Programma festivalhart Abdij plein Middelburg .zomerfestival VRIJDAG 29 AUGUSTUS Flamenco Barroco Het festivalhart opent met een nieuwsgierig ma kende dialoog tussen de sierlijke barokmuziek van de Italiaanse componist Domenico Scarlatti en de passie en improvisatie van Spaanse flamenco. Dit bijzondere project uit Salamanca dompelt het Ab dijplein in een zuiderse sfeer. De uit Middelburg afkomstige cellist Eelco Haak - al jaren ingebur gerd in Spanje - heeft de leiding over het omvang rijke ensemble, aanvang 21.00 uur prijs €15 Sam Vloemans/Bord du Nord Parijs is de inspiratiebron voor de muziek die com ponist Sam Vloemans verzamelt in Bord du Nord. Door de brede achtergrond en verschillende invals hoeken van de groepsleden ontstaat er een origi nele mix met invloeden uit tango, jazz, chanson, musette, klezmer en klassiek, aanvang 22.30 uur prijs gratis ZATERDAG 30 AUGUSTUS Stadt, Land, Fluss Walden De componist Heiner Goebbels onderhield in de jaren tachtig van de vorige eeuw een symbiotische samenwerking met de toneelauteur Heiner Miil- ler, van wie in het Nazomerfestival Kwartet te zien is. Na de dood van Muller ontwikkelde Goebbels zich tot een van de belangrijkste componisten van dit moment. Muziekpodium Zeeland haakt in op het Nazomerfestival en presenteert een dubbel concert met composities van Goebbels. Het Py thon Saxofoon Kwartet speelt Stadt, Land, Fluss uit 2001 op het Abdijplein. Aansluitend wordt in de Grote Kerk van Veere Walden uit 1998 uitgevoerd in een speciaal arrangement voor het Ensemble Klang. Het is een groot muziektheatraal opus, ge baseerd op de gelijknamige klassieke roman van Henry David Thoreau. Keir Neuringer declameert de tekst. aanvang 20.15 uur prijs €18 incl. busvervoer kor ting €3 voor donateurs MuziekPodium Zeeland en bezoekers Kwartet Think of One De onverschrokken ontdekkingsreizigers van Think of One mengen westerse muziekstijlen met klanken van elders. Samen met Marokkaanse gast muzikanten bouwen zij een opwindend feestje rond de Noord-Afrikaanse Shaabi. Dit muziekgen re is sterk geïnspireerd op de aanstekelijke ritmes van traditionele Berbermuziek. Think of One is als winnaar van de BBC Award for World Music een grote internationale naam. aanvang 21.00 uur prijs €12 Melou feat. Noortje Wijker en Matthijs Sturm Zangers Noortje Wijker (16) en drummer Matthijs Sturm (13) treden op met de Amerikaans-Neder landse formatie Melou. Ze brengen een verrassen de cocktail van soul, jazz, folk, reggae, bossanova, swing en blues. aanvang circa 22.30 uur prijs gratis ZONDAG 31 AUGUSTUS Nazomerzingen VI Zondagmiddag gaan alle remmen los op het Abdij plein. Het publiek krijgt de hoofdrol en zingt uit bundig mee met het Groot Gemengd Zeeland Na zomerfestival Meezing Koor. Een klassieker van het Nazomerfestival. Veelvuldig gekopieerd, maar nergens zo gezellig. Meezingen in het koor? Meld je aan via www.nazomerfestival.nl aanvang 15.00 uur prijs gratis The Tribe Band Dit vijftal vermengt meerstemmige songs met meeslepende instrumentale muziek, trance en sounddesign. Een doorgedreven zoektocht naar klank met muzikale wortels in folk, jazz, pop/rock en andere genres. aanvang 21.00 uur prijs €5 inclusief 2 consump ties aansluitend optreden DJ Funky Ro (Club De- vo, Goes) in het festivalcafé MAANDAG 1 SEPTEMBER Delavega De bandnaam is dezelfde als de achternaam van filmheld Zorro. De