Sport PZi c pf Psycholoog sleutel tot waterpologoud Dayron Robles leidt dans over de horden 35,- 39 42 42 Danielle de Bruijn schiet met scherp in olympische finale. schitterend lamelparket vanaf per m2 mil LOGUS 'M' JÈ MrlJH Merritt verslaat titelhouder Wariner Juan Martin Del Potro nadert supervorm van Rafael Nadal X Johnny Hoogerland pakt veertiende seizoenszege in Pernis Vrijdag 22 augustus 2008 Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier PEKING - Eerlijk tegen over elkaar zijn, het valt soms niet mee. Met goud om haar nek gaf Daniëlle de Bruijn, met zeven treffers topsco rer in de olympische finale tegen de Verenigde Staten (9-8), het rui terlijk toe. „We zijn natuurlijk wel vrouwen hè." Dankzij psycholoog Rico Schuijers hebben de waterpolosters in de aanloop naar de Spelen echter ge leerd onderlinge wrevel direct uit te spreken. Het was volgens De Bruijn de sleutel tot het olympi sche succes. De dertigjarige speel ster uit Gouda: „Het is natuurlijk echt niet altijd leuk als je drie maanden achtereen op eikaars lip zit." De grootste omslag werd gemaakt na het WK van maart 2007. In Mel bourne werd de ploeg slechts ne gende. De Bruijn: „We hebben daarna allemaal al onze probleem pjes, ergernissen en meningen op kunnen schrijven. We zijn hard ge weest, over onszelf, over elkaar, over de coaching." De formulieren, opgesteld door bondscoach Van Galen en Schuijers, werden daarna in de groep, met hulp van de mentale trainer, besproken. „Dat was op dat moment echt nodig. Daarna zijn we gaan groeien en groeien, zijn we echt in elkaar gaan gelo ven." Voor de finale tegen de Verenigde Staten, die begon met een blik- semstart (4-0, driemaal De Bruijn), hadden ze hun inmiddels welbeproefde 'stroompje' doorge geven. „Ik moet eerlijk zijn: het helpt niet altijd, want op het EK waar we vijfde werden, deden we het ook. Maar het geeft hoe dan ook telkens wel een enorm gevoel van verbondenheid en kracht", al dus De Bruijn, die 26 seconden voor het eindsignaal de beslissen de treffer maakte. De rol van De Bruijn, die relatief I www.logus.nl De dolblije Nederlandse waterpolosters beklimmen het podium na hun sensationele zege in de olympische finale. kleine handen heeft en niet eens in de bal kan knijpen, was onbe twist van groot belang. Voor bondscoach Robin van Galen zich begin 2006 aan de vrouwenploeg verbond had hij slechts één eis. De Bruijn moest weer gaan spe len. „Ik ken Robin al heel lang, van GZC Donk. We kunnen het heel erg goed met elkaar vinden, wilde het voor hem wel doen, maar heb er wel een tijdje over na gedacht. Je zet toch je hele leven weer op z'n kop. Je stopt met wer ken, offert het nodige op", aldus de financieel administrateur van een scholengemeenschap in Gou da, die over niet al te lange tijd haar werk weer zal oppakken. De Bruijns internationale carrière zit er op. De teller blijft staan op 286 interlands. Ze ondergaat binnen kort een kruisbandoperatie. „Hij is al een tijdje gescheurd. In het wa ter gaat het trouwens allemaal pri ma." Alsof de rest van de wereld dat niet gezien had. foto Peter Schols/GPD Het waterpologoud van de Neder landse vrouwen heeft in de per soon van de in Zierikzee geboren Alette Sijbring (20 maart 1982) ook een Zeeuws randje. In het Zeeuw se water heeft Sijbring echter nooit gespeeld. Toen ze op haar elf de ging waterpoloën was ze al ja ren vertrokken uit de provincie. Marie Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118 - 69 00 00 PEKING - De 21-jarige Cubaan Day ron Robles geldt als de beste hor denloper die de wereld ooit heeft gezien. Hij pakte gisteravond zijn eerste olympische titel in 12,93 se conden. De enige man die hem daadwerke lijk had kunnen bedreigen, be vond zich ergens in China en waar schijnlijk wel achter een televisie. Sportheld nummer één Liu Xiang zag hoe zijn olympische titel over ging in de handen van Dayron Robles. Het wereldrecord waarop was gehoopt, bleef echter uit. Wel ging de Cubaan als enige in de fi nale onder de dertien seconden: 12,93. Wat Usain Bolt dit jaar betekent voor de sprint, betekent Robles voor de 110 meter horden. Fysiek gold de 1,91 meter lange Cubaan - die altijd loopt met een weinig mo dieuze plastic bril op en een groot gouden kruis om zijn nek - al lang als het grootste talent van zijn dis cipline. Met zijn wereldrecord (juni, 12,87) en - sinds gisteravond - zijn olym pische titel, is Robles de laatste maanden bezig zijn potentie te be nutten. En hij is nog lang niet klaar. „Een olympische medaille is één ding, lang aan de top blijven een andere. Het is een mooie we reld waarin ik momenteel leef. Ik hoop er tot mijn 35ste te mogen zijn." PEKING - De Amerikaanse atleet LaShawn Merritt heeft de gouden medaille veroverd op de 400 me ter. Hij liep een tijd van 43,75 se conden, de vijfde tijd ooit. Merritt bleef zijn landgenoot en ti telverdediger Jeremy Wariner voor. Ook het brons ging naar de Verenigde Staten. David Neville kwam als derde over de streep. Bij de vrouwen was er wederom Ja- maicaans sprintsucces. Veronica Campbell won de 200 meter in 21.74 seconden. Haar landgenote Kerron Stewart haalde brons, Al- lyson Felix (VS) won zilver. Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel:0900-0PGEVEN ofplaatszelfviawww.kleintjesmarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41