Zeeland PROFILE vertelt over noordse woelmuis nadert zeeia„d Noord-Beveland online Extraatje minima zit er dit jaar niet in i "f 1 Giftige blauwalg Ride for the Roses aanbiedingen Ministerie vindt dat Reimerswaal Wet werk en bijstand overtreedt. B PZC Zaterdag 23 augustus 2008 I 2 7 Medewerkers van waterschap Zeeuwse Eilanden en Stichting Landschapsbeheer Zeeland plaatsen stripborden op de Schutteplaat, met informatie over de zeldzame noordse woelmuis. Inzetje: de noordse woelmuis introduceert zichzelf op het stripbord. foto pzc 1299.- Ridley Compact racefiets van 1599.- voor Shimano wielenset RS20 incl. banden, ketting en cassette van 385.- voor 260.- Sidi Zeta raceschoen van 139.95 voor 99.95 Race buitenbanden de 2e voor de halve prijs Regenkleding, overschoenen, fietshandschoenen onderkleding 15% korting Fietssokken en sportvoeding 3 halen 2 betalen Racebinnenbanden 5 voor 12.50 U f: I :j 7 P t; IA I- !-J I WISSENKERKE - Noord-Beveland heeft een nieuwe website. Dat was hard nodig, want over de oude was niemand tevreden. De ge meenteraad drong het afgelopen jaar maandelijks aan op een betere digitale bereikbaarheid, maar door omstandigheden raakte de site in het slop. De nieuwe website is overzichtelijker ingedeeld en be- gintmet het nieuws. Formulieren om digitaal producten aan te vra gen, ontbreken nog, maar komen binnen afzienbare tijd op de site J.A van der Goeskade 1c, GOES. TEL: 0113-211282 FAX: 0113-252432 Email: info@bikeshoprabout.nl www.bikeshoprabout.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Tegels bepalen de sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de praktische voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat u adviseren over onze mogelijkheden. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab karcher www.raabkarcher.nl BOMMENEDE - Er drijft weer giftige blauwalg in het Krammer-Vol- kerak. De provincie Zuid-Holland heeft daarom een zwemverbod in gesteld voor dat water, ten oosten van de Grevelingen. Het wier zit ook in de haven van Oude-Tonge, maar daar mag toch al niet ge zwommen worden. Het Krammer-Volkerak heeft bijna elke zomer een blauwalgplaag. Buurman De Grevelingen werd bijna altijd gespaard. Blauwalg komt in Zeeland verder niet al te vaak voor. Vorige maand werd het spul wel ontdekt in de vesten in Goes. Ook bij Terneuzen zijn er soms problemen met het wier. Bij aanraking of inname kar blauwalg fikse gezondheidsproble men veroorzaken. door Luc Oggel KRUININGEN - Arme inwoners van Reimerswaal hoeven dit jaar niet te rekenen op een extraatje van de gemeente. Het gemeentebestuur is op de vingers getikt door staatsse cretaris Aboutaleb van Sociale Za ken wegens onrechtmatige uitvoe ring van de Wet werk en bijstand (Wwb). Reimerswaal heeft minima al een aantal keer een eindejaarsgratifica- tie van honderd euro gegeven. Die geste trok echter de aandacht van de Inspectie Werk en Inkomen, omdat het verstrekken van een ein dejaarsuitkering valt onder inko menspolitiek en lokale overheden daar niet over gaan. Hoewel de gemeente aan het mi nisterie heeft laten weten de grati ficatie uit de algemene middelen en niet uit de middelen bijzondere bijstand te verstrekken, nam Socia le Zaken geen genoegen met die uitleg. De staatssecretaris mist een verkla ring van het gemeentebestuur dat het zal toezien op het voorkomen van wederrechtelijke uitvoering van de Wwb. Verder ontbreken een oordeel van de gemeenteraad over het collegestandpunt én een werkinstructie. „Doe je eens een keer iets voor de mensen aan de onderkant van de samenleving, is het weer niet goed", verzucht wethouder Cees Knuit (PvdA). „Maar van het jaar zit het er dus niet in, want anders krijgen we een boete en die is vrij hoog." Knuit vindt dat het ministerie van Sociale Zaken 'moeilijk doet'. „Als het nu om een onverantwoorde uitgave zou gaan, zou ik het kun nen begrijpen. Er zijn meer ge meenten die minima een extraatje geven." De brief van het college aan het ministerie komt op 2 september aan de orde tijdens de raadsverga dering, om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 119