Zeeland Scenario Schuifbalans weegt weer op bronzen schaaltjes Protestlied over Plan Perkpolder 'rollatorstad' doemt op ZONDAG GEOPEND Brugman J25 ZEEUWS-VLAANDEREN Archeologisch Museum laat Romeins verleden Aardenburg herleven. Pro j ectontwikkelaars willen Kop van de Noordstraat aanpakken. Kritiek op plan voor recreatieproject in buurt oude veerplein. 38 31 Zaterdag 23 augustus 2008 bij elkaar bracht, zwakt dat iets af. „Wij zijn wel teleurgesteld, maar we gaan er vooralsnog van uit dat de overeenkomst binnen enkele weken wordt bekrachtigd", zegt Van Oord. Tot die tijd wil hij niet specifiek op het plan ingaan. Naeye hield zijn pand negen jaar aan totdat hij in Leyten een koper vond die de Kop van de Noordstraat een kwali teitsinjectie wilde geven. Een aan tal ondernemers uit het winkelge bied heeft een innovatiecoöperatie opgericht, die de kwaliteit van het plan bewaakt. door René Hoonhorst AARDENBURC - Voor een echt gaaf exemplaar van een Romeinse un ster moeten belangstellenden bij voorbeeld naar Nijmegen. Maar de Sluise ambtenaar en conservator Arco Willeboordse is al heel blij met een incomplete schuifbalans uit het begin van de jaartelling. „Op het eerste oog mogen de de len van het oude weeginstrument niet spectaculair lijken, de bijzon derheid maakt de unster toch zeer de moeite waard. Het is de enige en oudste die in Zeeland is gevon den: in de jaren zestig door de be faamde archeoloog )an Trimpe Burger." Willeboordse voegt er aan toe dat er weliswaar een ket tinkje en enkele gewichten ontbre ken, maar bezoekers krijgen toch een goed beeld van de werking van de schuifbalans doordat het Gemeentelijk Archeologisch Mu seum in Aardenburg er enkele los se gewichten en bronzen weegbak jes bij zet. Ruim veertig jaar na de opgraving is het instrument prachtig geres taureerd en geconserveerd. Een mooie aanleiding om het museum eens binnen te lopen, werft Wille boordse als dé culturele ambassa deur van de gemeente Sluis. Hij vestigt ook nog maar eens de aan dacht op de wisseltentoonstelling, die dit jaar is gewijd aan het Reli- door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een plan om de Kop van de Noordstraat in Terneuzen een impuls te geven, staat ander maal op de tocht. De projectont wikkelaars Leyten Vastgoed uit Rotterdam en NL-Development uit Den Haag willen samen de Kop zo snel mogelijk aanpakken. Daarbij ligt de nadruk op het te rugbrengen van dynamiek in de binnenstad. Een vestiging van het ROC, een concertzaal zoals de Vooruit in Gent en een ontmoe tingscentrum voor zakenlieden zijn voorbeelden die in combina tie met winkels en appartementen het centrum zo'n impuls kunnen geven, dat Terneuzen zich ontwik kelt tot een 'regiostad' in plaats van een 'rollatorstad'. Leyten en NL-Development ver wierven een positie in het gebied door het pand van meubelzaak Naeye-Verstraeten te kopen. „Het is zaak dat er snel een intentieover eenkomst wordt getekend met de andere grondbezitters in het ge bied (woonstichting Clavis en de gemeente Terneuzen). Dat had al moeten gebeuren, maar door za ken als vakanties en zieken heeft de gemeente nog steeds geen krab bel gezet. Als het binnen een maand niet is geregeld, gaat het niet door. Leyten wilde het liefst dit jaar al slopen en volgend jaar Twee projectontwikkelaars heb- ben door de aankoop van het pand van Naeye-Verstraeten een vinger in de pap bij een plan voor de Kop van de Noordstraat. bouwen", zegt Willy Naeye. Hij werd met de projectontwikkelaars in contact gebracht door Bram Stoffels van ondernemerskoepel Coördinatie 8c Management. Ook hij wordt ongeduldig. Eerder deze maand sprak Stoffels al van een ge brek aan daadkracht bij burgemees ter en wethouders. „Het lijkt wel of de gemeente de Kop van de Noordstraat niet inte resseert. De tijd van afwachten moet nu echt voorbij zijn. We wachten al tien jaar", zegt hij nu. Initiatiefnemer Hugo van Oord, die de twee projectontwikkelaars gieus Erfgoed. Behalve brokstuk ken uit eigen bodem heeft Aarden burg beeldjes van vooral Romein se godheden geleend bij andere musea en particulieren uit heel Ne derland en Vlaanderen. De ten toonstelling is nog te zien tot en met eind oktober. Het museum aan de Marktstraat is dinsdag tot en met vrijdag van to tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur open, en op za terdag en zondag van 13 tot 17 uur. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - De eigenaren van camping Perkpolder hebben van vrienden uit de muziekwereld een protestlied over Plan Perkpolder ca deau gekregen. Het lied is gemaakt door Herman Erbé, voormalig zanger/gitarist en tekstschrijver van de band Circus Custers, en Co Vergouwen, toetse nist van de Margriet Eshuysband. Het lied is te beluisteren via www.campingperkpolder.nl. Het echtpaar Heiszier heeft op die web site een speciale hoek over Plan Perkpolder ingericht. De Heiszler's baten een camping uit midden in het gebied waar de aanleg van een jachthaven, golf baan en de bouw van tweede wo ningen is gepland. 'Op zich een goed initiatief, ware het niet dat in middels het oorspronkelijke idee van een recreatieve impuls voor de streek is veranderd in een me ga-woningbouwproject. Daar is niet meer de lokale bevolking bij gebaat, maar enkel de grote investe ringsmaatschappijen. Die zien hun kans om goedkope landbouw grond te kopen en om te zetten in bouwgrond voor de rijken onder ons...', zo valt onder meer op de website te lezen. Het echtpaar Heiszier wil belangstellenden via de site op de hoogte houden over de voortgang van het project. Irf www.campingperkpolder.nl Tip? redtern@pzc.nl Beelden maken tekst overbodig bij expositie in Brouwershaven Boete voor geschorst lid tennisclub wegens lokaalvredebreuk Conservator Arco Willeboordse met delen van het weeginstrument, een Romeinse unster. foto Camile Schelstraete van 11.00 tot 17.00 uur Hulst', Absdaalseweg 19 Tel. 0114-320080 Roosendaal, Oostplein 13 Woonboulevard, Tel. 0165-569852 M SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 127