meer wilt voelen Zalm onderzoekt de kosten van het Koninklijk Huis pf Pi X DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR «51 Hl 3. j§%-ff i 'c"a Ook politieagenten op patrouille bij militaire vredesmissies O AutoTrack.nl NU 975,00 www.depagterantiekeninterieur.nl 1 R li Bedrag niet duidelijk door betrokkenheid meerdere ministeries. I C PZC Vrijdag 22 augustus 2008 3 'mmm MIDDELBURG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 S 0118-634133 Twecdeurskast zwart met gri js interieur van 1.650,0(1 ZO LANG DE VOORRAAD STREKT VEERE DOMBURG Kaai 53 Markt 1 S 0118-501854 De rode bulten en blaasjes op de huid vormen zich rondom een zenuwbaan en lijken op een gordel. foto CPD Ted van Essen, die aan de proef meewerkte, komt dit onder meer omdat gordelroos bekendstaat als een relatief onschuldige aandoe ning. „Sommige mensen hebben er geen behoefte aan alle risico's te voorkomen." Hij zal zijn patiënten niet uit zich zelf op het middel wijzen, maar hen voorlichten als ze ernaar vra gen. Anders ligt dat wat hem be treft met sommige andere vaccina ties voor ouderen zoals de griep prik. Die wordt voor alle ouderen en ri sicogroepen vergoed. „Aan griep kun je doodgaan. Bovendien kost griep de samenleving veel geld en zorgt de griepprik - waarvoor de overheid zo'n vijf euro per dosis betaalt - aantoonbaar voor een kos tenbesparing." Bij het gordelroosvaccin is dat vol gens Van Essen nog maar de vraag, deels omdat deze vaccinatie veel duurder is. De consumentenprijs is 150 euro. Voor Willem Sundermeijer ma ken de kosten 'helemaal niets uit'. Als hij de kans had gehad zich te vaccineren, had hij niet getwijfeld. „Dit is iets wat ik nooit meer hoop mee te maken." DEN HAAG - Nederlandse politie agenten mogen in de toekomst deelnemen aan internationale vre desmissies in het buitenland. Ze gaan daar op patrouille, recher chewerk doen, huiszoekingen ver richten en verdachten arresteren. Dat heeft minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) giste ren bepaald. Hiervoor moeten de regels wor den aangepast. Op dit moment mogen politieagenten die mee gaan op vredesmissie alleen nog maar de lokale politie van dat land opleiden. Ander uitvoerend werk is verboden. Het is bedoeling dat uiteindelijk maximaal honderd agenten per jaar op vredesmissies gaan in Soe dan, Kosovo, Bosnië, Cyprus en Servië. Tijdens missies in gevaarlijke gebie den, zoals Afghanistan, zullen agenten geen uitvoerend werk doen, aldus minister Ter Horst. Dit om hun veiligheid niet in ge vaar te brengen. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op V AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op... ft 1 DEN HAAG - Voormalig WD-minis- ter Gerrit Zalm van Financiën leidt een werkgroep die onderzoek gaat doen naar de kosten van het Koninklijk Huis. Een ingewijde in politiek Den Haag heeft gisteren een bericht in Elsevier bevestigd. De Tweede Kamer drong eerder aan op meer helderheid over de bedragen die de overheid kwijt is aan het Koninklijk Huis. De mil joenen worden betaald door diver se departementen en zijn soms moeilijk terug te vinden in de be grotingen. In juni kondigde het ka binet aan dat het alle regelingen en afspraken over de financiering laat bekijken. Eventuele aanpassin gen sluit het niet uit. In de aan- Ex-minister Zalm doet onder- zoek naar de kosten van de Oran jes. De Kamer wilde al eerder hel derheid over de bedragen die de overheid kwijt is aan het Hof. loop naar een nieuwe systematiek gaan declaraties van kosten ten be hoeve van het Koninklijk Huis vol gend jaar via de premier naar de ministeries. In 2010 komen de de claraties voor het broodnodige to taaloverzicht in een apart begro tingsartikel. Het totale kostenplaat je wil tot op heden maar niet hel der worden. Er zijn veel ministe ries bij betrokken die ook verschil lende berekeningstechnieken han teren. Volgens professor Herman Matthijs van de Vrije Universiteit Brussel kost het Koninklijk Huis de Nederlandse staat dit jaar 114 miljoen euro. Uit de jaarlijkse lijst die het-Ameri- kaanse zakenblad Forbes gisteren publiceerde, blijkt dat Beatrix nog steeds tot de veertien rijkste vor sten ter wereld behoort. De 70-jari- ge vorstin bezit volgens Forbes een vermogen van 300 miljoen dollar (201 miljoen euro) en bekleedt daarmee de veertiende plaats in de illustere lijst. Zij staat tussen sjeik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah van Koeweit en koning Mswati III van Swaziland in. A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5