Zeeland Ruim honderd Veerse kust krijgt locaties voor hulp aan vogels bij olieramp Vlissingen is verkrotting Britannia spuugzat en dreigt te onteigenen Cel geëist tegen cafébaas GOESE RESTANTEN 3 daagse go-S« Adriaanskerk Dreischor houdt taizédienst Rijkswaterstaat krijgt hulp van gemeente en Strandexploitatie. Wakeboardwedstrijd op het Veerse Meer Cursus houdt ouderen jong in het verkeer KLPD heeft onderzoek Rubino nog niet rond Motorongeluk op brug blijft raadselachtig Acht eilanders starten vandaag in Omloop van Goeree-Overflakkee. 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Wethouder wil over twee weken een kant-en-klaar plan. 26 Vrijdag 22 augustus 2008 PZCS DREISCHOR - De Sint Adriaanskerk aan de Ring in Dreischor houdt vrijdag 29 augustus een taizé dienst. Er worden eenvoudige liederen ge zongen. Verder staan schriftlezing, gebed en stille meditatie op het programma. De dienst begint om 21.00 uur en duurt een half uur. GerechtsDei/m'oardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M.Weertman d.d. 14-08-2008 blijkt, dat t.v.v. Eric Jacobus Deijnen, wonende te Middelburg, aan DOMINIK DANIËL WOZNIAK, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 14-07-2008. Bij dit exploot, waarvan D.D. Wozniak een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes door Maurits Sep en Melita Lanting DOMBURG - De gemeente Veere gaat locaties aanwijzen waar in ge val van een olieramp besmeurde vogels verzorgd kunnen worden. Burgemeester Rob van der Zwaag overweegt meerdere plekken te zoeken zodat de zieke vogels niet ver vervoerd hoeven te worden. Rijkswaterstaat heeft alle kustge- meenten in Nederland gevraagd mee te werken aan een 'samenwer- kingsregeling afhandeling besmeur de vogels'. „Het gaat erom dat er bij een ramp voldoende ruimtes zijn waar dieren opgevangen kun nen worden en waar deskundigen en vrijwilligers de vogels kunnen schoonmaken", zegt woordvoer der Jan van Gorp van Rijkswater staat Zeeland. „Veere is in oppervlak gemeten een grote kustgemeente. Het ligt KORTGENE - Wakeboarders strijden morgen op het Veerse Meer bij de Kortgeense camping De Paarde kreek tegen elkaar tijdens de Pro test Wakeboard Battle. De start is om ïo.oo uur. Overdag wordt ge sport, 's avonds wordt gefeest. Om 21.00 uur begint een openluchtcon cert, met Electric Co (U2-tribute), Dreamcast, Idols-winnares Nikki en dj Leroy. Entree voor het con cert kost 7,50 euro. ZIERIKZEE - De afdeling Schou- wen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland biedt 55-plussers de mogelijkheid 'jong te blijven in het verkeer'. Ze geeft een cursus met theorie, ogentest en reactie test. Verder rijdt een instructeur een stukje met de cursisten mee. De cursussen zijn op de maandag middagen 22 en 29 september en 6 en 13 oktober in het MFC aan De Huijbertstraat in Zierikzee. Aan melden bij John Prins via 0111- 647155. Kosten: 20 euro. dan voor de hand om in het noor den en in het zuiden een locatie te vinden voor een tijdelijk opvang centrum voor vogels", meent Van der Zwaag. „Vergelijk het met een ramp waardoor mensen worden getroffen. Daarvoor hebben we in het belang van snelle bereikbaar heid ook veel locaties beschikbaar waar mensen geholpen kunnen worden." Van der Zwaag heeft nog geen plekken aangewezen, maar heeft al wel een paar mogelijke locaties op het oog. Eerst moeten die goed in beeld worden gebracht en worden besproken met Rijkswaterstaat, stelt hij. Bij een tijdelijk opvangcentrum moet overigens niet worden ge dacht aan een gebouw. De burge meester denkt eerder aan grote Veere zoekt plekken waar bij een ramp olievogels opgevangen en behandeld kunnen worden. Of Schouwen-Duiveland ook mee doet is niet bekend. door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - De Koninklijke Lan delijke Politie Dienst (KLPD) heeft nog niet in beeld hoe de tanker Rubino twee weken geleden kon stranden in Dishoek. De dienst is er simpelweg nog niet helemaal aan toegekomen, omdat de vermis te zeiler bij Breskens veel aandacht vraagt. Zodra het onderzoek is af gerond, gaat de zaak richting het Openbaar Ministerie. VLAKE - De politie is op zoek naar meer informatie over het ongeval waarbij woensdagavond een mo torrijder op de Vlakebrug betrok ken was. Hij reed door de slagboom van de brug die net voor scheepvaartver keer openging. