Meningen O AutoTrack.nl Kleintjes Klassiek^ LEZERSEMTRA PZCJ Uitnodigen Oranjezon Campers Spoorvorming Varkenscastratie Topsalarissen (1) Topsalarissen (2) Hans Warrenpad Vlissingen kunststad 1 O I Zaterdag 23 augustus 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Hoewel uitgenodigd, waren er geen vertegenwoordigers van na tuur- en milieuverenigingen aan wezig op de Mosseldagen (PZC, 18 augustus). Ik zou in hun plaats ook niet geko men zijn met al die 'Stop de Groe ne Leugen'-spandoeken, want die kreet is zelf leugenachtig. Aan de ene kant uitnodigen en aan de an dere kant schofferen met onterech te kreten, die al te vaak geuit zijn, is geen manier. Als je wilt praten met je tegenstan der moet je je wapens even afleg gen. Zo hoort het. Dus mensen die in het wegblijven van milieuclubvoormannen een re den temeer zien om schande te roepen over milieuorganisaties, zouden langzamerhand eens naar zichzelf moeten kijken, zoals ook de mosselclubvoormannen dat langzamerhand zouden moeten doen wat hun actiemiddelen be treft. J.J.H.Fortuin Gravenhof 11 Goes 'Oranjezon wordt monument' (PZC, 20 augustus). Onder deze kop wordt de natuurlijke aanwas van duintjes omschreven. Dit ge bied is niet de enige plaats waar zich een en ander voordoet. Buiten de dijk van Ritthem is na de dichting in 1946 hetzelfde ge beurd. Tot de dijkverzwaring in 1986 liepen wij als gids met toeris ten een rondje-Fort Rammekens, strand, schor, Fort. Toen men in 2000 op het onzalige idee kwam om de duintjes te vernielen om een kunstmatige slufter aan te leg gen, was het gedaan met het 'na tuurgebied' in de zin van het woord. Eenzelfde natuurgebeuren vindt plaats aan de Kaloot. Ook daar heeft men plannen die tot vernie ling van de natuur zullen leiden. Voor Oranjezon is het nog niet te laat. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Wat een gezeur van de anti-cam- perlobby. Zelfs het milieu en de tweede auto worden er nu bij ge haald. Een camper rijdt en andere vakantiegangers vliegen waar schijnlijk, hetgeen het milieu nog meer belast. Als camperbezitter (een oldtimer: originele Westfalia Volkswagen T2B uit 1974) heb ik vroeger veel gekampeerd. Met een minimalis tisch tentje met daarin kind, hond en vrouw. In die volgorde anders pastte het niet. Daarna kwam de besteleend met afwasbakje en gor dijntjes. Altijd al stonden we 'a la Ferme'. Met onze camper rijden we nu zo snel mogelijk Nederland uit, want we vinden het zonde om ons geld uit te geven op locaties waar we nauwelijks welkom zijn. Stop de discussie maar en laat de camping beheerders maar klagen over terug lopende inkomsten en protesteren tegen gemeenten die wel een cam perplaats willen aanleggen. De anti-camperlobby snapt niet dat ik ergens voor de rust wil staan en niet wens te worden ge- confonteerd met een vakantiepro motieteam, feestelijke travestiever kiezingen, collectieve barbecuefees ten en dure kampwinkels. Wees dus niet bang campinghouder, dat u inkomsten mist omdat ik op een camperplaats in uw gemeente ga staan en mijn inkopen bij de loka le dorpswinkel doe. Ik geef mijn vakantie-euro's graag uit over de grens. Rudy Prager Groeneweg 19, Noordgouwe Reimerswaal heeft de Zeeuwse pri meur met doelgroepstroken (PZC, 19 - 08). De provinciale weg N289 tussen af slag bij Rilland en Kruiningen is al tijden een levensgevaarlijke weg door de enorme spoorvorming. Verkeersambtenaar Blommaert walst daar zo overheen door te zeg gen dat aan de rechterkant straks dus tractoren rijden. Meneer Blom maert denkt waarschijnlijk daar mee weg te komen, maar de ver schrikkelijk diepe geulen in het as falt zijn juist niet het ergste op dat stuk. Wachten we dan toch maar weer op het eerste fatale ongeval door aquaplaning Bestuurders, neem uw verant woording eens onder het motto: 'Geen woorden, maar daden'. Kees Griep Burg.Sandbergstraat 1, Krabbendijke Onverdoofde varkenscastratie is weer uitgesteld. Kan iemand mij uitleggen hoe het mogelijk is dat onopgeleide var- kensboeren deze operatie mogen uitvoeren? Ik dacht dat je voor dierenartsta- ken toch wel enige studie gehad moest hebben. Anderhalf miljoen biggen die ge marteld worden. Het zou goed zijn als de consu menten het volledige proces van kunstmatige inseminatie tot de slacht van varkens eens zouden bij wonen. Veel mensen zouden moe ten overgeven, net als de biggen die na castratie kotsend van de pijn op een hoopje bij elkaar krui pen. Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Ik ben het eens met de SP dat som mige mensen veel te veel verdie nen, (PZC, 21 - 08) maar anders dan mevrouw Kant van de SP ben ik niet met afgunst vervuld. Van mij mag iemand die ooit voor ei gen risico een onderneming is be gonnen miljoenen verdienen. Ook is er groot verschil in bestuur ders van ziekenhuizen. Het ver schil tussen de heer Simons en de heer Rademacher is vele malen groter als de Westerschelde diep is. De heer Rademacher is er in ge slaagd een Ziekenhuisgroep in Zeeuws-Vlaanderen neer te zetten die zich kan meten met de beste ziekenhuizen van Nederland Ook beschikt hij over toekomstvisie, be grijpt het belang van intense sa menwerking met België. Hij is naar mijn idee elke euro dubbel en dwars waard. Maar dan de heer Simons die de ziekenhuisfiisie op Walcheren-Be- veland probeert door te drukken. Als hij zich de afgelopen vijfender tig jaar niet had beziggehouden met publieke functies dan had de PCZ vele artikelen minder geschre ven over alle problemen die de heer Simons met zijn vermeende bestuurlijke kwaliteiten heeft ver oorzaakt. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Tijdens een Erasmus-masterclass behandelden we het begrip 'tacit knowledge': verborgen kennis vind je verticaal door heel het be drijf heen. Kwaliteit en winst wor den net zo hard gerealiseerd door een precieze schoonmaakster, als door een conciëntieus afdelings hoofd. Uit onderzoek blijkt dat één man in een groot bedrijf nooit alle disci plines kan beheren, en het daarom gevaarlijk is hem wel die macht te geven. Hooguit heeft hij een scherpe heli kopterview en is hij op pr-niveau het 'smoel' van het bedrijf Toe komstvisie ligt meer in handen van de Raad van Bestuur, de grote aandeelhouders en de externe advi seurs. Dat zonder kapitein een modern schip niet vaart, is onzin. Het managementteam onder de overbetaalde directeur houdt met afdelingshoofden het schip op koers. Het is de Amerikaanse Chief Exe cutive Officer (CEO-)cultuur, die te verregaande macht, te veel geld en opties geeft aan één directeur, met legio voorbeelden waar dat fout gaat. Het soleren van een Walcherse zie kenhuisdirecteur ligt nog vers in het geheugen. In de zorg zou een volledagfunctie van een managementteam-voorzit ter met normaal salaris passender en loyaler zijn. J. Pollemans Singel 10, Biervliet In de PZC van 19 augustus sugge reert een briefschrijver dat de ge meente Goes onder druk van de christelijke fractie liever geen stra ten in de nieuwe schrijverswijk naar homoseksuele schrijvers wil de vernoemen. Getuige de uitlatingen van minis ter Van Middelkoop (Christen- Unie) over de deelname van enke le PvdA-bewindslieden aan de Gay Pride heeft een deel van de Nederlandse christenen nog steeds moeite met het thema, maar de briefschrijver die zich beklaagt over de Goese politici is wat voor barig in zijn oordeel. In de nieuwe schrijverswijk is namelijk ook een Gerard Revelaan gepland. Nu weet ik niet of de briefschrij ver Reve als een typische 'griffor- meerde' mannenbroeder ziet, maar deze vernoeming lijkt mij toch een eerbetoon aan een groot Nederlands schrijver die zijn ho moseksualiteit niet onder stoelen of banken stak. Floortje Zwigtman Diamant 28 Middelburg Wat is het toch met die lieden, die het nodig vinden met de spelling van hun naam te knoeien om al leen daardoor hun status op te krikken! (PZC, 21 augustus) Spa(h)r van den Hoek; Dui(y)ven- dak en nu ook Riekwel(l). Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op Klassieke muziek CD's die de stemming van uw kleintje positief kunnen beïnvloeden Ik ben blij Ik ben verdrietig Ik ben boos Ik ben relaxed Ik ben moe Muziek voor uw kleintje jfikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10