het even niet klopte bij Oranje AUTOMAGAZINE 6 nummers voor €19,95 Bizar en stormachtig slot voor springruiters Neem nu een abonnement twee toppers Voor meer actuele berichten uit Peking Ga snel naar www.gto-magazine.nl/aanbieding Kijk op: www.pzc.nl/olympischespelen PZC Vrijdag 22 augustus 2008 I 41 PEKING - In aanloop naar het duel met wereldkampioene Guo Yue gaf ze zichzelf een klein winstkans je. Toen Li Jiao in 25 minuten van de tafel was geveegd door de Chi nese tafeltennisster (0-4), bleek zelfs dat een te optimistische voor uitblik. „Ik ben een beetje naïef ge weest", zei Li Jiao. „Je krijgt ge woon geen kans." De Europees kampioene ging giste ren, net als haar landgenote Li Jie, onderuit in de achtste finales van het olympisch toernooi. Guo Yue bleek twee, drie niveaus beter. Li Jiao deed er wel alles aan om Guo Yue wat tegenstand te bie den, maar zelfs de kleinste spelden prik werd niet aanvaard. „Ik ben te leurgesteld omdat ik - vooral in het landentoemooi - betere resul taten wilde hebben. Maar ik ben ook blij dat ik op de Olympische Spelen heb gespeeld, zeker omdat het in China is." Dat gold ook voor Li Jie. De 24-jari- ge verdedigster leek tegen Feng Tianwei, de nummer negen van de wereld, na winst in de eerste ga me even op weg naar een grote surprise. Daarna trok de Singapore se speelster de partij naar zich toe: 1-4. „Als ik de tweede game had gewonnen, was het misschien an ders gelopen", dacht Li Jie. „Maar goed, zij kan heel lang foutloos spelen. Ze gaf me ook weinig kans om zelf aan te vallen, waardoor ik de wedstrijd verloor." door Fardau Wagenaar HONGKONG - Een naderende ty foon, een winnaar die geschorst is geweest voor cocaïnegebruik, vier dopinggevallen, een streaker en twee Nederlanders die tot het laat ste moment strijden om een bron zen medaille, maar sneuvelen. Het olympische paardenconcours in Hongkong kreeg gisteren een bizar en stormachtig slot. Tussen de ritten door bleven de onheilspellende berichten binnen komen: de tyfoon Nuri was onder weg naar Hongkong. Eric Lamaze kreeg het allemaal niet mee. De Ca nadees had maar een ding voor ogen: hij ging voor goud en eerher stel. In een razendsnelle slotronde 'We hadden drie ruiters in de finale. Dat is een goede prestatie' liet Lamaze de Zweed Rolf-Goran Bengtsson achter zich. De ruiter werd in het verleden tot twee keer toe geweerd van de Olympische Spelen. Zowel in Atlanta (1996) als Sydney (2000) mocht hij niet deel nemen, omdat hij positief getest was op cocaïne. De zege van de omstreden Canadees was een pas send slotakkoord van een avond die begon met een beladen meet ing. „Er zijn vier springpaarden be trapt op doping", zo begon de in ternationale paardenbond FEI een uur voor de wedstrijd. „We heb ben vijftien paarden getest, dus het is een hoog gemiddelde." Bij alle vier testen werd de stof capsaicin gevonden, een middel dat in een pijnstillende zalf zit. Maar behalve pijnstillend werkt het ook prikkelend en een paard zou er zijn benen hoger van op trekken. De gepakte ruiters kwa men meteen in het verweer. Chris tian Ahlmann uit Duitsland, Bar- nardo Alves uit Brazilië, de Ier De- nis Lynch en Tony Andre Hansen uit Noorwegen speelden de ver moorde onschuld. Lynch nam zelfs het potje mee naar de pers ruimte om te laten zien wat de zalf voorstelde. Als de B-staal hetzelfde resultaat geeft, worden de ruiters geschorst en raakt Noorwegen de bronzen teammedaille kwijt. De deelne mers aan de finale probeerden zich af te sluiten voor het slechte nieuws. Al namen sommige rui ters het openlijk voor de vermeen de zondaars op. Tyfoon Nuri blies al wat wind vooruit. De vlaggen stonden strak in de wind. Een naakte man sprong rond in de bak, de Chinese vrijwilligers wis ten zich er geen raad mee. Oranje-bondscoach Rob Ehrens probeerde zich tussen de tyfoon dreiging en dopingverhalen te fo cussen op de wedstrijd. „We had den drie ruiters in de finale, dat is een goede prestatie." Ook Houtza ger (8e) en Hoorn (9e) moesten zich na de laatste olympische man che overgeven aan een gevoel van tevredenheid. De debutanten maakten kans op brons, maar red den het in de barrage net niet. Ger- co Schroder reed naar de zestiende plaats. Bondscoach Ehrens had na afloop nog wel een vraagje: „Die streaker, was dat een man of een vrouw?" In volle vaart brengen we jaarlijks zes edities van het glossy automagazine GTO. Vol passie, performance, luxe en design. Kortom, alles over het mooiste wat de autowereld te bieden heeft. Taeke Taekema verbijt de teleurstelling nadat hij tegen Duitsland de beslissende strafbal heeft gemist. foto Rick Rycroft/AP AUTOMAGAZINE OVER TOPPRESTATIES www. gto-magazine.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93