Economie Meer winst voor Boskalis Fortis verkoopt belang ABN Amro-onderdeel Mededelingen van het waterschap Baggeraar stoelt optimisme op hoge marktvraag. Gokbedrijf JVH Gaming gered van faillissement Heineken mag divisie van Eichhof overnemen Plotse stijging Britse detailhandelsverkopen Océ versterkt positie op markt Scandinavië PZC Vrijdag 22 augustus 2008 I 3 5 PAPENDRECHT - Baggeraar Boskalis heeft zijn winst in de eerste helft van dit jaar flink opgevoerd dank zij een structureel hoge markt vraag. Het bedrijf verwacht dat de resultaten in de tweede helft van dit jaar vergelijkbaar zijn met het 'sterke' tweede halfjaar van 2007. Dat meldde Boskalis gisteren. De nettowinst exclusief bijzondere posten in de eerste zes maanden bedroeg 110 miljoen euro in verge lijking met 78,8 miljoen euro in de zelfde periode vorig jaar. De bij zondere post behelst de ontvangst van een verzekeringsclaim van 92 miljoen euro voor het schip W.D. Fairway dat na een aanvaring in een Chinese haven onherstelbaar beschadigd raakte. Inclusief deze post bedroeg de nettowinst 202 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat steeg van 84,7 miljoen euro tot 227,4 miljoen eu- Het gaat baggeraar Boskalis voor de wind dankzij een 'hoge vraag' naar waterwerken. Nettowinst, bedrijfsresultaat en omzet ste gen boven verwachting. ro en de omzet steeg met bijna een kwart tot 938 miljoen euro. De resultaten zijn hoger dan de verwachtingen van analisten. Boskalis verwacht dat de omzet dit jaar hoger zal zijn dan vorig jaar. Toen bedroeg de omzet 1,9 miljard euro. Ook zullen de materi- eelbezetting en de marges hoger zijn. „Ondanks de stijging van de operationele kosten, zoals brand stof en reparatiekosten, blijven de marges op nieuwe werken gezond. Ook voor de tweede helft zijn wij positief gestemd", aldus bestuurs voorzitter Peter Berdowski. De verwachting stoelt op de 'on verminderd hoge vraag' naar wa terwerken, met name voor ener gie- en grondstofgerelateerde pro jecten in onder meer het Mid den-Oosten, West-Afrika en Au stralië. Boskalis had aan het eind van het eerste halfjaar voor 3,4 miljard eu ro aan opdrachten in de boeken staan. Daarin is het begin dit jaar getekende contract voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte, ter waarde van 500 miljoen euro, nog niet meegenomen. Ook opdrach ten in Australië en voor de Delf- landse kust, met een gezamenlijke waarde van 205 miljoen euro, zijn nog niet verwerkt. TILBURG - De Nederlandse exploi tant van spelautomaten JVH Ga ming is van faillissement gered door investeerder Waterland. De participatiemaatschappij neemt de schuld van enkele honderden mil joen euro's over van de banken en aandeelhouders in ruil voor een volledig eigendom. Het gokbedrijf kwam in nood door de kansspelbe lasting die per 1 juli is verhoogd. AMSTERDAM - Bierbrouwer Heine ken heeft toestemming gekregen voor de overname van het Zwitser se Eichhof Getranke. Zwitserse me dedingingsautoriteiten hebben hiervoor het groene licht gegeven. Heineken neemt de drankendivi sie over van Eichhof. De acquisitie ter waarde van 176 miljoen euro werd in april aange kondigd. LONDEN - De detailhandelsverko pen in Groot-Brittannië zijn in juli onverwacht sterk gestegen. De de tailhandelaren verkochten 0,8 pro cent meer dan in juni. Dat maakte het Britse bureau voor de statistiek gisteren bekend. In juni daalde de omzet nog met 3,9 procent ten op zichte van de voorgaande maand. Deskundigen hielden rekening met een verdere daling in juli. VENLO - De printer- en kopieerma chinefabrikant Océ slaat zijn vleu gels uit in Scandinavië. Het Neder landse bedrijf heeft branchege noot Epcot overgenomen, distribu teur van printsystemen in Zweden en Denemarken. Epcot heeft een jaaromzet van 8,5 miljoen euro en telt 35 werknemers. Bij Océ wer ken 425 mensen in Zweden, Dene marken, Noorwegen en Finland. BRUSSEL - De Belgisch-Nederland- se bankverzekeraar Fortis heeft een belang in een Chinees samen werkingsverband van het overge nomen ABN Amro verkocht aan het Britse Old Mutual. Dat maakte Fortis gisteren bekend. Fortis ont vangt 165 miljoen euro voor het be lang. Het gaat om een belang van 49 procent in ABN Amro Teda, een Chinees samenwerkingsverband in vermogensbeheer. Fortis kreeg dit belang in handen na de overna me van delen van ABN Amro. In juni bedroeg het beheerd vermo gen van Teda 2,1 miljard euro. De verkoop van het belang in Te da vloeit voort uit eisen van de Chinese toezichthouder. Nu Fortis het belang in Teda heeft verkocht, mag het van de Chinese autoritei ten een ander bedrijf in China aan houden. Dit is Fortis Haitong. