en Partners het pand, om er een nieuwe bestemming voor te vin den. Tal van plannen (zoals een ar chitectenbureau, Chinees restau rant, multifunctioneel centrum, dancing en uitvaartcentrum) pas seerden de revue, maar de kerk bleef leegstaan. Het godshuis dreigde even zelfs te gen de vlakte te gaan, totdat Korst en Vinke langs het mos en de dui- venpoep keken en opeens brood in de kerk zagen. Na een grondige verbouwing ver kasten zij gisteren hun reclamebu reau van de Burgemeester Hoefna gelstraat naar de Oostkade. De ver bouwing is nog niet af, dus stellen Vinke en Korst de officiële ope ning uit tot volgend voorjaar. Tip? redactie@pzc.nl alleen maar lof voor zo'n schone tante. Totdat een werknemer ver baal ontplofte, toen hij aan zijn nog naar schoonmaakmiddel rui kende bureau schoof. „Waar zijn mijn aantekeningen? Is dat mens alwéér geweest?", bulderde hij. „Waar laatje die normaal dan?", vroeg een collega. „Ik schrijf altijd op mijn bureau. In het stof!" door René Hoonhorst SLUIS - Enkele subsidieverstrekkers dreigen niet over de brug te ko men, omdat het Rondje Rozen- oord hiaten toont en geen rondje meer is. Het complete ommetje kan echter alleen worden aange legd als alle instanties hun toezeg gingen nakomen. Het 'Rondje' zit dus als het ware gevangen in een vicieuze cirkel. Als het niet zo triest was, had Jean-Jacques Roels er om kunnen lachen. De secretaris van de Stads raad Sluis snapt niet waarom be woners van verzorgingshuis Ro zenoord en de Toren van Bourgon- dië (een aanleun-appartementen- flat) nog steeds niet zonder proble men naar het hertenkamp of de begraafplaats kunnen wandelen. Voormalig voorzitter Willem Behr lanceerde het idee al jaren geleden. De stadsraad kreeg ook direct van door Harold de Puysseleijr HULST - Mensen met een rolstoel, scootmobiel, boaster of rollator mogen dit weekeinde de binnen stad van Hulst wél in tijdens de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat laat de gemeente Hulst op de valreep weten na klachten van ge handicapten dat de binnenstad vandaag en morgen het grootste gedeelte van de dag verboden ge bied is voor zowel auto's als fiet sers. Wel wijst de gemeente erop dat het voor gehandicapten, gezien alle kanten steun voor het idee. Maar oudjes, en anderen, die een rondwandeling naar het dieren- parkje willen maken, moeten nog steeds twee keer de gevaarlijke Hoogstraat oversteken. Op de Zuid- dijk lopen ze de kans dat hun rolla tor bij de ingang van het voetbal veld van de dijk rolt of dat de wiel tjes in het gras blijven steken als ze vanaf de Zuiddijk de Sint Pieters- straat in willen lopen, constateert Roels. 'Camping zorgt dat terrein makkelijk toegankelijk is, ook voor rollatorduwers' De secretaris wil graag een eind maken aan de Babylonische spraakverwarring rond het rondje. De gemeente meldde eerder dat de wandeling snel kon worden ge realiseerd, maar keerde ijlings op haar schreden terug vanwege geld gebrek. Deze week liet het dage lijks gemeentebestuur weten dat de vele activiteiten, niet altijd ge makkelijk zal zijn zich in het feest gedruis binnen de wallen te bege ven. „Getracht is echter om ook voor deze bezoekers de randvoor waarden te scheppen, zodat ook zij dit geweldige evenement kun nen meebeleven. De verkeersregel aars zullen aan deze groep bezoe kers extra aandacht schenken", al dus woordvoerster Micaëla van Bunder van de gemeente. Voor mindervaliden rijden er op beide dagen vanaf 12.00 uur specia le pendelbusjes vanaf de aangeleg de parkeerterreinen naar de bin nenstad van Hulst. Er zijn vertrek punten op parkeerplaats 1 aan de Absdaalsweg (tegenover Life de stadsraad het geld nog niet bij elkaar had, waardoor Sluis haar bij drage van duizend euro nog even vasthoudt. Overleg met de stads raad en andere, mogelijke geld schieters moet een oplossing brengen. Voor een oplossing is Roels natuur lijk te vinden. Maar volgens de stadsraad-secretaris hoeft er niet meer te worden gezocht. „Woning bouwcorporatie Woongoed en de Vrienden van Rozenoord hebben hun eerder beloofde bijdrage nog niet overgemaakt, omdat ze betwij felen of het oorspronkelijke rondje wel gelopen kan worden. De ge meente weet blijkbaar niet dat Camping De Meidoorn zelf voor een wandelpad over haar terrein zorgt en gaat ervan uit dat we nog veel meer geld nodig hebben", be toogt Jean-Jacques Roels. Campingexploitant Eric van den Kerchove bevestigt dat de Stich ting Godshuizen Sluis, eigenaar van het kampeerterrein, de stads raad eerder heeft beloofd op eigen kosten zorg te dragen voor een goe de wandelverbinding tussen de Hoogstraat en de Zuiddijk. De Mei doorn wil alleen niet dat het Rond je Rozenoord als toeristische attrac tie wordt aangeprezen, omdat de camping niet zit te wachten op grote horden recreanten op het ter rein. „Maar de stichting heeft er na tuurlijk niets op tegen dat oudere inwoners en wandelaars uit Sluis over het kampeerterrein kuieren", bevestigt Van den Kerchove. Door dat de camping zelf voor een rolla- torvriendelijk pad zorgt, slinkt de kostenraming van het Rondje Ro zenoord met ongeveer tweederde. Met een bedrag van ruim zeven mille is wandelend Sluis spekko- per, stelt Roels. Hij is wel blij dat de stadsraad de prijs van duizend euro voor een Kern met Pit toch nog krijgt, hoewel het Rondje niet op 1 september klaar is. Roels laat de knelpunten van de rondwandeling graag 'live' zien. Vanaf de Toren van Bourgondië tot aan de begraafplaats en de in gang van camping De Meidoorn is plaats voor een smal paadje langs de Hoogstraat. Er staat al vangrail of beplanting. „Een paar stootban- den ter hoogte van de huidige par keerhavens en het is veilig. Als de gemeente zorgt dat het pad aan de Zuiddijk ook bij de toegang naar de voetbalvelden veilig wordt, komt het Rondje voor de bakker." Garden) en op parkeerplaats 2 bij Interjute te Kapellebrug. Op par keerplaats 3 bij Neckermann, par keerplaats 5 terrein Hulst Noord en parkeerplaats 6 nabij Reynaert- land, dient men zich te melden bij de parkeerwachten. In parkeerzo- ne 4 (industrieterrein Hogeweg), is geen mogelijkheid om gebruik te maken van het pendelbusje. De 45km voertuigen mogen de binnenstad niet in. Hiervoor gel den dezelfde regels als voor het reguliere autoverkeer. De organisatie van de Vestingste dendagen verwacht dat er vandaag en morgen vele tienduizenden be zoekers over de vloer komen in het centrum van Hulst. K Secretaris Jean-Jacques Roels van Stadsraad Sluis op de plaats waar het nieuwe pad van Rozenoord naar de begraafplaats moet komen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 128