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich te melden via 0900-8844. De 35-jari- ge motorrijder uit Goes ligt nog in het ziekenhuis in Antwerpen. Hij is inmiddels wel buiten levensge vaar. open ruimtes waar genoeg plaats is voor bijvoorbeeld een grote tent waar mensen kunnen werken. „Natuurlijk moeten er ook ter plaatse voorzieningen zijn voor water en stroom." De gemeente wil bovendien de Stichting Strandexploitatie Wal cheren inschakelen voor het ver voer van olievogels. Die stichting beschikt immers over voertuigen om op het strand te rijden. Directeur Lukas Fransen van Stich ting Strandexploitatie Walcheren weet nog niet dat de gemeente met hem wil samenwerken. „Maar de gedachte is niet onlogisch", er kent hij. Behalve auto's heeft hij ook mensen in dienst die al weten hoe ze met zieke dieren en olievo gels moeten omgaan. Het is niet bekend of de gemeente Schouwen-Duiveland ook gehoor geeft aan de oproep van Rijkswa terstaat. Gisteren was niemand in het gemeentehuis aanwezig die antwoord kon geven op deze vraag. door Martijn de Koning MORIAANSHOOFD - Krankzinnig, dat is het enige juiste woord. Alex Wals hoeft niet lang na te denken om aan te geven hoe hij over de Omloop van Goeree-Overflakkee denkt. Samen met honderden an deren, onder wie zeven Schou- wen-Duivelanders, gaat de inwo ner van Moriaanshoofd vanavond om zeven uur van start voor de wandeltocht van 110 kilometer. Voor een deel bedoelt hij het posi tief. „Fantastisch hoe de mensen in de dorpen die tocht oppakken. Ze staan midden in de nacht voor hun deur, fakkels en lichtjes erbij. Geweldig." Maar eigenlijk vindt hij zichzelf ook wel een beetje krank zinnig om weer te beginnen aan de onderneming. „Ik heb de tocht drie keer gelopen. De eerste keren had ik te weinig getraind en viel ik uit. Vorig jaar oefende ik meer en liep ik hem uit. Maar dit keer heb 'Ik vrees dat ik te weinig heb getraind. Ik krijg trillende benen als ik eraan denk' ik, vrees ik, opnieuw te weinig ge daan. Ik krijg trillende benen als ik eraan denk." Wals loopt samen met Wilfra Deurloo uit Zonnemaire. Voor haar is het de eerste keer dat ze de hele tocht gaat proberen te lopen. „Vorig jaar heb ik met een estafet teploeg meegedaan. Toen hebben we Alex allemaal een stukje bege leidt, zodat hij niet alleen hoefde te lopen." Deurloo denkt dat ze wél genoeg getraind heeft. „We hebben samen een keer tachtig kilometer in 24 uur gelopen. Dat moet genoeg zijn." Overigens wordt het niet vanzelfsprekend 'samen uit, sa men thuis'. Wals: „Je moet wel een fatsoenlijk tempo kunnen lo pen, anders ga je er zelf ook aan onderdoor. Ik heb al eens eerder ie mand achtergelaten in de slikken." Ook Steef Berrevoets uit Bruinisse hoeft de tocht niet in z'n eentje af te leggen. Hij heeft gezelschap van plaatsgenoten Joke Kievit (tweede deelname, vorig jaar uitgevallen) en Jenny Verspoor (eerste keer). „Vorig jaar, bij mijn eerste om loop, heb ik de tocht uitgelopen", vertelt Berrevoets. Zijn drie 'reisge noten' vielen toen allemaal uit. De Bruënaar zelf had het ook niet makkelijk. „De afstand is enorm, maar het parcours is ook zwaar. Het gaat veel over dijken en door slikken. Daar is het hobbelig, met veel kuilen. En je slaat een nacht over. Dat ga je in de loop van de zaterdag ook wel merken." De 21-jarige Pieter Flikweert uit Nieuwerkerk doet mee in een groepje van vier. Hij loopt de tocht voor het