Stichting haalt meer cultuur naar Rilland Zeelan Zes dagen per week gaat om Hopen op het kotje van de oude buurman GOESE RESTANTEN 3 daagse gaSSSma Eerste muziekfestival aan de Kaaij in Tholen biedt veel variatie Cees van den Berg leurt al anderhalfjaar met collectie antieke fietsen. Kloosterproducties heeft grootse plannen met congrescentrum. Zomerfeest bij Simnia Motorongeval op brug blijft raadselachtig H&M opent grootste Zeeuwse filiaal in Goes Mantra's meezingen in Wilhelminadorp Wakeboardwedstrijd op het Veerse Meer 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Sija Zijl-de Jong en Jeroen van Dragt zijn de beste dagbladbezorgers. 26 I Vrijdag 22 augustus 2008 PZC door Rob Paardekam POORTVLIET - Het is dat Cees van den Berg uit Poortvliet niet snel opgeeft, anders had hij zijn antie ke fietsen al lang in de verkoop ge daan. „Maar ik ga door", zegt hij. „Het is een prachtige collectie. Die wil ik aan mensen laten zien." Laat daar nou net het probleem zit ten: Van den Berg heeft geen expo sitieruimte. Daarom staan de onge veer 25 historische fietsen, plus an der materiaal over de geschiedenis van de tweewieler, bij hem thuis in dozen opgeslagen. „Doodzon de", aldus de inwoner van Strijen- ham, bij Poortvliet. „Het is echt een fraai geheel. Na die in het mu seum van Nijmegen is het mis schien wel de grootste collectie an tieke fietsen in ons land." In het verleden hebben Van den Berg en zijn maat Simon Groen een poos geëxposeerd in De Mees- toof in Sint-Annaland, maar begin 2007 moesten ze daar weg. Sinds die tijd is Van den Berg op zoek naar een ruimte om de tentoon stelling een vervolg te geven. „Het liefst op Tholen, want ik zal er re gelmatig aanwezig moeten zijn." De Zeeuw heeft naar eigen zeggen bij de gemeente aangeklopt voor hulp. Zo zag hij het wel zitten om de fietsen op te stellen in de Tim- pahal in Tholen-stad, zolang die er nog staat. „Maar het heeft allemaal niet veel geholpen. Ik heb de in druk dat ze niet veel zin hebben om samen met mij naar iets te zoe ken." Een woordvoerster van de ge meente laat in een reactie weten dat de gemeente geen ruimte be schikbaar heeft om te verhuren en niet de middelen heeft om een an dere ruimte te faciliteren. „Het is deze man z'n hobby en dat waar deren we enorm, maar we hebben echt geen oplossing." Van den Berg heeft zijn hoop nu gevestigd op een 'kotje' van zijn be jaarde buurman. Het schuurtje is een beetje aan het verkrotten, maar zou, na een kleine opknap- 'lk heb er jaren over gedaan om dit alles te verzamelen. Dat doe je niet zomaar weg' beurt, best als expositieruimte kun nen dienen. „Zijn dochters staan te popelen om het aan mij te ver kopen, maar zelf wil hij niet. Tja, dan houdt het op hè. Wie weet kan het over een paar jaar." Ondertussen zoekt Van den Berg gewoon door naar een tijdelijk on derkomen. Tijdelijk tussen aanha lingstekens, want voor twee maan den richt hij geen tentoonstelling in. „Daar kost het gewoon te veel tijd voor. Het moet echt om een behoorlijke periode gaan." Zijn an tieke fietsen verkopen, doet hij in elk geval niet. „Ik heb er jaren over gedaan om dit alles te verzamelen. Dat doe je niet zomaar weg." door Luc Oggel RILLAND - Allerlei soorten muziek, theater, themadagen en uiteinde lijk ook internationale acts. Als het aan de kersverse Stichting Kloos terproducties ligt, gebeurt het straks allemaal in Rilland. De nieuwe stichting vindt zijn oor sprong in het Celtic Festival, een groots opgezet benefietevenement dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden in zalencomplex 't Klooster van Rilland en dit jaar (op zaterdag 1 november) een ver volg krijgt. „Het was zo'n succes, dat we in overleg met het Klooster hebben besloten om daar op regel matige basis dingen te gaan organi seren", zegt Rob Bitter, die ook bij de organisatie van het Celtic Festi val betrokken is. Hij spreekt van een mooie symbiose. „Dit initia- DOMBURG - Op het terrein van zorgcentrum Simnia in Domburg is zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een zomerfeest. De Domburgse Ringrijdersvereniging houdt een wedstrijd en er is een rommel markt. Ook zijn er zijn spelletjes voor kinderen. GerechtsDeurwaardersKantoor j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M.Weertman d.d. 14-08-2008 blijkt, dat t.v.v. Eric Jacobus Deijnen, wonende te Middelburg, aan DOMINIK DANIËL WOZNIAK, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 14-07-2008. Bij dit exploot, waarvan D.D. Wozniak een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes tief zou veel minder levensvatbaar zijn als je steeds zalen moet afhu ren, wat veel geld kost. De stich ting wil ideëel bezig zijn, niet com mercieel." Hoewel Rilland volgens Goesenaar Bitter wel 'wat dingetjes' heeft, kan het in zijn ogen geen kwaad dat het dorp een (culturele) opkik ker krijgt. „Het is een uithoek, maar tegelijkertijd ook een soort drielandenpunt. Het is voor Zeeuwen, Brabanders en Belgen goed te bereiken." De stichting wil er, door regelma tig evenementen te organiseren, aan bijdragen dat er in Zeeland iets te