Zeeland PZC Privatisering haven verloopt stroef Van de groene leugen tot Red House op Havendagen Het grote zwijgen rond de profielschets 25 SCHOUWEN-DUIVELAND 38 32 Watersportvereniging Brouwershaven niet blij met houding gemeente. II Bil LOGUS Raadsleden houden hun mond en slechts één burger spreekt in. Gezellig Maarten van der 1 Weij den van patiënt tot kampioen 3 Vrijdag 22 augustus 2008 Film by the Sea eert gebroeders Dardenne met oeuvreprijs Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning BROUWERSHAVEN - De watersport vereniging Brouwershaven is erg verbaasd over de manier waarop de gemeente Schouwen-Duive- land onderhandelt over privatise ring van de plaatselijke jachthaven. Dat zegt voorzitter Frans Olmer. Hij heeft dat kenbaar gemaakt in een brief aan de gemeente Schou- wen-Duiveland. De gemeente besloot begin dit jaar de jachthavens van Scharendijke en Brouwershaven te privatiseren. Ze vond dat het bezit van die ha vens niet (meer) tot haar taken be hoort. Meteen al was duidelijk dat de watersportvereniging Brouwers haven als eerste in aanmerking kwam als nieuwe eigenaar. Die had dat in 1996 laten vastleggen in een contract met de toenmalige ge meente Brouwershaven. In gesprekken met de vereniging stelt de gemeente nu aanvullende eisen. Wethouder Wijnand Ren den gaf eerder in de PZC ook al aan dat de gemeente 'eisen kan stellen aan de nieuwe eigenaar'. Volgens Olmer valt er echter niks te onderhandelen. „In dat contract met de gemeente Brouwershaven zijn precies onze rechten en plich ten vastgelegd bij eventuele privati sering. De gemeente lijkt die nu terzijde te schuiven en praat over onderhandse aanbesteding. Ze zou een andere partij kunnen zoeken als ze er met ons niet uitkomt. Maar wij hebben een eeuwigdu rend huurcontract. Als we het niet eens worden met de gemeente en die een andere partij zoekt, zal ook die het huurcontract moeten respecteren dat we met de gemeen te hebben." Daarnaast is de vereniging het niet eens met de inhoud van de aanvul lende eisen. Volgens wethouder Renden wil de gemeente bijvoor beeld de garantie dat het aanzicht van de haven het beschermd stads gezicht niet aantast. Olmer: „Ik Watersportvereniging Brouwers- haven is verbaasd dat de gemeen te Schouwen-Duiveland aanvul lende eisen stelt voor overname van de jachthaven. zou niet weten hoe we dat zouden moeten doen." De privatiserende partij dient er volgens de gemeen te ook voor te zorgen dat het toe risme in Brouwershaven weer op poten komt. „Daar kunnen wij best aan bijdragen, maar we willen geen resultaatsverplichtingen aan gaan", stelt Olmer. Volgens de voorzitter lijkt de ge meente voor een dubbeltje op de eerste rang te willen zitten. „Ze wil van de lasten af, maar wel een vinger in de pap blijven houden." Het college moet zich nog buigen over de brief van de vereniging. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wat is mosselzaad? Waarom hebben kwekers het no dig? Hoe ziet het er uit? Is mossel zaadvisserij schadelijk? Toelichting op die vragen geeft de mosselsec tor in folders die verspreid worden tijdens de Havendagen in Zierik- zee, die gisteravond ondanks alle zorgen over het verbod op de mos selzaadvangst vrolijk begonnen. Voorzitter Wim Schot van het or ganiserend comité benadrukte dat de feestelijke stemming bij dit mos selfestijn niet ten onder mag gaan door de huidige strijd met de mi lieuorganisaties. Dus was er ook de mosselkookwedstrijd voor leer lingen van Scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman. Twaalf jon geren gingen met elkaar de strijd aan om de gouden mossel. Colin- da de Jonge uit Oosterland won. Zij bereidde haar mosselen met pe terselie, selderij, teentje knoflook, witte wijn en vier deciliter water. Aan de overkant van de haven zet ten oude bluesrockers als Hans Wa terman, Kees Schipper, Ad Landa en Tom van der Schoot nummers in als Walking the dog en Red Hou se en dat verzachtte bij velen even de pijn van 'De groene leugen'. zie ook pagina 31 Marie Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118 - 69 00 00 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Of het nu de huidige burgemeester van Tietjerkstera- deel is, een populaire zanger uit Volendam of een onderneemster uit Oosterland: nagenoeg iedereen voldoet aan de profielschets voor de nieuwe burgemeester van Schouwen-Duiveland. De schets staat vol met algemene kreten zoals 'hij moet een bruggen bouwer zijn, moet Schouwen-Dui veland zien als een uitdaging en moet kunnen luisteren'. Gistera vond was er een speciale commis sievergadering om over deze pro fielschets te praten, maar die ont aardde in een schertsvertoning. De fracties hadden vooraf met el kaar afgesproken dat niemand het woord zou voeren. Publiekelijk kanttekeningen plaatsen bij de pro fielschets werd niet op prijs ge steld. Dus hield iedereen de mond. Alleen CDA'er Nico de Danschut- ter kon het niet laten om tóch wat Nagenoeg iedereen voldoet aan de profielschets voor de nieuwe burgemeester te zeggen en daarom sprak hij er namens zijn fractie schande van dat de raadsfracties van Noord-Be veland destijds in de pers hun me ning hadden gegeven over hun nieuwe burgemeester. Hij hoopt dat dit op Schouwen-Duiveland niet zal gebeuren. Dat deze vergadering van 'het gro te zwijgen' niet werd afgeblazen, had te maken met het feit dat dit de enige kans voor inwoners was om hun mening te geven over de nieuwe burgemeester. Slechts één inwoner pakte die kans. Beeldend kunstenaar Eric Odinot pleitte hartstochtelijk voor een burge meester die 'duurzaamheid' hoog in het vaandel heeft staan. Odinot had er flink werk van ge maakt. Iedereen kreeg een mooi boekje met zijn betoog en hij nam gelijk de kans waar om te pleiten voor een groene economische scan en lokale valuta, 'groen geld' zoals hij dat noemde. Odinot kreeg geen respons, want ook nu zwegen de raadsleden. Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar staat niet echt te boek als handig. Maar hij wil zich niet laten kennen, dus pakt hij klussen wel aan. Onlangs was het weer zo ver. De lamp in de keuken had het begeven. De man klauterde op een trap, deed iets onduidelijks en verbood zijn vrouw om aan de lichtknop te ko men, want dan zou ze een schok krijgen. Dat is inmiddels enige tijd geleden en sindsdien brandt de lamp de hele tijd. Deze week verslechterde de situatie. De lamp in de kamer ging ook ka pot. Ook hier slaagde de klusser er niet in om de lamp te repare ren. In afwachting van betere tij den leest de vrouw haar boeken nu aan de keukentafel. Gezellig. foto Marijke Folkertsma Twaalf jongeren van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman gingen met elkaar de strijd aan om de gouden mossel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87