eco Ti in Tom Boonen oppermachtig ar voor weerzien Eneco Tour in Zeeland etappe 4 _L_ PZC Vrijdag 22 augustus 2008 I 3 7 De Eneco Tour doet morgen en zondag Zeeland aan. Vandaag komt de derde etappe aan in Terneuzen. Morgen dient de Scheldestad als startplaats voor de vierde etappe naar Ardooie in België. m route in Zeeland Tom Boonen houdt ook van aan vallen, met dit verschil dat de ve dette van Quick-Step zijn kruit doorgaans pas verschiet in de laat ste rechte lijn. In Roermond stond er alweer geen maat op de Belg. Zelfs Daniele Bennati, drievoudig etappewinnaar in de Giro, kon 'Tom de Bom' niet verontrusten. De cocaïneaffaire die hem in juni nog transformeerde tot een zielig hoopje mens, heeft Boonen blijk baar wakker geschud. Nadat hij niet welkom was in de Tour de France heeft hij van het WK in Va- rese zijn nieuwe hoofddoel ge maakt. Met etappezeges in de Ster Elektro Toer, de Ronde van Oos tenrijk, de Ronde van Wallonië en gisteren dus ook in de Eneco Tour heeft Boonen zijn klasse getoond. Vanaf volgende week wil hij ook scoren in de Vuelta. Om zich opti maal te kunnen voorbereiden, telt de Eneco Tour voor hem slechts vijf dagen. Na de zondagetappe houdt Boonen het voor bekeken. „Vijf dagen Eneco is genoeg. Het is de bedoeling om de Vuelta uit te rijden, al wil ik niks forceren. Als ik voel dat ik niet meer herstel, stap ik liever af om me volledig te richten op het WK." gen, maar uiteindelijk kwam al leen Bram Tankink aansluiten." Als hun maximale voorsprong van negen minuten bij het ingaan van de plaatselijke ronde is geslonken tot 51 seconden weet het Neder landse duo meteen hoe laat het is. Ze zijn kansloos tegen het geweld van de jagende meute. Hoewel hij in de slotkilometers nog wordt ge lost uit het peloton weigert Goesin- nen, onlangs nog ritwinnaar in de Ronde van de Ain, te spreken van een mislukte missie. „Ik ben nu lei der in het bergklassement. Ik vind het niet verkeerd om me daar op te richten." Ook Bram Tankink had zijn be weegredenen om zich in de kijker te rijden. Met de acht bonificatiese conden die hij onderweg mee graaide, houdt hij leider Ivan Gu tierrez in het vizier. Toch ziet de Tukker zich niet meteen als een kandidaat-winnaar van de Eneco Tour. „De tijdrit op de slotdag is voor mij normaal te hoog gegre pen. Maar je weet maar nooit. Ik heb in de Ronde van Duitsland ook ooit gekke dingen gedaan." peloton passeert provinciegrens W tussen 14.53 en 15.10 uur ÊlV bonificatiesprint Oude Rijksweg, Kruiningen tussen 15.16 en 15.35 uur bonificatiesprint 's-Heerenhoeksedijk tussen 15.42 en 16.09 uur fp} premiesprint Westerscheldetunnel tussen 16.07 en 16.33 uur (j\ aankomst Binnenvaartweg Terneuzen tussen 16.33 en 17.00 uur -i,iitiii.iiiiim.i.iuiJiui»iiiii jmuiij-"1M 1 Bergen Goes 1 op, Zoom /TN Nieuwegein - Terneuzen 189,3 km zaterdag 23 augustus Middelbi leuzen Plaatselijke ronde Terneuzen: Westerscheldetunnelweg - Herbert H. Dowweg - Buitenhaven via westsluis en middensluis - Mr. F. J. Haarmanweg - Hoofdweg (N61) - Guido Gezellestraat - Rooseveltlaan - Churchilllaan - Scheldeboulevard - Binnenvaartweg B) Duitslandweg OS Industrieweg aankomst Binnenvaartweg Bij Tom Boonen staat alles in het teken van het WK in Varese. Voorafgaand aan de mondiale ti telstrijd wil hij graag de Ronde van Spanje uitrijden. SBS6 doet dagelijks verslag van de etappes van de Eneco Tour i Terneuzen podium/tribune videoschermen jurywagen permanence zaterdag Centrum Terneuzen Veerhaven', Westerschelde Stadhuisp' Markt podium/villagedépart start zondag H permanence zondag Steervbe'i route in Zeeland Over de N252 langs Sluiskil en over de Westkade in Sas van Gent naar de Belgische grens bij Zelzate. in Terneuzen had onder leiding van Ron Barbé slechts enkele maanden nodig om te etèppestad worden gesteld. foto Peter Nicolai op dat moment al uitgegeven. We Afgelopen week zijn de laatste hebben onze contacten flink aan puntjes op de i gezet. Barbé heeft moeten boren, maar zijn er wel in het gevoel dat zijn comité de zaak geslaagd alles rond te krijgen." op orde heeft en hoopt dat de Ene- Het peloton maakt - nadat ze uit co Tour Terneuzen opnieuw een de Westerscheldetunnel zijn geko- impuls kan geven. Want: „Er is vo- men - wel minder kilometers over rig jaar een sfeer gecreëerd waaruit Zeeuws-Vlaamse grondgebied dan blijkt dat Terneuzen- als sportstad in 2007 het geval was. „Toen reden beter in beeld is. De marathon van ze door de hele regio, terwijl het Zeeuws-Vlaanderen komt in mei morgen om een rondje van zes- langs, de organisatie van de Senior tien kilometer gaat. Het is allemaal Games weet wat het aan ons heeft compacter en qua toezicht eenvou- en er wordt nu ook over een auto- diger. Het betekent ook dat er min- rally in Terneuzen gesproken. We der vrijwilligers op de been zullen gaan ervan uit dat we een paar zijn. Het zijn er ruim zeventig, die mooie wielerdagen tegemoet gaan, we door de contacten van aigelo- waarmee we deze stad opnieuw pen jaar snel bij elkaar hadden." nadrukkelijk op de kaart zetten." Terneuzen - Ardooie (België) 212,1 km zondag 24 augustus irneuzen BELGIË PZC Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39