muziek van deze drie niet meer zulke jonge mannen en die ene jonkvrouw is vooral romantisch, filmisch en loungy met een jazz- en soultintje. aanvang 21.00 uur prijs €5 inclusief 2 consump ties aansluitend optreden DJ Double RD (Groove to Chill, Vlissingen) in het festivalcafé DINSOAG 2 SEPTEMBER Hans Teeuwen Toen Hans Teeuwen stopte met cabaret, sloeg dat in als een bom. Zijn terugkeer op het podium als crooner was nog groter nieuws. Bovendien verza melde hij een band om zich heen waar een debu terende jazz-zanger alleen van kan dromen. Met o.a. altsaxofonist Benjamin Herman (New Cool Collective) brengt Teeuwen songs van Frank Sina tra, Cole Porter en Ray Charles uit het Great Ame rican Songbook. aanvang 21.00 uur prijs €15 aansluitend optre den DJ Reza (El Toro, Goes) in het festivalcafé De Band Krijgt Kinderen Met je ouders of opa en oma naar een popcon cert! Denk maar niet dat je op je stoel kunt blijven zitten. De Band Krijgt Kinderen is swingen gebla zen. Vijf muzikanten maken bijzondere muziek. Feest verzekerd met stevige muziek, gekke tek sten en veel humor, aanvang 15.00 uur prijs gratis Marike jager Vijfjaar geleden won Marike Jager de Grote Prijs van Nederland in de categorie singer/songwriter en vorig jaar brak ze definitief door met een over tuigend concert op Lowlands. Op een ontwape nende manier brengt ze mooie, vrolijke en boeien de liedjes geïnspireerd door het werk van o.a. Ca role King, Joni Mitchell en The Beatles, aanvang 21.00 uur prijs €5 inclusief 2 consump ties aansluitend optreden DJ Thomas (Club Divi ne, Middelburg) in het festivalcafé Politiek en poëzie: Ja en Nee, een debat in ver zen In de Statenzaal, het hart van de politiek in Zee land, wordt een eenmalig episch, lyrisch en reto risch debat gevoerd tussen de twee kampen in de politiek, maar ook in de kunst en soms in de lief de en vaker nog ook in onszelf: Ja en Nee. De Ja-partij heeft als woordvoerder Simon Vinkenoog met als poëtische motie zijn Volmondig Ja-gedicht. Daartegenover staat de Nee-partij met het prachti ge gedicht NEE van Kees 't Hart uitgevoerd door Hans Dagelet. Andere voor- en tegenstanders zijn Tjitske Jansen, Erik Jan Harmens, Astrid Lampe en F. van Dixhoorn. aanvang 19.30 uur prijs €12 Poetracks #3 In Poetracks - de succesvolle poëzie/muziek formu le van Wintertuin - wordt elk jaar een nieuw ge dicht bewerkt. In 2006 zongen zes singer/song writers een gedicht van Gerard Reve. Vorig jaar be werkten rockdiva's onder wie Ellen ten Damme en Anneke van Giersbergen een gedicht van Harry Mulisch. Dit jaar gaan nieuwe muzikanten en frontmannen als Rick de Leeuw, Bob Fosko, Lucky Fonz III, Tjeerd Bomhof (Voicst), Marten De Paepe en Lei- ne aan de slag met het gedicht Straattoneel van W.F. Hermans. aanvang 21.00 uur prijs €8 aansluitend optre den DJ Ezra Mendez the Electro Boys (Dance- route, Goes) in het festivalcafé VRIJDAG 5 SEPTEMBER Racoon De ingetogen liedjes van deze Zeeuwse rockers, die afgelopen voorjaar het album Before you leave en de single Lucky all my life uitbrachten, komen optimaal tot hun recht in de ambiance van het Ab dijplein. Het is het enige festivalconcert dat Ra coon dit jaar in Zuidwest-Nederland geeft, aanvang 21.00 uur prijs €18 The Hype feat. Yoran Aarssen Yoran Aarssen (15), altsaxofonist en winnaar van de Zeeuwse Junior Jazz Award 2008, speelt mee met The Hype. Deze jonge band