Binnenland Marine doet recordvangst aan cocaïne Sirene en mobieltje gaan burger waarschuwen KRAS.NL Collega's brengen Storimans laatste groet Bemanning fregat stuit in Panamees schip op 4200 kilo drugs. Arriva krijgt boete voor te trage treinen Wrakkenkaart in de maak voor Waddenzee Knokkende agent half jaar achter de tralies BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 3 PZC Vrijdag 22 augustus 2008 I 7 DEN HAAG - Het Nederlandse mari nefregat Hr. Ms. Van Speijk heeft maandag een Panamees vracht schip onderschept waarmee 4200 kilo cocaïne werd gesmokkeld. Defensie heeft dat gisteren bekend gemaakt. Het gaat om de grootste drugs vangst ooit van de marine in het Caribisch gebied. Het Panamese schip was onder weg van Venezuela naar Europa en werd ten zuiden van Puerto Ri co aangehouden. De drugs waren verstopt in 167 balen van 25 kilo en werden pas na een zoektocht van 36 uur in verschillende afge schermde compartimenten ont dekt. De marine heeft met het onder scheppen van een Panamees schip dat 4200 kilo cocaïne smok kelde een recorddrugsvangst ge daan in het Caribisch gebied. De Van Speijk hield het vracht schip sinds zaterdag in de gaten tij dens een grootschalige operatie. Het marinehoofdkwartier in Cura sao, dat leiding geeft aan de opera ties om drugs op te sporen, had maandag genoeg informatie om het schip aan te houden. Dat voer inmiddels ten zuiden van Puerto Rico. Een team van de Amerikaanse Coast Guard aan boord van het multipurposefregat heeft het schip geënterd. Dit team is speciaal voor dergelijke operaties aan boord van de Van Speijk gestationeerd. Het gaat volgens het ministerie van Defensie in Den Haag om de derde drugsvangst in korte tijd. Eerder deze week waren er twee ontdekkingen door de Kustwacht van de Nederlandse Antillen en Aruba, die operationeel wordt aan gestuurd door de Koninklijke Mari ne. Nederland heeft permanent een oorlogsbodem in het Caribisch ge bied. De Van Speijk blijft tot eind dit jaar. TILBURG - Tientallen collega-cameralieden bewezen gisteren Stan Storimans de laatste eer bij diens begrafenis in Tilburg. De rouwdienst voor de vorige week in Georgië omgekomen 39-jarige RTL-cameraman werd onder ande ren bijgewoond door de ministers Ronald Plasterk (Cultuur en Media) en Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken). In antwoord op Kamervragen liet Verhagen gisteren weten dat Nederland Georgië technische expertise wil leveren om nader onderzoek uit te kun nen voeren naar de omstandigheden waaronder Storimans om het leven is gekomen. De mogelijkheid daartoe wordt momenteel bekeken, aldus Verha gen. foto Ruud Verhalle/ANP DEN HAAG - Niet alleen de bestaan de sirenes, ook tekstberichten op mobiele telefoons worden met in gang van volgend jaar ingezet om burgers te waarschuwen voor ram pen en gevaarlijke situaties. Dit schrijft minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) aan de Kamer. De sirene alarmeert al leen, en in de tekstberichten kun nen de burgers op hun mobieltjes lezen wat er aan de hand is en hoe ze moeten handelen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van 'cell broadcast'. De berichten worden daarbij niet naar bepaalde num mers gestuurd, maar verspreid naar alle mobiele telefoons in een bepaald gebied. Ook mensen die niet in het rampgebied wonen, maar daar wel zijn, worden zo ge alarmeerd. Ter Horst start binnen kort met de Europese aanbeste ding van het systeem. Bovendien maakt zij afspraken met de tele foonbedrijven, omdat de berich ten via hun netwerken verspreid zullen worden. GRONINGEN - De provincie Gronin gen heeft vervoersbedrijf Arriva een boete van 123.000 euro opge legd omdat veel treinen nog niet op tijd rijden. Uit metingen is ge bleken dat Arriva niet heeft kun nen voldoen aan de afspraak dat minimaal 95 procent van de trei nen zonder vertraging rijdt. Arriva zegt dat de vertragingen te wijten zijn aan de NS. Omdat NS-treinen te laat op de stations arriveren zou Arriva genoodzaakt zijn te wach ten en daardoor dus zelf ook ver traging oplopen. TEXEL - Een rijksdienst gaat een wrakkenkaart maken van het Wad. De kaart geeft precies aan waar scheepswrakken liggen en wat de bijzonderheden zijn. Op de bodem van de Waddenzee liggen honderden wrakken. Om de kaart te maken worden bestaande gege vens over de locaties van wrakken gekoppeld aan gegevens die de dienst gaat maken met sonarappa- ratuur en geluidsgolven. Pas in een later stadium zal er ook gedoken worden om meer over de vergane schepen te weten te komen. ROTTERDAM - Een 31-jarige (ex-) po litieman uit Spijkenisse moet een halfjaar de gevangenis in voor me deplichtigheid aan een poging tot doodslag en wegens openlijke ge weldpleging op 4 mei in het cen trum van Rotterdam. De recht bank veroordeelde hem gisteren tot twaalf maanden celstraf, waar van zes voorwaardelijk. De man was politieagent toen hij aan het geweld deelnam en is er zijn baan door kwijtgeraakt. Hij moet zich ook melden bij de reclassering en schadevergoeding betalen. Cultuurliefhebbers opgelet! Wat dacht u van een reis langs de klassieke highlights van Griekenland? Bij KRAS.NL boekt u al vanaf slechts 849 incl. excursies, ontbijt en 5 diners! 8 dgn ANTIEK GRIEKENLAND Tijdens deze reis maakt u kennis met de culturele hoogtepunten van het Griekse vasteland! We bezoeken onder andere de metropool Athene met de imposante Akropolis, Epidaurus met het gigantische oude theater, Mycene, Olympia, het orakelheiligdom van Delphi en Kalambaka met de Metéora-kloosters. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Athene v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, rondreis per bus, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, 5 x diner, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Oktober 1-15 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Zie www.kras.nl/35079 Unieke bestemming! De honderden eilanden van de Cycladen behoren absoluut tot het mooiste van Griekenland! Bij KRAS.NL boekt u deze bijzondere reis al vanaf slechts 1149! 15 dgn DE IDYLLISCHE CYCLADEN Een avontuurlijke en werkelijk schitterende reis waarbij we met ferryboten van eiland naar eiland reizen. Vanuit de Griekse havenstad Piraeus doen we Santorini, Naxos, Paros, Mykonos en Delos aan. De azuurblauwe wateren, grillige baaien en schilderachtige vissersdorpjes zullen u zeker versteld doen staan! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Athene v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, overtochten per ferry, verblijf in toeristenklasse hotels, 14 x ontbijt, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Oktober 1149 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Zie www.kras.nl/35080 waarom zou je verder zoeken of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van "Ê-reizen of \s Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7