doen is. „In de zomer lukt dat meestal wel, maar in de winter is het aanbod wat kariger", zegt Bitter. De nieuwe Stichting Kloosterpro ducties wil regelmatig (culturele) evenementen organiseren in con grescentrum 't Klooster van Ril land. VLAKE - De politie is op zoek naar meer informatie over het ongeval waarbij woensdagavond een mo torrijder op de Vlakebrug betrok ken was. Hij reed door de slag boom van de brug die net voor scheepvaartverkeer openging. Ge tuigen van het ongeval kunnen zich melden via 0900-8844. De 35-jarige motorrijder uit Goes ligt nog in het ziekenhuis in Antwer pen. Hij is buiten levensgevaar. GOES - H&M opent woensdag om 10.00 uur aan de Lange Vorststraat 98 in Goes het 91e filiaal in Neder land en het grootste in Zeeland. Kinderen kunnen meedoen aan een kleurwedstrijd. De eerste klan ten krijgen een cadeautje bij hun aankoop. H&M Goes biedt dames- en kin dercollecties op ruim 1400 vierkan te meter vloeroppervlak. Het eerste door de stichting georga niseerde evenement staat morgena vond vanaf 20.00 uur op het pro gramma: een Ierse avond met de Jolly Beggars uit Bergen op Zoom, waarbij Irish stew en Guinness worden geserveerd. Op 20 en 27 september volgen respectievelijk nog een Ierse avond en een Portu gese avond. „We beginnen rustig met wat folk- avonden, maar volgend jaar willen we ook andere en grotere dingen gaan doen. Jazz, blues, theater en themadagen, zoals een Zeeuwse dag, een spirituele dag en een Ko rendag", licht Bitter een tipje van de sluier op. „In 2010 willen we ook wat grotere nationale en inter nationale namen naar Rilland ha len." Bitter sluit een samenwer king met Podium Reimerswaal niet uit. De stichting staat inmid dels voor een groot deel in de stei gers. „We hopen nog op donateurs en wat meer vrijwilligers." Q www.kloosterproducties.nl WILHELMINADORP - In het Wilhel- minahuis aan de Brugstraat in Wil helminadorp vindt zondagmiddag een meezingconcert plaats, waar mantra's en spirituele liederen ge zongen worden. Chundra Feenstra en Arjuna Heij zorgen met een In disch harmonium, percussie en zang voor begeleiding. De bijeen komst begint om 14.30 uur en duurt tot 17.30 uur. De deelname is gratis. KORTGENE - Wakeboarders strijden morgen op het Veerse Meer bij de Kortgeense camping De Paarde kreek tegen elkaar tijdens de Pro test Wakeboard Battle. De start is om 10.00 uur. Overdag wordt ge sport, 's avonds wordt gefeest. Om 21.00 uur begint een concert, met Electric Co, Dreamcast, Idols-win- nares Nikki en dj Leroy. Entree voor het concert kost 7,50 euro. THOLEN - Na er al jaren over gespro ken te hebben, is nu het eindelijk gelukt: drie horeca-ondernemers aan de Kaaij in Tholen-stad heb ben een muziekfestival op poten gezet. Op zaterdag 30 augustus, als ook de braderie in Tholen wordt gehouden, zijn er vanaf 12.00 uur diverse optredens. Het aanbod is zeer divers. Zo kan het publiek luisteren naar blaaska pel De Klienkers, maar ook naar Miss Behaviour, dat stevige rock- covers ten gehore brengt. Verder betreden zanger Danny (Neder landstalige meezingers), Johnny Ri vers (Elvis Presley-repertoire) en Massive (popcovers) de vrachtwa gentrailer, die aan de Kaaij als po dium zal dienen. Natuurlijk ont breken ook Anita en Ed niet. Het festival duurt tot 23.00 uur. door Raymond de Frel AXEL - Tja, als je eenmaal in een vast ritme zit, dan sta je ook op jouw vrije zondagochtend al rond vijf uur uit bed. Simpelweg omdat je niet meer kunt slapen, omdat je alle andere dagen rond die tijd uit de veren moet om kranten te be zorgen. Sija Zijl-de Jong (40) uit Axel weet al niet meer beter. Zes dagen in de week gaat de wekker om vier uur. Uiterlijk drie uur later hebben de bewoners van de Graafjansdijk in Westdorpe de PZC ofBN/DeStem in de brievenbus. Die consequente manier van han delen is ook de Nederlandse Dag bladpers opgevallen. Sija is de bes te seniorbezorgster van Zeeland en dingt nu mee naar de Neder landse titel Dagbladbezorger van het Jaar 2008. 'Heerlijk om vroeg op te staan. Die stilte op straat, de vogeltjes die fluiten' Telegraaf-bezorger Jeroen van Dragt (33) uit Terneuzen is de bes te Zeeuwse bezorger in de junior categorie (tot veertig jaar). Beide bezorgers hebben al een fiets ge wonnen, maar hopen op 24 sep tember als landelijke winnaar ook met een reischeque van tweedui zend euro aan de haal te gaan. Sija bezorgt sinds april 2007 kran ten. „Ik belde om te melden dat ik mijn krant niet had gehad. Kreeg ik te horen dat er te weinig bezor gers waren. Ik heb meteen gerea geerd, want ik zocht al tijden werk. Een week later kon ik aan de slag." Sindsdien richt ze haar dagen an ders in. Elke avond kruipt ze om half negen onder de wol. „De videorecorder neemt dan al mijn favoriete programma's op. Ik vind het heerlijk om vroeg op te staan. Die stilte op straat, de vogeltjes die fluiten." Q Stemmen op Sija kan op www.word- dagbladbezorger.nl. Bij gebrek aan een expositieruimte heeft Cees van den Berg uit Poortvliet zijn antieke fietsen opgeslagen in zijn schuur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 96