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunning Maatschap Schippers in Kamperland Op 18 augustus 2008 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vast gesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Maatschap Schippers op de sloot langs de Molenweg in Kamperland. Het besluit ligt vanaf 25 augustus tot en met 6 oktober 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 in Wissenkerke, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur; Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Meldingen Activiteitenbesluit In de periode van 1 juni tot en met 15 augustus 2008 zijn de onderstaande meldingen binnengekomen. Artikel 1.10 van het activiteitenbesluit is op deze meldingen van toepassing. 02 juni 2008 Stichting Arduin 12 juni 2008 JJ. Bouwense 07 juli 2008 Brandweerkazerne 07 juli 2008 Evides N.V. 07 juli 2008 50/10 kv station Delta N.V. Lange Noordstraat 25 Middelburg Cruijckelkreke 2 Wissenkerke Colijnsplaatseweg 2b Colijnsplaat Jacobaweg 2 Kamperland Oosterland Opgemerkt wordt dat de publicatie van deze meldingen slechts een wettelijk verplichte bekendmaking inhoudt. Tegen de publicatie van deze meldingen kan geen bezwaar worden gemaakt. Besluit tot opleggen van maatwerk voorschrift Delta N.V. Op 19 augustus 2008 heeft waterschap Zeeuwse Eilanden een besluit tot het stellen van een maatwerkvoorschrift op grond van het activiteitenbesluit genomen. Het maatwerk voorschrift heeft betrekking op de op 7 juli 2008 ontvangen melding van Delta N.V. in het kader van het activiteiten besluit. Het besluit betreft het opleggen van lozingseisen voor de lozing van afvalwater afkomstig van het hoog spanningsverdeelstation van Delta N.V. in Oosterland op de sloot langs de Maatje Harings Jobsweg in Oosterland. Het besluit ligt vanaf 25 augustus tot en met 6 oktober 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 tot 17.00 uur. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt; een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag Het verzoek dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de verzoeker; de dagtekening; vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en datum en nummer of kenmerk van het besluit; de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaar schrift te worden bijgesloten. Naar aanleiding van het verzoek kan de voorzitter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. De griffier van de Raad van State wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Baggeren in en rond Oudelande en Baarland In het najaar en de winter van 2008 worden (bijna) alle waterpartijen en vijvers binnen de bebouwde kom van Baarland en Oudelande gebaggerd. Waterschap Zeeuwse Eilanden werkt zo, samen met de gemeente Borsele, aan het wegwerken van achterstallig onderhoud. Baggeren is nodig om de bodem op diepte te houden zodat waterover last en problemen met de waterkwaliteit voorkomen kunnen worden. De baggerwerkzaamheden zijn na de bouwvakantie gestart. Buiten de bebouwde kom van Oude lande en Baarland worden de waterlopen ook gebaggerd. Dit is een project van alleen waterschap Zeeuwse Eilanden. Overlast Het baggeren kan overlast voor u veroorzaken. Het baggeren zelf is meestal geen probleem, maar de vracht wagens die het slib afvoeren, kunnen geluidsoverlast en verkeershinder veroorzaken. Uiteraard doen we er alles aan om de overlast zo gering mogelijk te laten zijn. We vragen uw begrip voor deze tijdelijke overlast. Folder Wilt u meer weten over het hoe en waarom van baggeren? Vraag dan de gratis folder 'baggeren in stad en dorp' aan via communicatie@wze.nl of vraag naar de afdeling Communicatie van het waterschap via 0118-621000. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37