Herbore is weer Ap den Doelder gaat dit keer alles meemaken Terneuzen is kla< 36 Vrijdag 22 augustus 2008 PZC Belgische sprinter wint eerste etappe van Eneco Tour. Axelaar belandde jaar geleden tijdens Eneco Tour op intensive care. Ron Barbé rekent in Scheldestad op twee mooie wielerdagen. Het peloton in de Eneco Tour komt uit de Roertunnel bij Roermond. Ook in Zeeland passeren de renners tijdens de etappe van morgen een lange tunnel. Net als in de editie van vorig jaar rijden zij van Zuid-Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen via de Westerscheldetunnel. foto Franco Cori door Patrick Delait ROERMOND - Bram Tankink en Flo- ris Goesinnen konden gisteren niet verhinderen dat de eerste etap pe in de Eneco Tour een prooi werd voor Tom Boonen. Nadat de Nederlanders waren ingerekend, stond in Roermond geen maat op de Belgische sprintbom. Goesinnen telt zijn zegeningen. Nee, hij heeft niet voor niks bijna de volledige dag op kop gereden. Als leider in het bergklassement van de Eneco Tour wordt de Noord-Hollander in Roermond op het podium geroepen. Even la ter overhandigt hij een indrukwek kende bos bloemen aan zijn vrien din. De renner van Skil-Shimano, woonachtig in Cadier en Keer, is er blij mee. Hij heeft weliswaar niet gewonnen, maar hij heeft zich wel getoond. „Meteen na de start ben ik al gede marreerd. Als je geen sprinter bent, krijg je in deze Eneco Tour niet veel kansen om een rit te win nen. Behalve de twee etappes in de Vlaamse Ardennen was dit de enige kans. Ik hoopte dat ik een paar andere renners zou meekrij- door Koen de Vries AXEL - Ap den Doelder wordt er nog wekelijks aan herinnerd. Wie- Ierliefhebbers vertellen hem dat ze zo genoten hebben van de twee dagen Eneco Tour, vorig jaar augus tus in en om Terneuzen. En ze vra gen hem hoe het met zijn gezond heid is. Den Doelder was degene die aan de wieg stond van de komst van de Pro Tourwedstrijd naar Zeeuws-Vlaanderen, maar was ook de man die met gillende sire nes naar het ziekenhuis werd afge voerd. Achteraf kan hij het alle maal wel verklaren. Hij is al enkele jaren hartpatiënt en was op de eer ste dag van het wielertweeluik in Zeeuws-Vlaanderen zo verschrik kelijk onder de indruk van de am biance dat hij vergat twee pillen in te nemen. „Het was allemaal zo verschrikke lijk mooi. Het was een Touretappe waardig." Tijdens de etappe naar Terneuzen kreeg hij het benauwd. Den Doel der kon de auto waarmee hij voor het peloton uitreed nog net aan de kant zetten, waarna zijn passagier Ap den Doelder wordt nog vaak herinnerd aan de Eneco Tour van 2007. De met een ambulance af gevoerde Axelaar is dit jaar ge woon weer van de partij. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Met de positieve erva ring van een jaar geleden als hou vast, maakt Terneuzen zich op voor een nieuw bezoek van de En eco Tour. Morgen finishen renners uit alle windstreken op de Binnen- vaartweg; een dag later zetten ze vanuit het centrum van de Schel destad koers richting de Vlaamse Ardennen. „We gaan ervan uit dat we een paar mooie wielerdagen te gemoet gaan", zegt Ron Barbé. De oud-burgemeester van Terneu zen is voor het tweede jaar op rij voorzitter van het Terneuzense or ganisatiecomité. Samen met voor al Jo van Remortele heeft hij alle zeilen bij moeten zetten om de wielerronde weer met open ar men te kunnen ontvangen. Was bij de editie van 2007 de voorberei ding al een jaar eerder begonnen; nu hadden Barbé en zijn medebe stuursleden slechts een paar maan den de tijd om aan alle voorwaar den te voldoen. De Eneco Tour legde in februari een verzoek bij de Terneuzense or ganisatie neer, om de gaten in het etappeschema op te vullen. Niet veel later volgde een volmondig 'ja'. Het draaiboek van 2007 werd afgestoft, maar de Zeeuws-Vlaam- se organisatoren besloten zich er niet blind op te staren. Barbé: „Want de kans bestaat dat je dan in een valkuil loopt. We konden het draaiboek ook niet één op één naar dit jaar vertalen. Op bepaalde punten is het allemaal net wat an- Het organisatiecomité van de Eneco Tour iri voldoen aan de voorwaarden die aan een et ders. Zo hebben we wat aanpassin gen moeten doen in verband met de aankomst en het vertrek een dag later. Mijn gevoel zegt me wel, dat we er nu als organisatie zeker der in staan." Er zal zondag een glimlach op zijn gezicht verschijnen, als blijkt dat al les naar wens is verlopen. „Want de voorbereidingen waren dit jaar moeilijker. Voor de editie van 2007 konden we bijvoorbeeld een jaar lang sponsoren zoeken. Nu had den we nog twee maanden. Om dat we ook met de vakantieperio de te maken hadden, werd het nog een stuk lastiger. Veel bedrij ven hebben hun sponsorbudget Henk Remijnsen 112 belde. De rest weet Den Doelder niet zo goed meer. Wel dat hij in de ambulance het peloton weer voorbij schoot, dat hij vanuit het raampje verschil lende helikopters zag vliegen en dat men in het ziekenhuis in Ter neuzen van zijn komst op de hoog te was. Op de intensive care bleek de situa tie mee te vallen, waardoor de smeekbede van Den Doelder om er op de tweede dag bij te mogen zijn door de cardioloog werd geho noreerd. „Gelukkig was er geen dopingcon trole", lacht de organisator nu. „En mijn vrouw en zoon waren erbij om me een beetje in de luwte te houden." Ondanks alles was het een prachti ge dag. Dit jaar komt de Eneco Tour opnieuw naar Terneuzen, voor een finish en een start. „Het gaat heel goed met mijn ge zondheid", meldt Den Doelder. „Ik ga nu alles meemaken, van het eerste tot en met het laatste mo ment. Dit keer wil ik niet de eerste zijn die in Terneuzen aankomt." Ap den Doelder werd een jaar geleden tijdens de Eneco Tour opgenomen in het ziekenhuis, maar loste een dag later gewoon het startschot van de etap pe die vanuit Terneuzen vertrok. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38