Sport Wijnstra wint vertrouwen in Zierikzee Depothouder m/v Jonge wielrenner uit Heinkenszand wordt knap derde. Gutierrez rijdt in leiderstrui naar Terneuzen 44 I Zaterdag 23 augustus 2008 PZC door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - Wielrenner Jacob Wijnstra gaat volgend weekeinde vol vertrouwen naar het NK tijdrij den in Oudenbosch. De coureur uit Heinkenszand kreeg het geloof in zichzelf terug tijdens de Ronde van Zierikzee. Daarin was hij gis teravond met zijn derde plaats de beste Zeeuw. „Vorig week reed ik in een tijdrit niet zo goed. Dit kon ik dus goed gebruiken." Wijnstra - pas 21 jaar - heeft nog niet al te veel aansprekende resul taten achter zijn naam staan. In juni won hij wel bij de beloftes het districtskampioenschap tijdrij den en veertien dagen geleden ein digde hij in een koers in het Bel gische Meulebeke als tweede. Met de podiumplaats in Zierikzee be leefde hij een nieuw hoogtepuntje in zijn prille carrière. De jonge Bevelander, die voor Theo Middelkamp fietst, voelde gisteren al heel snel dat hij goede benen had. Na goed vijf ronden van elk zo'n twee kilometer de marreerde hij. Martijn Simons, de 38-jarige routinier uit Roosendaal, sprong met hem mee. En even la ter sloot ook Gerwin de Regt uit Nispen aan. Met z'n drieën werk ten ze goed samen en elke ronde liepen ze uit op het peloton, waar in ook een Zuid-Afrikaan, een Amerikaan, een Canadees, een Au straliër, een Israëliër, een Rus en vier Belgen op de pedalen stamp ten. Halverwege de wedstrijd over 75 kilometer was het verschil al 75 se conden. En ook daarna bleven de drie tempo maken. „Het parkoers ®ts hier zo bochtig dat je met een klein groepje makkelijk kunt uitlo pen op een peloton", zei Wijnstra. Jacob Wijnstra voert de kopgroep aan. Martijn Simons, de latere winnaar in Zierikzee, en Gerwin de Regt volgen. „Maar ik wist niet dat we zo hard gingen, dat we het peloton kon den pakken." De grote groep - de achtervolgers Johnny van der Klooster en Ran dy Sint Nicolaas uitgezonderd - werd acht rondes voor het einde gegrepen. Op dat moment kozen de drie koplopers ervoor even uit te blazen en te wachten tot alle ge- dubbelden op drie rondes voor het einde geklasseerd werden en uit de koers werden gehaald. „Toen kwam ik dus met twee erva ren renners te zitten", vertelde Wijnstra. „Ik wist dat ik het niet Jacob Wijnstra is in de Ronde van Zierikzee de beste Zeeuw. De ren ner uit Heinkenszand demarreert al vroeg en eindigt uiteindelijk als derde. moest laten uitdraaien op een sprint en dus ben ik in de laatste ronde weggesprongen. Martijn ging sterk mee, maar Gerwin leek te moeten lossen. Maar hij kwam er toch weer bij. Tja, toen was ik kansloos in de sprint." Die werd gewonnen door Simons, die eerder dit jaar ook al de Ronde van Westdorpe op zijn naam schreef. Tussendoor werd hij twee foto Dirk-Jan Gjeltema de in Nispen, Burgh-Haamstede, Chaam, Kortgene en Biervliet. Op die plekken was Johnny Hooger- land vaak zijn plaaggeest, maar de ex-prof uit Yerseke was er in Zie rikzee niet bij. Achter Wijnstra werd Dordtenaar Sint Nicolaas vierde. Hij won de sprint van mede-achtervolger Wil- co Jonker, Wijnstra's ploeggenoot uit Burgh-Haamstede. NIEUWEGEIN - De Duitser André Greipel van Team Columbia heeft gisteren de tweede etappe van de Eneco Tour gewonnen. Na een rit van Roermond naar Nieuwegein over ruim 173 kilometer klopte hij in een massasprint CSC-renner Juan Jose Haedo en Robert Förster (Gerolsteiner). Donderdag eindig de de eerste etappe ook in een massasprint. Toen was de Belg Tom Boonen de snelste. De Span jaard Jose Ivan Gutierrez (Caisse d'Epargne) blijft in de witte leider strui. Vijf renners reden gisteren na on geveer vijftig kilometer weg bij het peloton in de hoop deze keer een massasprint te voorkomen. Hun voorsprong bedroeg echter nooit meer dan ruim vier minuten. De vijf, onder wie de Nederlander Matthé Pronk van Cycle Collstrop, hielden het tot negen kilometer voor de finish vol. Toen zorgden de sprintersploegen voor een her groepering. Vandaag finisht de derde etappe in Terneuzen. Deze etappe start in Nieuwegein. Morgen vertrekt de vierde etappe vanuit Terneuzen. Gemiddeld 350,- per maand bijverdienen? PZC zoekt op korte termijn een in Wemeldinge Als depothouder ben je verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. Je bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat jouw bezorgers de kranten op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. Verdiensten De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast lees je gratis PZC. Aanmelden of informatie Ben je bereid om 's ochtends vroeg kranten in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgersteam, wanneer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen en in uitzonderingsgevallen zelf de kranten te bezorgen? Neem dan tijdens kantooruren voor aanmelden, of meer informatie, contact op met0800 - 022 27 10. Voorwaarden Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepassing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 125