eerst. „Tijdens trai ningen heb ik wel gemerkt dat dit échte sport is, die zwaar wordt on derschat", geeft hij aan. De langste afstand die hij tot nu liep was 44 kilometer. „Dus ik heb geen idee wat ik kan verwachten." Een beet je terughoudend is hij wel. „Tij dens de training heb ik last gekre gen van mijn enkel. Die voel ik nog steeds een beetje. Het is dus even afwachten of die het wel houdt." Ondanks het pijntje kan Flikweert in elk geval starten. Dat geldt niet voor alle inschrijvers. De zestigjari ge Astrid van de Bos uit Scharen- dijke was vier jaar achter elkaar een trouwe deelnemer, maar kreeg van de dokter het advies zich af te melden voor deze editie. „Ik heb te veel last van mijn longziekte." Hoewel ze teleurgesteld is ('ik kan wel huilen, want bij vijf keer uitlo pen krijg je een medaille'), zit ze niet bij de pakken neer. „Ik ga nu herstellen en dan half september tachtig kilometer lopen in Waal wijk. Ik geef niet zomaar op." 'Rondje' van 110 kilometer De twintigste editie van de Om loop Goeree-Overflakkee start vanavond om 19.00 uur in Ooltgensplaat. Er doen zo'n 800 mensen mee, inclusief de estafette en de kinderomloop. Acht Schouwen-Duiveianders en vijftien andere Zeeuwen pro beren de volledige ronde te lo pen. De route gaat deels over dijken en strand en door natuurge bieden die de rest van het jaar gesloten zijn. Deelnemers moeten binnen 24 uur binnen zijn. door Emile Calon MIDDELBURG - Tegen een 42-jarige oud-eigenaar van een Middelburgs café is gisteren acht maanden cel waarvan vier voorwaardelijk geëist wegens mishandeling, bedreiging en afpersing. De man, die niet voor de rechter verscheen vanwege een verblijf in Noord-Afrika, zou begin decem ber vorig jaar hebben ontdekt dat één van zijn medewerkers de gok kasten had geplunderd. Volgens die medewerker zou hij vervol gens zijn bewerkt met een meta len stang en een ketting. Vervol gens werd hij gedwongen zijn tv, computer en een aantal cd's af te staan als onderpand. Officier van justitie W. Smeenk eiste een celstraf omdat de man niet verscheen. Anders was het bij een werkstraf gebleven. Uitspraak 3 september door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als projectontwikke laar Loostad niet over twee weken een kant-en-klaar plan voor Britan nia heeft, start de gemeente Vlis singen een onteigeningsprocedure. Wethouder Piet Polderman is het gesteggel om het voormalige boule vardhotel 'spuugzat'. Acht jaar staat het ooit zo glorierij ke gebouw te verkrotten aan wat de wethouder noemt 'het mooiste plekje van Nederland'. Het juridi sche steekspel duurt al veel langer. Een hotel wilde de gemeente er te rugzien. Maar daar is geen exploi tant voor te vinden, hield Loostad stug vol. En dus ging de gemeente negen maanden geleden maar schoorvoetend akkoord met de wens van de ontwikkelaar: een aantal appartementen, naast hotel accommodatie in Britannia. Aan de Boulevard Evertsen is echter nog geen bouwvakker gesigna leerd. Sterker nog: uit Apeldoorn, waar Loostad is gehuisvest, is am per respons gekomen. Pas over twee weken staat er een afspraak. „Dan verwacht ik een kant-en klaar plan", stelt wethouder Polder man. „Maar ik vermoed dat we op nieuw te horen krijgen hoe inge wikkeld het allemaal is. Daar heb ik geen boodschap aan. Als je in negen maanden een kind op de wereld kunt zetten, moet je ook in negen maanden een plan kunnen maken. Dan starten we maar een onteigeningsprocedure." Je zou haast denken dat Loostad de boel net zo lang laat verkrotten tot de gemeente zo wanhopig is om toe te geven aan alléén apparte menten. Daar trapt Polderman niet in. „Zodat een aantal mensen er rijk van wordt zeker, en de rest van Vlissingen er tegenaan kan kij ken? Of het nou onmacht is, on wil of onkunde: deze ontwikke laar heeft aangetoond dat hij het niet kan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88