Zeeland Raad wenst tempo achter recreatieplan Goes staat illegaal Polenpension toch toe 35,- BEVELANDEN-THOLEN 38 Anonieme ode aan de Olympische sporters Vrees voor lange aanloop recreatiezone bij Wolphaartsdijk. schitterend lamelparket vanaf per m2 nraioïMisii Gezellig Maarten van der 1 Weijden van patiënt tot kampioen Vrijdag 22 augustus 2008 Film by the Sea eert gebroeders Dardenne met oeuvreprijs Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes moet vaart zetten ach ter het plan voor een recreatiezone in Wolphaartsdijk. Alle raadsfrac ties dringen aan op tempo. Ze vre zen dat de papieren aanloop (struc tuurvisie, exploitatievisie, bestem mingsplan) veel tijd zal vergen. In elk geval mogen bestaande plan nen van recreatieondernemers niet worden gefrustreerd, vinden de meeste fracties. Er ligt nog geen panklaar plan voor het recreatiegebied bij Wol phaartsdijk, één van de vier 'hot spots' aan het Veerse Meer en di recte omgeving die de provincie heeft aangewezen om op te pep pen. Alleen de uitgangspunten zijn grof weg bekend: in vijftien jaar tijd is een flinke kwaliteitsverbetering no dig van campings, jachthavens, in frastructuur en natuur. Allemaal deelprojecten die samen het totale recreatiezoneplan vormen. Goes zal in een structuurvisie aangeven hoe de uitvoering in het vat moet worden gegoten. Een aantal zaken is al wel bekend. Zo komt de Zuidvlietpolder in aan merking als natuurgebied. De pol der kan dienen als compensatiege- bied voor groen dat verloren gaat bij uitbreiding van recreatiebedrij- ven. Waar er gebouwen (rood) bij komen, moet elders natuur Kwaliteitsverbetering van het re- creatiegebied bij Wolphaartsdijk is dringend noodzakelijk. Daar om moet Goes haast maken met het plan voor de recreatiezone. (groen) terugkomen. Ook de ont- sluitingsweg via een te verbeteren Aardebolleweg en doorsteek naar de Langeweg, met apart fietspad noordelijk daarvan, staat vrijwel vast. Waterschap Zeeuwse Eilanden legt deze zogeheten rondweg op verzoek van Goes aan, maar van die kant is het de laatste tijd stil. Wethouder Rinus Dieleman liet gisteren weten binnenkort met het waterschap te overleggen. „De turbo moet erop." Dat geldt voor de hele recreatiezo ne. WD-fractievoorzitter Sjoerd Heijning vertolkte gisteren in de commissie de gevoelens van de meeste fracties: „Ik woon al 25 jaar in Goes en in die tijd zijn op Noord-Beveland allerlei vernieu wingen in gang gezet en is de re creatie bij Wolphaartsdijk feitelijk op slot gezet. Dat is een slechte zaak. Het is hoog tijd dat er iets ge beurt." Heijning doelt daarbij onder meer op recreatieondernemers die soms al meer dan vijftien jaar bezig zijn met uitbreidingsplannen, maar tel kens op een muur van bureaucra tie zijn gestuit. Zij mogen nu niet verder worden gefrustreerd in hun vernieuwingsdrang, vindt ook de Kamer van Koophandel. De han delskamer spoort college en raad in een brief aan tot spoed: kwali teitsverbetering van het recreatie gebied in Wolphaartsdijk is drin gend noodzakelijk, gezien het te ruglopende toerisme in Zeeland. Wethouder Dieleman beloofde gis teren de sokken erin re zullen zet ten. Overigens is nog niet duidelijk wat het plan voor de recreatiezone kost (er zijn onder meer grondaan kopen nodig) en wie wat moet fi nancieren. KAPELLE - ineens hing er een oranje pylon in de vlaggen mast van openbare basisschool De Moolhoek in Kapel- Ie. Niemand weet hoe die er terecht is gekomen. „In de mast klimmen is bijna een Olympische prestatie, zeker mét een pylon. En een lange ladder is ook niet zomaar voorhanden", zegt directeur Niek Flipse. Wanneer de pylon wordt weggehaald is niet bekend. „Voorlopig zien we de pylon maar als een extra ondersteuning voor de Nederlandse sporters in Peking", aldus de schooldirec teur. foto Willem Mieras Aquariumhandel Brouwers b.v. Boulevard 131,4701 ES Roosendaal T +31 (0)165 - 536216 F+31 (0)165 - 546684 E info@aquariumbrouwers.nl I www.aquariumbrouwers.nl door Frank Balkenende GOES - Poolse werknemers hou den de komende jaren onderdak in een pension aan de Goese Stoof- straat. Het college van burgemees ter en wethouders verleent vrijstel ling voor de komende vijf jaar. Daarmee is de dreigende sluiting van het pension van de baan. De huisvesting van de vijftig, over wegend Poolse, seizoensarbeiders stond vorige maand op losse schroeven. Volgens het college is het pension op de bovenverdiepin gen van een pand op de hoek Stoofstraat/ 's-Heer Hendriks- kinderenstraat illegaal. Het huidi ge gebruik is namelijk in strijd met het bestemmingsplan. Dus moest het pension binnen zes weken de deuren sluiten, gelastte het college. Uitzendbureau Schiffelers Advies BV tekende beroep aan. Het uit zendbureau huurt het pand voor de huisvesting van buitenlandse werknemers die in Zeeuwse glas tuinbouwbedrijven werken. De werknemers dreigden op straat te belanden als Goes de daad bij het woord zou voegen. Het college heeft nu de hand over het hart gestreken. Kadir Kucukte- kin van Schiffelers is blij met de vrijstelling. „Dit is goed nieuws, maar gezien de gesprekken had den we geen andere uitspraak ver wacht." as» www.logus.nl Marie Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118-69 00 00 Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar staat niet echt te boek als handig. Maar hij wil zich niet laten kennen, dus pakt hij klussen wel aan. Onlangs was het weer zo ver. De lamp in de keuken had het begeven. De man klauterde op een trap, deed iets onduidelijks en verbood zijn vrouw om aan de lichtknop te ko men, want dan zou ze een schok krijgen. Dat is inmiddels enige tijd geleden en sindsdien brandt de lamp de hele tijd. Deze week verslechterde de situatie. De lamp in de kamer ging ook ka pot. Ook hier slaagde de klusser er niet in om de lamp te repare ren. In afwachting van betere tij den leest de vrouw haar boeken nu aan de keukentafel. Gezellig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95