ARTEC Officier wil wegpiraat twee jaar lang niet achter het stuur hebben kilometer over dijken en strand SALE INTERIM BV APV wordt moderner Polenpension in Goes mag toch blijven mama-ucious" 60% korting Schiedammer knalde na gevaarlijke actie op Weg naar de Val op bus. Von Belle Baby Zomercollectie info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Technisch uitzend/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal VlissingenT(0118)4401 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 SPZC Vrijdag 22 augustus 2008 27 ZIERIKZEE - De Algemene Plaatselij ke Verordening (APV) van Schou- wen-Duiveland wordt aangepast. „Gemoderniseerd", zegt burge meester Jack Asselbergs. De tekst is beter leesbaar en alle voorschriften zijn nog eens kri tisch bekeken en dubbelingen met de landelijke wetgeving zijn er uit gehaald. „En we hebben de tekst aangepast aan de laatste juridische stand van zaken." Een belangrijke verandering is dat veel vergunnin gen nu voor onbepaalde tijd wor den verleend. Tot nu toe moeten ondernemers elk jaar opnieuw ver gunningen aanvragen. Die regel la ten vallen scheelt de ondernemers en de gemeente veel tijd en dus geld. In de APV worden alle ge meentelijke regels vastgelegd. door Emile Calon MIDDELBURG - Zeer fout verkeersge drag, feitelijk een poging tot dood slag. Zo omschreef gisteren officier van justitie W. Smeenk de ma noeuvre van een 47-jarige inwoner van Schiedam. De man veroorzaak te op 29 oktober bij Zierikzee een ernstig verkeersongeval waarbij drie inzittenden van zijn auto ge wond raakten. Een van hen brak zelfs zijn borst been, waardoor hij twee maanden was uitgeschakeld. Die gewonde man, zo merkte rechter J. Hop mans nog op, droeg die dag geen veiligheidsgordel, 'en raakte dus het ernstigst gewond'. De Schiedammer was die middag op weg naar zijn werk in Terneu- zen. Omdat op de Weg naar de Val veel auto's stonden te wachten voor het verkeerslicht, haalde hij hen rechts in, reed met onvermin derde vaart door het rode licht de kruising op, sloeg linksaf en botste vervolgens tegen een bus die vanaf de andere kant kwam. Smeenk snapte niet wat de man bezielde om zo'n verkeersmanoeu- vre uit te voeren. Ze had het de man graag willen vragen, maar hij kwam gisteren niet opdagen, zo dat zijn strafzaak bij verstek door de Middelburgse rechtbank werd behandeld. Volgens de officier bracht de man door die manoeuvre zichzelf en zijn passagiers in levensgevaar. Wat haar betreft wordt de chauf feur goed afgestraft. Ze eiste een celstraf van vier maanden onvoor waardelijk en een rijontzegging van twee jaar. Als blijkt dat de man nog steeds voor zijn werk in Terneuzen of elders moet zijn, dan rijdt hij maar met anderen mee, al dus de officier. Ze vindt in elk ge val dat de man voorlopig niet ach ter het stuur mag plaatsnemen. Uitspraak 3 september Wilfra Deurloo en Alex Wals. Deurloo: „We hebben samen een keer tachtig kilometer in 24 uur gelopen. Dat moet genoeg zijn." Joke Kievit, Jenny Verspoor en Steef Berrevoets. Berrevoets: „Je slaat een nacht over. Dat ga je in de loop van de zaterdag ook wel merken." Astrid van de Bos liep de Omloop vier keer uit, maar moest dit jaar door een ziekte afzeggen. „Ik kan wel huilen." foto's Marijke Folkertsma Pieter Flikweert: „Tijdens trainingen heb ik wel gemerkt dat dit échte sport is, die zwaar wordt onderschat." door Frank Balkenende GOES - Poolse werknemers hou den de komende jaren onderdak in een pension aan de Goese Stoof- straat. Het college van burgemees ter en wethouders verleent vrijstel ling voor de komende vijf jaar. Daarmee is de dreigende sluiting van het pension van de baan. De huisvesting van de vijftig, over wegend Poolse, seizoensarbeiders stond vorige maand op losse: schroeven. Volgens het college is' het pension op de bovenverdiepin gen van een pand op de hoek Stoofstraat/ 's-Heer Hendriks- kinderenstraat illegaal. Het huidi ge gebruik is namelijk in strijd met het bestemmingsplan. Dus moest het pension binnen zes weken de deuren sluiten. Uitzend bureau Schiffelers Advies BV teken de beroep aan. Het uitzendbureau huurt het pand voor de huisves ting van buitenlandse werknemers die in Zeeuwse glastuinbouwbe drijven werken. De werknemers dreigden op straat te belanden als Goes de daad bij het woord zou voegen. Het college heeft nu de hand over het hart gestreken. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen uw Pointer Baby en Baby Barb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89