speelt energieke sixtiesmuziek. aanvang circa 22.30 uur prijs gratis ZATERDAG 6 SEPTEMBER Gabriel Rios feat. Jef Neve en Kobe Proesmans De beste ideeën ontstaan zomaar. Popster Gabriel Rios, jazzvirtuoos Jef Neve en percussiewonder Ko be Proesmans samen op één podium, is zo'n genia le ingeving. Puertoricaanse Belg Gabriel Rios is be kend van internationale hits als Broad daylight, An- gelhead en I'm gonna die tonight. Pianist Jef Neve is de eerst man van de Belgische jazz. Kobe Proes mans was percussionist bij o.a. Arno, Zita Swoon en dEUS. Rios, Neve en Proesmans waren alle drie al eens te gast bij het Nazomerfestival, maar nu dan voor het eerst samen, aanvang 21.00 uur prijs €15 LeslieNielsen feat. Dennis Notebaart Bassist Dennis Notebaart (16) bast mee met Les lieNielsen. Ze brengen 'organ based jazz funk', aanvang circa 22.30 uur prijs gratis OVERIGE ACTIVITEITEN Dans: Wave door Station Zuid, in Stadsschouw burg Middelburg De choreograaf Sylvain Émard maakte furore tij dens het Nazomerfestival 2007 met zijn bijdrage (het deel na de pauze) aan Seven by 2 in Fort Ram- mekens. Nu creëert hij een dansstuk met de titel Wave. Vijf virtuoze dansers onderzoeken de sa menhang tussen het menselijke lichaam en het veranderende klimaat. data wo 27 aug (première), di 2 en wo 3 sept aan vang 20.30 uur plaats verzamelen Abdij, Middel burg prijs €15 incl. busvervoer inclusief gratis in leiding om 19.45 uur Muziektheater: Odyssee door Bonheur Theater bedrijf Rotterdam, in Nieuwe Kerk Middelburg Een avondvullende voorstelling met maaltijd over het klassieke epos van Odysseus, data di 2, wo 3, vr 5 en za 6 sept aanvang 18.30 uur duur 4,5 uur inclusief pauze met diner prijs €49 incl. diner (voor- en hoofdgerecht) met 2 drankjes en koffie Beeldend muziektheater: Verborgen Verwonde ring door Rob Maaskant/Het Bedrijf v/h, in de crypten van de Abdij in Middelburg De bezoeker daalt af in de catacomben van de Ab dij en maakt een tocht langs wonderkamers, rari teitenkabinetten en een klankentuin. Tijdens de rondgang komen theatrale bouwsels, objecten en klankinstallaties tot leven. Ze werden gemaakt door Rob Maaskant en de afgelopen 35 jaar ge bruikt in de optredens van Het Bedrijf v/h. data zo 31 aug t/m za 6 sept openingstijden 20.00 tot 23.30 uur zo 31 aug 14.00 tot 18.00 uur prijs gratis Beeldende kunst: My kingdom for a vase door Krijn de Koning, op Abdijplein en bij CBK Zee land in Middelburg Krijn de Koning creëert tijdelijke installaties die hij opbouwt uit vloeren en muren. Daarin maakt hij trappen, deuren en ramen die het publiek uitda gen te kijken en de ruimte te ondergaan. Functio naliteit ontbreekt. Het gaat hem om de waarne ming en de beleving van de sculptuur zelf, maar ook om de relatie met de omgeving waarvoor het werd bedacht. Voor het Abdijplein maakt hij een beeld rond de 'Vlissingse Fles'. Een ander nieuw werk komt in het Centrum Beeldende Kunst Zee land aan de Balans, net buiten de Abdij, data vr 29 aug t/m za 6 sept openingstijden Ab dijplein 9.00 tot 24.00 uur CBK Zeeland van 18.00 tot 21.00 uur en van ma t/m vr ook van 9.00 tot 17.00 uur prijs gratis WOÊNSUAG 3 SEPTEMBER DONDERDAG 4 SEPTEMBER 20 I Vrijdag 22,?" 1B%<' fi De Amerikaans-Nederlands band Melou, met de uit Zeeland afkomstige Maarten Reijnierse, speelt op 30 augustus op het Abdijplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74