Zeeland PZC 25 Seniorenraad aan zijden draadje Secretaris spreekt voor college Sluis wil fietspad eerder 35,- Auto in sloot op Zaamslagsedijk ZEEUWS-VLAANDEREN Maarten van der Weijden van patiënt tot kampioen 38 Film by the Sea eert gebroeders Dardenne met oeuvreprijs 32 Leden Hulst overwegen te stoppen uit frustratie desinteresse gemeente. schitterend lamelparket vanaf per m2 IIBB HLüMüdll Gemeentesecretaris vertolkt standpunt B en W in vergaderingen. Kreek op de schop voor aanleg van het Rondje Vrijdag 22 augustus 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - De Seniorenraad Hulst dreigt zijn langste tijd te hebben gehad. Steeds meer leden van het adviesorgaan haken af of overwe gen dat te doen uit diepe frustratie over het gebrek aan steun en desin teresse van de gemeente Hulst. De seniorenraad is drie jaar gele den aangesteld om gevraagd en on gevraagd advies te geven over on derwerpen die de duizenden Huls ter ouderen aangaan. „Wat zitten we hier eigenlijk nog te doen? Het is een schande hoe de gemeente Hulst met ons om gaat. Ze zijn alleen geïnteresseerd in grote projecten en het individu interesseert hen niet." Senioren raadslid van het eerste uur, Ri chard Burggrave, kan naar eigen zeggen geen motivatie meer op brengen om door te gaan. Hij kon digde gisteren tijdens de plenaire vergadering zijn ontslag aan. Het opstappen van Burggrave maakt het functioneren van de senioren raad erg moeilijk omdat de bezet ting zo wel erg krap wordt. Ook collega-seniorenraadslid Jan Meerschaert zegt zijn twijfels te krijgen over zijn toekomst binnen de seniorenraad en die groeiende onvrede is voor secretaris Willy de Bakker reden om de leden de vraag te stellen óf en hóe de senio renraad verder moet. Volgens de Uit frustratie door gebrek aan steun en desinteresse van de ge meente Hulst heeft een aantal le den van de seniorenraad er geen zin meer in. Het einde dreigt. statuten evalueert de seniorenraad in december het eigen functione ren, maar de evaluatie wordt een fiks eind naar voren geschoven. De datum moet nog worden bepaald. De overige leden van de senioren raad willen graag doorgaan. „Als we opstappen, kunnen we niks meer voor onze doelgroep beteke nen", zegt Bér Buyle. „Ik vind dat we verder moeten gaan en de ge meente dwingen naar ons te luiste ren." Ook Penningmeester Frans Courtin gaat stoppen te ver. De grootste woede richt zich met name op wethouder Frank van Driessche (welzijn). De leden kla gen dat ze te weinig steun en er kenning van hem krijgen. Buyle: „Als wij iets vragen of advies ge ven, zegt hij altijd dat hij 'het zal meenemen'. Hij moet inmiddels een kruiwagen vol hebben, want we zien of horen en nooit iets van terug." In de drie jaar dat de seniorenraad actiefis, zijn er meerdere leden op gestapt, eveneens uit frustratie. Om die reden dreigde de senioren raad in 2006 ook al uit elkaar te vallen, maar toen is uiteindelijk ge kozen voor een herstart. www.logus.nl Marie Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118 - 69 00 00 door René Hoonhorst SLUIS - Als de gemeentesecretaris tijdens een commissievergadering vragen beantwoordt, spreekt hij namens het college van burgemees ter en wethouders. B en W kun nen op de uitspraken van de hoog ste ambtenaar worden aangespro ken. Voorzitter Hans Meijer (Helder Zeeuws) van de commissie midde len gaf zijn collega-raadsleden de ze week een lesje staats- en ge meenterecht. PvdA'er Joop Wielak ker ergerde zich er aan dat het leeu wendeel van de vragen van com missieleden werd beantwoord door waarnemend secretaris Jan Schaalje. Hij vond dat de aanwezi ge wethouders Henk Luijendijk en Maria le Roy alle vragen moesten beantwoorden. Luijendijk stelde dat de secretaris de antwoorden gaf voor de afwezi ge collegeleden - burgemeester Sala en wethouder Bolijn - en te vens de meeste technische vragen voor zijn rekening nam. Meijer do ceerde dat de secretaris 'namens het college en onder verantwoor delijkheid van het college' spreekt tijdens commissie- en raadsverga deringen. „En aangezien de aanwe zige wethouders niet hebben inge grepen, ga ik ervan uit dat de ant woorden van de secretaris zijn ge autoriseerd door de collegeleden." Schaalje complimenteerde Meijer door te laten weten dat hij het niet beter had kunnen verwoorden. HOEK VAN DE DIJK - Een 27-jarige man uit Hulst is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto in de sloot beland op de Zaamslagsedijk bij het gehucht Hoek van de Dijk. De automobi list kwam uit de richting van Reu- zenhoek, toen hij door nog onbe kende oorzaak de macht over het stuur verloor en aan de linkerzijde van de weg een weiland in reed. Hij kwam in een sloot tot stil stand. De bestuurder kwam met de schrik vrij. door René Hoonhorst SLUIS - Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren heeft de aanleg van een fiets pad van Groede naar Oostburg voorzien in 2015. Hoewel ze blij zijn dat het pad langs de Scherp- bierseweg op de prioriteitenlijst staat, hopen burgemeester en wet houders van Sluis dat het wielrij derspad eerder kan worden gereali seerd. De gemeente zit binnenkort sa men met de provincie en het wa terschap om de tafel om mogelijk heden voor het eerder aanleggen van het fietspad te bekijken. Of het overleg vruchten afwerpt, durf de wethouder Maria le Roy de le den van de commissie middelen deze week niet te voorspellen. De wethouder waarschuwde dat Sluis misschien extra geld moet uit trekken, omdat het Rijk nieuwe re gels voor fietspaden heeft vastge steld. Vrijliggende fietspaden moe ten breder zijn dan voorheen. Dat kan betekenen dat de gemeente extra stroken grond moet aanko pen om de vereiste breedte van de aan te leggen paden te halen. TERNEUZEN - Fietsers, wandelaars en vissers moe ten nog een klein halfjaar geduld hebben, maar dan hebben ze ook wat. De gemeente Terneuzen heeft deze week een begin gemaakt met de aan leg van het zogenoemde Rondje Kreek rond de Otheense Kreek in Terneuzen. Een fiets- en wan delroute over een aantal bruggen verbindt de oost- en westzijde van de kreek. Ter hoogte van de wachtsluis komt een brug die de oversteek van het bestaande park aan de westkant naar de oostzijde mogelijk maakt. De bruggen worden eind oktober geplaatst. Vissers kunnen straks te recht op vlonders en vissteigers. In januari zijn de werkzaamheden afgerond. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79